reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

To rzeczywiscie sredniowiecze [emoji85] porażka trochę, a czy w Skandynawii ze wszystkim tak jest czy tylko jesli o ciążę chodzi? Np jak się zachoruje i trzeba w domu kilka dni soe wykurować, dają chetnie zwolnienie czy np każą brac urlop czy coś?
Szczerze Elodia to nie wiem za dużo.
Nigdy nie chorowałam.przewlekle..ani ja ani rodzina.
Znam. Kilka osób które są leczone na nowotwory wówczas norweska służba zdrowia zapewnia leczenie w renomowanych szpitalach w Oslo Bergen albo Trondheim. Zapewniaja przeloty samolotem i dojazd taksówka z lotniska do szpitalia na badania i zabiegi.
W szpitalu bufet 24 /7 a nie racjonowane posiłki.
Wiem. Ze po. Porodzie dostanę swoją sale i ojciec dziecka może być z. Nami 24 h na dobę.
Ale... Wyjdzie w praniu. Wszystko dopiero przede mna:)

Co. Do. Zwolnein lekarskich pracuje tu już 6 lat i tylko 2 razy byłam na l4. Teraz kiedy przeszłam covid i w wakacje kiedy miałam.wypadek.wpracy I musiałam być szyta...
Poza tym nie wiem czy chce iść na zwolnienie w Ciąży . (wtedy to nie jest l4 ale. Zasilek ciążowy jakoś. Specjalnie wyliczany). W domu.sie raczej zanudzę
Bardziej redukcja czasu pracy wchodzi w grę.
Zobaczymy co moj Szef powie 22.2 bo wtedy mam zamiar mu powiedzieć...

Edit:mamy tu coś tkwiego jak polskie "urlop. Na żądanie". I to właśnie się wykorzystuje gdy nie jesteś w formie.. Płatne 100%. 4x 3.dni na rok. Z tymże 3dni pod. Rząd musisz wziąć albo przepada.
 
reklama
Cholera wolalabym żeby jednak nic nie było czuć [emoji1787][emoji1787] jak wycinali mi zylaki miałam znieczulenie w plecy i od pasa w dół nic.

Tak jest przy CC. Na szkole rodzenia tłumaczyli, ze coś czuć musisz, żeby wiedzieć kiedy przeć ;) ale podobno się zdarza, ze się zle wbija i cię odcina [emoji23]
 
😱 ja myślałam że to działa jak znieczulenie u dentysty, że nic totalnie nic nie czujesz 😨 masakra mnie to przy życiu trzyma, że to znieczulenie wyłącza totalnie czucie.
Ja nie miałam znieczulenia żadnego przy dwóch porodach. Ale szczerze chyba wolałabym coś czuć niz nic totalnie. Nie lepiej mieć kontrolę nad tym co się dzieje/? :)
Myślę że teraz też spróbuję bez znieczulenia.

Serio do przeżycia. - do dziewczyn które jeszcze nie rodizly. Poprostu trzeba się wsłuchać w ciało i słuchać lekarza.
 
Ja poszłam z karta EKUZ i zaplacilam 400koron. Myślała ze nie będą jej honorować i wtedy 1800sek ale się udalo. Natomiast od marca. Tylko prywatnie bo polskie ubezpieczenie mi wygasa. A jeszcze nie dostalam szwedzkiego numeru pesel.
A jak z badaniami prenatalnymi w Skandynawii? Jest powszechny dostęp czy nie?
 
Tak jest przy CC. Na szkole rodzenia tłumaczyli, ze coś czuć musisz, żeby wiedzieć kiedy przeć ;) ale podobno się zdarza, ze się zle wbija i cię odcina [emoji23]
O kurde to ja chyba zmieniam obóz 😂 a najlepiej jakby utworzyli jeszcze jeden obóz "kto urodzi za mnie?" wtedy rezerwuję sobie miejsce pierwsza w kolejce 😂
 
Mi znieczulenie nic nie pomogło, bo miałam tylko skurcze od krzyża i masakra. 🙈 Mega wolny postęp porodu, no A potem dziecku zaczęło tętno spadać i cc. Znioslam je bardzo dobrze, blizna mnie krótko bolała i ładnie się zagoiła.
 
reklama
Szczerze Elodia to nie wiem za dużo.
Nigdy nie chorowałam.przewlekle..ani ja ani rodzina.
Znam. Kilka osób które są leczone na nowotwory wówczas norweska służba zdrowia zapewnia leczenie w renomowanych szpitalach w Oslo Bergen albo Trondheim. Zapewniaja przeloty samolotem i dojazd taksówka z lotniska do szpitalia na badania i zabiegi.
W szpitalu bufet 24 /7 a nie racjonowane posiłki.
Wiem. Ze po. Porodzie dostanę swoją sale i ojciec dziecka może być z. Nami 24 h na dobę.
Ale... Wyjdzie w praniu. Wszystko dopiero przede mna:)

Co. Do. Zwolnein lekarskich pracuje tu już 6 lat i tylko 2 razy byłam na l4. Teraz kiedy przeszłam covid i w wakacje kiedy miałam.wypadek.wpracy I musiałam być szyta...
Poza tym nie wiem czy chce iść na zwolnienie w Ciąży . (wtedy to nie jest l4 ale. Zasilek ciążowy jakoś. Specjalnie wyliczany). W domu.sie raczej zanudzę
Bardziej redukcja czasu pracy wchodzi w grę.
Zobaczymy co moj Szef powie 22.2 bo wtedy mam zamiar mu powiedzieć...

Edit:mamy tu coś tkwiego jak polskie "urlop. Na żądanie". I to właśnie się wykorzystuje gdy nie jesteś w formie.. Płatne 100%. 4x 3.dni na rok. Z tymże 3dni pod. Rząd musisz wziąć albo przepada.
Nie wiem jak w Norwegii, ale w Szwecji nie ma takiej " Mody" Na zwolnienia. Tutaj ludzie naprawdę biorą zwolnienie jak już faktycznie są chorzy. Nie chce żeby to brzydko zabrzmialo, ale nie ma takiego sciemniania. Pamiętam jak mój szwed był w szoku, że muszę iść do lekarza po zwolnienie jak miałam grype. To jego.. Nie możesz zadzwonić do szefa i powiedzieć, że źle się czujesz? I ja w myślach widziałam swojego szefa i jego minę gdy tak dzwonię 🤣🤣🤣
 
Do góry