reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

reklama
A jak z badaniami prenatalnymi w Skandynawii? Jest powszechny dostęp czy nie?
W norwegii przysługuje jak masz. 38.lat I więcej.. Albo genetyczne obciążenie matki lub ojca. Badz Urodzenie chorego dziecka w przeszłości.

Czytałam że ww tym roku planują wprowadzić refundację dla kobiet +35. Ale. Ja się nie. Zalapie to pewnie w drugiej połowie roku.. 🙈
 
A jak z badaniami prenatalnymi w Skandynawii? Jest powszechny dostęp czy nie?
W SE chyba tak, ja się kwalifikuje że względu na wiek, gin mi mówił że mam się zastanowić czy chce.tu są jakieś o nazwie KUP.Dobre dla mnie jest to, że położna umawia na wszystkie wizyty, na USG, na prenatalne itd. Taka trochę sekretarka 🤣
 
Nie wiem jak w Norwegii, ale w Szwecji nie ma takiej " Mody" Na zwolnienia. Tutaj ludzie naprawdę biorą zwolnienie jak już faktycznie są chorzy. Nie chce żeby to brzydko zabrzmialo, ale nie ma takiego sciemniania. Pamiętam jak mój szwed był w szoku, że muszę iść do lekarza po zwolnienie jak miałam grype. To jego.. Nie możesz zadzwonić do szefa i powiedzieć, że źle się czujesz? I ja w myślach widziałam swojego szefa i jego minę gdy tak dzwonię 🤣🤣🤣
Tu podobnie. Ale jak wszędzie... Znam takich co kombinują żeby sobie pobimbac w domu.
Ale tak prawda idzie się do lekarza jak. Naprawdę jest się chorym.
Wiecie że ja u mojego jeszcze nigdy nie byłam.? Haha.. A. Mieszkam tu 8.lat. Nie wiem. Nawet jak Wygląda dopiero teraz jesteśmy w kontakcie że względu na covid & ciąże.

AGNES.. Twój chłopak jest Szwedem? :)
 
W SE chyba tak, ja się kwalifikuje że względu na wiek, gin mi mówił że mam się zastanowić czy chce.tu są jakieś o nazwie KUP.Dobre dla mnie jest to, że położna umawia na wszystkie wizyty, na USG, na prenatalne itd. Taka trochę sekretarka 🤣
Ile. Masz lat Agnes jeśli.mogę zapytac?
Ja 35 I jak napisałam nie łapie się na refundowane prenatalne (sic!)
 
Tu podobnie. Ale jak wszędzie... Znam takich co kombinują żeby sobie pobimbac w domu.
Ale tak prawda idzie się do lekarza jak. Naprawdę jest się chorym.
Wiecie że ja u mojego jeszcze nigdy nie byłam.? Haha.. A. Mieszkam tu 8.lat. Nir. Wiem. Jak. Wygląda dopiero teraz jesteśmy w kontakcie że względu na covid & ciąże.

AGNES.. Twój chłopak jest Szwedem? :)
Mhm. Takim szwedzkim nie z importu 🤣🤣 w tej rodzinie tylko siostra że szwedem jest. A tak wszyscy mieszaja. Ojciec wziął sobię finke, brat brytyjke, a Mats polkę 🤣
 
Ile. Masz lat Agnes jeśli.mogę zapytac?
Ja 35 I jak napisałam nie łapie się na refundowane prenatalne (sic!)
W tym roku 37. Tak mi się wydaje, że się łapie bo inaczej raczej nie kazalby mi się decydować. Mi poród spędza sen z powiek. Jak nie dadzą mi szwedzkich papierow. 30tys koron.. 😵😵😵 jak będzie bez problemu
 
Ile. Masz lat Agnes jeśli.mogę zapytac?
Ja 35 I jak napisałam nie łapie się na refundowane prenatalne (sic!)
Ciekawe jaki to koszt w Norwegii.. Ja tam prawie zawału dostalam jak pojechalismy na Trolltunge i w knajpie za 2 hamburgery frytki i napoje prawie 300pln 🤣🤣 teraz już nie przeliczam ale myślałam, że ten papier też zjem
 
reklama
Do góry