reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

wrześniowe mamy 2021

Ja właśnie chciałam ten boho :( jeśli się na ten segregator zdecyduję to też będę retro brać to mój drugi typ. Zastanawiam się tylko czy on faktycznie zmieści się bez problemu w torebce? wydaje mi się ten format sporo większy niż A5. I czy te kieszonki mają dużo miejsca. Jeśli tych papierów przybywa to może on nie zmieści całej tony makulatury. Daj znać jak dotrze do Ciebie czy na żywo też taki piękny :)
Zrobię foto jak dotrze :-) a mam fajną zgrabną torebkę, ktora miesci ksiazki Robina Cooka i zostaje miejsce na portfel, twlefon i takie tam drobiazgi, fjanie by bylo gdyby segregator mi sie w niej mieścił, nie lubię dużych torebek :-)
 
reklama
To rzeczywiscie sredniowiecze [emoji85] porażka trochę, a czy w Skandynawii ze wszystkim tak jest czy tylko jesli o ciążę chodzi? Np jak się zachoruje i trzeba w domu kilka dni soe wykurować, dają chetnie zwolnienie czy np każą brac urlop czy coś?
W Szwecji do 7 dni możesz zostać w domu bez zwolnienia. Wystarczy że zadzwonisz i powiesz, że źle się czujesz. Skandynawia ma swoje plusy i minusy
 
A jak to jest ze znieczuleniem ? Trzeba jakoś specjalnie załatwiać i czy wpływa to jakoś na poród ?

W szpitalu, w którym rodziłam nie było problemu ze znieczuleniem. Ale dodatkowo miałam opłaconą położną i z nią ustaliłam wcześniej, ze będę chciała to znieczulenie. U mnie mie miało wpływu na przebieg porodu.
 
Ale to nie jest tak, że jak wybiorę szpital i np. będę chciała tam rodzić SN a oni są bardziej pro CC to mnie na cięcie wezmą? Czy to już trzeba wiedzieć przy wyborze szpitala jaki on jest i jaki chcesz poród? o_O Dobrze jakby to gdzieś oficjalnie podawali który szpital jakie porody wspiera, żeby nie było zaskoczenia podczas godziny 0.
Wiekszosc szpitali nastawiona jest na sn, chyba że prywatne, to wtedy płacisz i masz cc na zyczenie chyba nawet. Mialam taki przypadek w rodzibie, ale to bylo kilkanascie lat temu. Ciotka chciala koniecnzie cc i miala na zyczenie w prywatnym szpitalu.
 
Byłam 10go u ginekologa. Fasol jest. 9,6mm i USG mówi 7tc. Po badaniu kazał iść do położnej bo to one prowadza tu ciążę 🤣:

Gratuluję dobrych newsów :)) z ciekawości.. ile.Cię taka wizyta kosztowała? .. Mnie w 12 tc 2000nok. :p
Więc serio spodziewam się ze koleś. Będzie kompetentny...
 
Zrobię foto jak dotrze :-) a mam fajną zgrabną torebkę, ktora miesci ksiazki Robina Cooka i zostaje miejsce na portfel, twlefon i takie tam drobiazgi, fjanie by bylo gdyby segregator mi sie w niej mieścił, nie lubię dużych torebek :-)
o byłabym wdzięczna za fotkę :)
 
W szpitalu, w którym rodziłam nie było problemu ze znieczuleniem. Ale dodatkowo miałam opłaconą położną i z nią ustaliłam wcześniej, ze będę chciała to znieczulenie. U mnie mie miało wpływu na przebieg porodu.
To znieczulenie naprawdę pomaga..? Nic nie boli bo to chyba jest epidural czy jakoś tak
 
Ale to nie jest tak, że jak wybiorę szpital i np. będę chciała tam rodzić SN a oni są bardziej pro CC to mnie na cięcie wezmą? Czy to już trzeba wiedzieć przy wyborze szpitala jaki on jest i jaki chcesz poród? o_O Dobrze jakby to gdzieś oficjalnie podawali który szpital jakie porody wspiera, żeby nie było zaskoczenia podczas godziny 0.

Żaden szpital się nie może przyznać, że chętnie robi cesarki ;)
Ale nikt Ci na sile CC nie będzie robić, trzeba podpisac zgodę.
 
reklama
Gratuluję dobrych newsów :)) z ciekawości.. ile.Cię taka wizyta kosztowała? .. Mnie w 12 tc 2000nok. :p
Więc serio spodziewam się ze koleś. Będzie kompetentny...
Ja poszłam z karta EKUZ i zaplacilam 400koron. Myślała ze nie będą jej honorować i wtedy 1800sek ale się udalo. Natomiast od marca. Tylko prywatnie bo polskie ubezpieczenie mi wygasa. A jeszcze nie dostalam szwedzkiego numeru pesel.
 
Do góry