reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Ciekawe jaki to koszt w Norwegii.. Ja tam prawie zawału dostalam jak pojechalismy na Trolltunge i w knajpie za 2 hamburgery frytki i napoje prawie 300pln 🤣🤣 teraz już nie przeliczam ale myślałam, że ten papier też zjem
Oo to byłaś w moich rejonach. :) ja się do cen przyzwyczaiłam. Nie ma innej opcji. Trzeba. Ale tak jedzenie i.Alkohol dużo droższe niż w Szwecji.
 
reklama
Ja nie miałam znieczulenia żadnego przy dwóch porodach. Ale szczerze chyba wolałabym coś czuć niz nic totalnie. Nie lepiej mieć kontrolę nad tym co się dzieje/? :)
Myślę że teraz też spróbuję bez znieczulenia.

Serio do przeżycia. - do dziewczyn które jeszcze nie rodizly. Poprostu trzeba się wsłuchać w ciało i słuchać lekarza.
Rodzilam bez znieczulenia (już za duże rozwarcie mialam na podanie znieczulenia) , ból faktycznie mocny, ale do przeżycia :-) ale w sumie nie wiem czy teraz się czasami nie zdecyduję na znieczulonko, bo moj próg odczuwania bólu jest dość niski (mimo rodzenia bez zniecuzlenia zdania nie zmienilam :-D)
 
Oo to byłaś w moich rejonach. :) ja się do cen przyzwyczaiłam. Nie ma innej opcji. Trzeba. Ale tak jedzenie i.Alkohol dużo droższe niż w Szwecji.
Wtym też chciałam, ale chyba nie wlize z tym brzuchem😁😁 ale widoki piekne. Alkohol dziś się właśnie śmiałam że kolejki przed system bolaget jak w pl w czasach komuny za karpiem🤣🤣 bo tak informacyjnie dla dziewczyn w skandynawii komuna i alkoholu w sklepach się nie kupi tylko w monopolowych państwowych. Jest ich może z 450w całej Szwecji 🤣
 
Rodzilam bez znieczulenia (już za duże rozwarcie mialam na podanie znieczulenia) , ból faktycznie mocny, ale do przeżycia :-) ale w sumie nie wiem czy teraz się czasami nie zdecyduję na znieczulonko, bo moj próg odczuwania bólu jest dość niski (mimo rodzenia bez zniecuzlenia zdania nie zmienilam :-D)
Jelsi.m ożna. Sobie zażyczyć. I dostać. Czemu nie. Mi jakoś nie proponowali nawet a przy drugim porodzie w ogóle mi znieczulenie przez głowę nie.przeszło. Stosunkowo.szybko poszło ale przy obu porodach miałam niestety krzyżowe bóle i ktg zapis podszedł jedynie do 40%...
 
Jelsi.m ożna. Sobie zażyczyć. I dostać. Czemu nie. Mi jakoś nie proponowali nawet a przy drugim porodzie w ogóle mi znieczulenie przez głowę nie.przeszło. Stosunkowo.szybko poszło ale przy obu porodach miałam niestety krzyżowe bóle i ktg zapis podszedł jedynie do 40%...
Mówisz po norwesku?
 
Ja nie miałam znieczulenia żadnego przy dwóch porodach. Ale szczerze chyba wolałabym coś czuć niz nic totalnie. Nie lepiej mieć kontrolę nad tym co się dzieje/? :)
Myślę że teraz też spróbuję bez znieczulenia.

Serio do przeżycia. - do dziewczyn które jeszcze nie rodizly. Poprostu trzeba się wsłuchać w ciało i słuchać lekarza.
Ja mam zawsze problem z słuchaniem poleceń lekarza, jeszcze jak cos boli to mam wrażenie ze innym językiem do mnie mówią 🤣
 
Wtym też chciałam, ale chyba nie wlize z tym brzuchem😁😁 ale widoki piekne. Alkohol dziś się właśnie śmiałam że kolejki przed system bolaget jak w pl w czasach komuny za karpiem🤣🤣 bo tak informacyjnie dla dziewczyn w skandynawii komuna i alkoholu w sklepach się nie kupi tylko w monopolowych państwowych. Jest ich może z 450w całej Szwecji 🤣

No tak. Ale. Mówisz o wysoko %alkoholu czyli. Powyżej 5%zdaje się.🤣 Heinekena kupisz w sklepie razem z chlebem :)

Doczytałam trolstigen kiedy napisałas troltunga. Ja mieszkam 120.km od Trollstigen nie Bergen. Oops. :)
 
reklama
Nie wiem jak w Norwegii, ale w Szwecji nie ma takiej " Mody" Na zwolnienia. Tutaj ludzie naprawdę biorą zwolnienie jak już faktycznie są chorzy. Nie chce żeby to brzydko zabrzmialo, ale nie ma takiego sciemniania. Pamiętam jak mój szwed był w szoku, że muszę iść do lekarza po zwolnienie jak miałam grype. To jego.. Nie możesz zadzwonić do szefa i powiedzieć, że źle się czujesz? I ja w myślach widziałam swojego szefa i jego minę gdy tak dzwonię [emoji1787][emoji1787][emoji1787]
Bo u nas w Polsce się pryzjelo że z byle katarem (szczególnie teraz) dają nawet dwutygodniowe zwolnienie. A jak ma się dobrego lekarza/lekarę, to wypisze L4 na kręgosłup czy na cokolwiek jak poprosisz. Nawet lekarze na nfz czasami są tacy do rany pryzłóż. Nie powiem że mi to ściemniactwo się podoba, bo ludzie to nagminnie wykorzystują, ale co poradzić.
Dobre i to, że najczęściej prywatni lekarze djaą L4 w ciąży bez zbednych pytań, bo pracodawcy najczesniej nie respektują tego prawa żeby wyslac ciezarną na pełnopłatne wolne gdy nie są w stanie zapewnić stanowiska pracy ciezarnej kobiecie. Tu akurat na nfz jest loteria.
 
Do góry