reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

O tak to sie liczy :

dnia ostatniej miesiączki. Opisał ją niemiecki położnik Franz Naegele (1778–1851). Wzór reguły Naegelego brzmi: Termin porodu = pierwszy dzień ostatniej miesiączki + 7 dni - 3 miesiące + 1 rok.

Powtórzę to jeszcze raz - tylko w przypadku 28-dniowych cykli.
 
reklama
Wg apek i kalkulatorow tak, ale od x czasu lekarze licza jedna metoda, dodajesz 7 dni do pierwszegp dnia ostatniej miesiaczki i odejmujesz 3 mies praz dodajesz rok 😉 jakos tam sie tam metoda nazywa, ja mam tylko takie terminy wpisywane w karte ciazy, wg tej metody wlasnie.
to jest mega mylące na pierwszej wizycie u lekarza awaryjnego podał mi termin 10/09 wg OM mój prowadzący licząc tak samo wg OM podaje termin 09/09 czyli tak jak większość aplikacji i kalendarzy oblicza. Jak widać nawet lekarze liczą to różnie :/
 
Super dzięki. Na razie to dla mnie skomplikowane 😅🤔 nie mogę się doczekać aż skończę pierwszy trymestr, powiem szczerze, że będę spokojniejsza. Wiem że na pewne sprawy nie mamy wpływu. Ale niech ten czas już leci, byle do następnego usg 😅🤩 też tak macie?
Hmm to akurat moja pierwsza ciąża, pierwsze starania w ogóle więc ja nie mam strachu bo nie mam przykrych doświadczeń jak niestety inne koleżanki tutaj. Raczej czekam na zakończenie pierwszego trymestru bo boje sie badań prenatalnych i chciałabym usłyszeć ze wszytsko w porządku, ale no boje sie bo nikt nie wie jak będzie. No i mam nadzieję ze w drugim trymestrze będzie lepsze samopoczucie :)
 
reklama
Do góry