reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Spytałam kilku lekarzy odnośnie TSH i brania rano tabletki. Eutyrox na TSH nie działa od razu, trzeba brać kilka dni aby był efekt. Dlatego TSH robi się powtórkę za 2-3 tyg. To długofalowy efekt. Natomiast ma wpływ na ft3 i ft4. Dlatego wtedy się nie bierze. Ale wiadomo każdy robi jak chce.
 
reklama
Dziewczyny, jak kichać, żeby podbrzusze tak nie rwało? Mam uczucie, ze kichnę i wszystko pęknie 🤭😀
Ja mam tak w pracy, że jak pracuje z dzieckiem np na macie i siedzę np w siadzie skośnym i chce po coś sięgnąć i zrobię to gwałtownie to mam wrażenie jakby mi się zrywało coś w macicy, albo jak zbyt się przeciągnę z rana :D
Oo rany.. Co ciąża to inne smaki mi gin powiedział ze smaki mogą być w dużej mierze zalezne od tego jakiego skladnika odżywczego i jakich witamin brakuje w organizmie.. To mi chyba witaminy jalapeno brakuje bo bym je jadla i jadla 🤣 choć w sumie wypijam codziennie prawie litr swiezego soku pomarańczowego 😃
Ja nigdy nie zrozumiem jak można jeść tak pikantne rzeczy :D mój mąż aż się trzęsie z radości jak widzi te papryczki, a ja mam czkawkę nawet po pieprzu i łzy na polikach 🤣
To takie rzeczy nie wychodzą na prenatalnych czy tych pappa?
Ja juz oprócz tego nic nie robię, zwariować można...
Albo inaczej co mi to da? Moge dzięki takim badoniom zapobiec chorobie?
Niestety są choroby których żadne usg nie wykryje, ale we wczesnym wykryciu SMA kluczem jest to że wdrożenie leczenia przed wystąpieniem objawów ogranicza rozwój choroby, w Polce mamy dostępne leczenie refundowane NFZ lub można poddać dziecko terapi genowej, która kosztuje kilka milionów. Jest tyle zbiórek na dzieciaki bo niestety choroba jest dopiero wykrywana jak już są konkretne objawy, aczkolwiek jak porównać wykrywanie tej choroby teraz, a kiedyś to i tak jest szybciej. Niestety rodzice zazwyczaj nie wiedzą, że są nosicielami wadliwych genów. W Polsce noworodki mają trochę tych badań przesiewowych robionych po urodzeniu i nie rozumiem czemu Państwo tak żałuję na to SMA przecież w wielu chorobach czas i szybka reakcja są kluczowe, dzieciaki mogłyby być w lepszym stanie, później realizować się zawodowo, społecznie i rodzinnie gdyby miały szybką pomoc na starcie, no ale kwestia jednolitego systemu opieki i szybkich diagnoz dzieci zagrożonych w naszym kraju to jest temat rzeka niestety ;(
 
Dziewczyny zażywa któraś witaminy prenatal? Do końca 12 tygodnia jest prenatal uno, od 13 prenatal duo... Mam dziś 11+3, wczoraj pytałam gina które mam kupić, bo mi się skończyły, czy jeszcze uno czy już mogę Duo, mówił że obojętne... To kupiłam te Duo, ale dzisiaj naszły mnie wątpliwości... Myślicie że można już stosować te od II trymestru, czy jednak lepiej dla spokoju kupić jeszcze te uno i zużyć niecałe pół opakowania? 🤔
Nic się nie stanie. Możesz spokojnie zacząć brać duo.
Ja nie rozumiem skąd to się bierze ?! Nigdy wcześniej o tym nie słyszałam a teraz non stop zbierają pieniążki na jakieś dziecko 😢
Przy liczbie ludności w Polsce, miesięcznie rodzi się ok 2 dzieci z tą chorobą. Kiedyś nie było na to leku więc nie było na co zbierać, chyba że na sprzęt trochę ułatwiający funkcjonowanie. A takie dzieci po prostu umierały do drugiego roku życia.
To takie rzeczy nie wychodzą na prenatalnych czy tych pappa?
Ja juz oprócz tego nic nie robię, zwariować można...
Albo inaczej co mi to da? Moge dzięki takim badoniom zapobiec chorobie?
Nie wychodzą. Zapobiec już się nie da, ale można od razu wdrożyć leczenie, zanim pojawia się objawy. Lek pozwala zahamować skutki choroby, ale może nie cofnać zmian, które już się pojawiły zanim zapadła diagnoza.
 
Jezu, ale dostalam dzisiaj zadyszki jak nigdy.... Szłam z młodą na tramwaj, i myślałam że bede po drodze musiala orzystanac na chwilę. Po chwili mi wprawdzie minęło, no i nie bylo to oslabeinie jka w ciazy z corką, co raz mi sie ciemno przed oczami zrobilo, ale jednak konkretna zadyszka. Też tak macie?
 
Jezu, ale dostalam dzisiaj zadyszki jak nigdy.... Szłam z młodą na tramwaj, i myślałam że bede po drodze musiala orzystanac na chwilę. Po chwili mi wprawdzie minęło, no i nie bylo to oslabeinie jka w ciazy z corką, co raz mi sie ciemno przed oczami zrobilo, ale jednak konkretna zadyszka. Też tak macie?
Mnie czasem łapie zadyszka i kręci mi sie w głowie, gdy zginam się żeby zawiązać buty. Albo gdy czasem zapominam, że jestem w ciąży i swoim standardowym tempem pokonuje schody. Teraz przez średnio odśnieżone chodniki w miescie, przejście 1 km było dla mnie jak wejście na k2 zimą bez tlenu 😆
 
Mnie czasem łapie zadyszka i kręci mi sie w głowie, gdy zginam się żeby zawiązać buty. Albo gdy czasem zapominam, że jestem w ciąży i swoim standardowym tempem pokonuje schody. Teraz przez średnio odśnieżone chodniki w miescie, przejście 1 km było dla mnie jak wejście na k2 zimą bez tlenu [emoji38]
O to to. I jeszcze łeb mnie zaczyna boleć. Czasami mam wrażenie, że my w ciąży narzekamy tak samo jak monitoring oaiedlowy podczas spotkań pod sklepem [emoji1787]
 
reklama
Oj dziewczyny ja slaskie ale też jednak bede robić jak poczytałam. W sumie tanie te badanie. Tylko co zrobią mi to odpłatnie w szpitalu którym bede rodzić? Czy musze szukac potem jakiegos miejsca ktore takie badania robi?
Z tego co ja wiem, zamawiasz zestaw testowy, jest to bardzo prpste pobranie, ale ja poproszę polozna srodowiskowa jak przyjdzie na pierwsza wizytę do domu. Dlatego zestaw zamowie siebie pod koniec ciąży.
 
Do góry