reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Kurczę to jest zagadka roku,wiecznie słyszałam "ojej młodsza ciąża niż tu wychodzi wg wyliczeń" i idąc na wizytę z przeświadczeniem, że to 7 tydzień to okazało się, że to dopiero 5.
Wg owulacji mam 9+2 a wg wyliczanek 10+3 i lekarz do mnie dzisiaj, że tak wyrosło, że to wygląda mu na10 tydzień. Także... NIE WIEM :D termin mi położna wyliczyła na 13.09.
No właśnie ja mam 9+3 wed OM i USG a bebik ma 2.6 cm
 
reklama
Dokładnie ja też, pracowalam 2 miesiące w Holandii co prawda nie jest to moje miejsce na ziemii to na pewno ale przyjechałam cv zlozylam do raptem kilku firm i w tym samym dniu telefony a na drugi dzień już praca zalatwiona- pracowałam w magazynie Apple- miałam wiekowke a pomimo to żyłam jak królowa pijąc martini a tu na stanowisko za grosze typowo fizyczne jakieś smieszne rekrutacje jakby nie wiadomo co to było plus jeszcze wyżyj za minimalną krajową- nie ma szans. Dlatego pod tym względem uważam że Polska to dno.. Ceny zupełnie nie adekwatne do zarobków plus nowe podatki
Polska to praktycznie ze wszystkim jest daleko za epoką średniowiecza [emoji85] ale co lubię, to Trojmiasto, półwysep Helski, Świnoujście i mój Poznań [emoji3059]
 
Ja ide na krew w pt. 26.02 prenatalne i 12.03 gin. Powiedzcie mi prosze jak to jest z tym l4 w ciąży. Czy do sredniej wlicza sie nagrody itp?? Czy ile dostaje pensji, tyle l4 będzie . Kompletne meme jestem w tym temacie[emoji2957]
Wlicza się srednia z ostatnich 12 miesiecy, łącznie ze wszystkimi dodatkami, premiami itp itd czyli najlepiej jest mieć sporo premii, nadgodzin itp w ciagu roku przed zajsciem w ciążę :-)
 
I tak samo będzie z macierzyńskim?
Eh, wiedziałam, że musi być jakiś haczyk w tej premii zamiast normalnej podwyżki 😔
Ja po urodzeniu miałam płacone 80% z zusu, bo deklarowałam od razu, że nie będzie mnie cały rok po porodzie, ale jeśli chodzi o kwotę jaka wpływała na konto to wychodziła mi równowartość normalnej wypłaty 🤑😁
 
reklama
Do góry