reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Ja już po wizycie , dzidzia się rozwija jak narazie prawidłowo. Co do bakteri w moczu to wszystko OK , mówi że jak inne parametry są dobre a w moczu są pasma śluzu to znaczy że mocz źle pobrany. Termin z OM dokładnie taki sam czyli 19.09 ale CC będę miała ok 06.09
Prenatalne mam na 12.03. samo USG , dopiero jak lekarzowi coś się nie podoba to wysyła na dalsze testy.
Tez mam termin na 19.09 i tez pewnie szybciej pójdzie, bo będę mieć cesarkę. 😍☺️
 
reklama
Ja miałam jednorazowe plamienie i dziś mi lekarz mówił że do 16 tygodnia będę brała 😱🤷‍♀️ Nie zbyt mi się to podoba ...
Ja na ostatniej wizycie 2 tyg temu tez słyszałam, że mam brać do 13 tygodnia na pewno i dopiero odstawimy po prenatalnych. Ale nie miałam ani brudku na bieliźnie od ostatniej wizyty, kazał mi dzisiaj wybrać opakowanie do końca (zostało mi 4 sztuki) i odstawić :p
 
Kurczę to jest zagadka roku,wiecznie słyszałam "ojej młodsza ciąża niż tu wychodzi wg wyliczeń" i idąc na wizytę z przeświadczeniem, że to 7 tydzień to okazało się, że to dopiero 5.
Wg owulacji mam 9+2 a wg wyliczanek 10+3 i lekarz do mnie dzisiaj, że tak wyrosło, że to wygląda mu na10 tydzień. Także... NIE WIEM :D termin mi położna wyliczyła na 13.09.
to rzeczywiscie :D u mnie z om i usg wychodzi 8+4, wszystko sie zgadza :)
ale dalabym wszystko by być juz przynamniej w 10 - i miec troche spokoju.
ginekolog mi kazał przyjsc po 4 tygodniach ;/
 
Kurczę to jest zagadka roku,wiecznie słyszałam "ojej młodsza ciąża niż tu wychodzi wg wyliczeń" i idąc na wizytę z przeświadczeniem, że to 7 tydzień to okazało się, że to dopiero 5.
Wg owulacji mam 9+2 a wg wyliczanek 10+3 i lekarz do mnie dzisiaj, że tak wyrosło, że to wygląda mu na10 tydzień. Także... NIE WIEM :D termin mi położna wyliczyła na 13.09.
Mój termin :-) 13.09, ja mam w piątek wizytę i nie mogę się doczekać.
 
Wiecie.. Na logike zeby pracownik dwa razy jakby premii nie dostał bo dostanie z uwagi na średnia z 12 miesięcy i dostanie jak jest na absecji więc jakby podwójnie stąd ten przepis
I tak samo będzie z macierzyńskim?
Eh, wiedziałam, że musi być jakiś haczyk w tej premii zamiast normalnej podwyżki 😔
 
A ja mam jutro wizyte na NFZ, na 9:30, ciekawa jestem jak to będzie.... bo ja tak w sumie to ide po skierowanie na badania,ale będę miala zonka jak wyniki pójdą od razu do lekarki 😅 bo w sumie tak moze być.... oby nie 😆 no i licze na usg, zobaczymy , ale podekscytowana jestem 😊
 
reklama
I tak samo będzie z macierzyńskim?
Eh, wiedziałam, że musi być jakiś haczyk w tej premii zamiast normalnej podwyżki 😔
Tak bo podstawa do zasiłków jest wyliczana na tych samych zasadach. Zalezy wszystko od tego czy jest zawarte w regulaminie czy jest pomniejszana czy też nie. A jezeli nie ma nic wzmianki o tym to przyjmuje się że wliczana jest do chorobowego- jeszcze jest jeden myk tak zwanej premii uznaniowej skrytej w zasadniczym to juz osobna historia typowa u pracodawców
 
Do góry