reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

reklama
Ja też z ciekawości sprawdziłam i wyszło 25.09
Wg apek i kalkulatorow tak, ale od x czasu lekarze licza jedna metoda, dodajesz 7 dni do pierwszegp dnia ostatniej miesiaczki i odejmujesz 3 mies praz dodajesz rok 😉 jakos tam sie tam metoda nazywa, ja mam tylko takie terminy wpisywane w karte ciazy, wg tej metody wlasnie.
 
O tak to sie liczy :

dnia ostatniej miesiączki. Opisał ją niemiecki położnik Franz Naegele (1778–1851). Wzór reguły Naegelego brzmi: Termin porodu = pierwszy dzień ostatniej miesiączki + 7 dni - 3 miesiące + 1 rok.
 
Strasznie mnie ciągnie do ryb właśnie 🤔 z dziewczynami odpychalo
A ja za to odwrotnie. Wcześniej zajadałam około 1 kg na tydzień a teraz na samą myśl mnie odpycha 😞i bardzo nad tym ubolewam
Ja opuscilam wiele grup na fb żeby nie czytać smutnych historii i się nie nakręcać.. Macie jakieś upatrzone imiona?
Nam zgodnie się podoba dla chłopca Marcel, a dla dziewczynki Amelka albo Liliana ☺️mąż jeszcze próbował mnie namówić na Zuzię ale kategorycznie odmawiam ☺️
Ja mialam noc straszna. Chyba po wizycie u lekarza mimo tego ze wszyysko okej byłam taka cała w emocjach. Zasnąć nie umiałam chyba grubo po 3 się udało. Bolał mnie jajnik strasznie. No ale nq usg wyszło ze dalej torbiel siedzi w jajniku. On sie wchłonie w ciąży czy jak? ;)
Ja też mam torbiel w jajniku po stymulacji. Lekarz powiedział że to fizjologiczne, że hormony skupiają się na rozwoju pęcherzyka ciążowego a nie na tym żeby pozbyć się pęcherzyka z jajnika i nie ma czym się martwić. Że w żaden sposób to nie zaszkodzi
Dziewczyny, a któraś z was zażywa euthyrox?
Ja miałam przed ciąża zawsze tsh w granicy max 1.8. Teraz wskoczyło na 4.13 - badania tydz temu w sobotę. We wtorek przepisano mi euthyrox. Jak myślicie kiedy zrobić kontrolę tsh?
Ja biorę od około roku, w momencie kiedy powiedziałam o ciąży miałam tsh 1.52 i dostałam zwiększenie dawki z 25 na 37,5...spadlo wtedy na 0.97 i lekarz powiedział że jest idealnie. A kontrolę mam mieć co 4 tygodnie
Dziewczyny, jak kichać, żeby podbrzusze tak nie rwało? Mam uczucie, ze kichnę i wszystko pęknie 🤭😀
Ja osobiście kicham z otwartą buzią i nie narzekam na ból ani rwanie ale np na siedząco z nogami podkulonymi nie mogę
Powiedzcie mi dziewczyny robię w poniedziałek krew i czy ja mogę żarzyć euthyrox przed badaniem czy lepiej nie? Bo między innymi tsh muszę zbadać.
Mi lekarz i pielęgniarka kazały przyjść z lekami do laboratorium i wziąć zaraz po pobraniu i wtedy standardowo pół h później śniadanie
Ja sobie sama kupię zwykły segregator, powkladam co mam do koszulek wszystko i tyle 🙈
Też o tym pomyślałam... Ja wgl lubię takie ręcznie robione rzeczy więc mogłabym sobie po swojemu wszystko rozplanować ☺️
 
Wg apek i kalkulatorow tak, ale od x czasu lekarze licza jedna metoda, dodajesz 7 dni do pierwszegp dnia ostatniej miesiaczki i odejmujesz 3 mies praz dodajesz rok 😉 jakos tam sie tam metoda nazywa, ja mam tylko takie terminy wpisywane w karte ciazy, wg tej metody wlasnie.
Taka prawda jest że i tak mało która urodzi w dniu terminu 😜
 
Ale dzisiaj dostałam dzikiej chęci na naleśniki. Po 5 min stałam już przy patelni, wszystko pochłaniałam na bieżąco, że prawie nie nadążałam smażyć. Po 3h nadal jestem pełna, ale musiałam wrzucić na ruszt tosta z szynką. Zaraz pęknę i idę się ważyć. Odkąd nie mam mdłości i lepiej się czuję, to w końcu nie chudnę i waga waha się
+/- 1 kg. Ciekawe co będzie teraz. :D
Nie przepadam szczególnie za naleśnikami ale chyba właśnie zrobiłaś mi smaka 🤣 Choć najadłam się zupy meksykańskiej az mnie znowu mdłości dopadly
 
reklama
U mnie jeśli chodzi o termin, to niby z OM wychodzi mi 1.09, lekarzowi wyszedł 3.09, a z ostatniego usg 31.08. Już sama nie wiem, który jest najbliższy prawdzie, ale to i tak nie wiadomo kiedy potomek będzie chciał się wydostać na zewnątrz :D
 
Do góry