reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Mi si udało ogarnąć wszystkie zęby przed ciąża uffff[emoji23][emoji23]tfu tfu, chyba że coś poleci w trakcie.
Mi z kolei zęby szybko zaczely sie psuć jak karmiłam piersią. Efekt jest taki, że mam w sumie 4 wyrwane (ale to z wlasnej winy bo kupę czasu zwlekałam), ale reszta ładnie zaleczona. No i teraz te dwa ktore mam z lekarstwem.
 
reklama
Ja mialam miec wizytę w ostatnim tygodniu stycznia, ale przelozylam na 19 marca, wtedy bede miala 12+6, czyli chyba dobrze? A mam w dwoch zębach lekarstwa i to aby kwestia zalozenia plomby jest. No chyba, że dentystka stwierdzi że bedziemy cos tam robic jeszcze, to wtedy na dalszy termin sie umówię.
Ja to z tych co obsesyjnie dbają o zęby więc znając siebie będę pewno co miesiąc do kontroli biegać 😂
 
Czyli co szpital to obyczaj. U nas przy żółtaczce stawiali obok łóżka matki takie normalne łóżeczko kubełek tylko z lampami i dziecko bylo cały czas przy matce. A kapanie było dopiero na drugi dzień, ze względu na zalecenia co do pozytywnego wplywu mazi plodowej. Potem też nie codzień, żeby nie zaburzać miklofroly. Nawet się zdziwiłam, bo 11 lat wcześniej w tym samym szpitalu córkę kąpali od razu i potem codziennie. Jak widać zalecenia się ciągle zmieniają.
To moja okąpali po kilku dniach, ciągle się zmiana zmieniała,każdy chyba myślał że już okapana po kilku dniach poszłam prosić żeby ją opłukali a pani mówi że teraz rzadziej myją a ja że ona jeszcze nie całe nie była😳
Ale coś może w tym być bo ona na skórę jak aksamit,jak noworodek a ma 12 lat
 
Ja dziś mam kaca jak diabli, dobrze że dziś tylko rosołek będzie- już chodzi
Jestem nieprzytomna,łeb mnie boli, dostałam katar,może to przeziębienie?
M wziął młoda do kościoła i na cmentarz najmłodsza u kuzynki a ja zostałam dogorywać
 
Dziewczyny, a ja mam pytanie o DENTYSTĘ :)
Kiedy i do kiedy można, czy ze znieczuleniem w przypadku jakiś „napraw” jest możliwe? Lepiej poczekać na drugi trymestr? :)
Zaraz jak dowiedziałam się o ciąży musiałam gnać do dentysty, bo miałam totalnie zepsuty ząb, z którym czekałam cholera wie na co. Przy czyszczeniu dostałam znieczulenie, takie minimalne, dawkowane po woli, ale ostatecznie musiała mi go całkowicieznieczulić, bo skakałabym jej na fotelu. Ząb jest do kanałowego. Po rozwiązaniu mam sie zgłosić, bo na razie mam tymczasowe wypełnienie. W następnym tyg ide z niewielką próchnicą. Jak się uda, będzie bez znieczulenia. Chociaż dentyska tłumaczyla mi, że to znieczulenie nie ma aż takiego wpływu na płód, ale lepiej dmuchać na zimne.
 
reklama
Do góry