reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

reklama
Co do usg prenatalnego, mój lekarz mówił, że w zaleceniach jest 11-13 tydz. (+ileś tam dni), ale w 11. tyg dziecko jeszcze jest za małe i powinno się robić co najmniej od 12 tygodnia
Ja idę 11+4 I mam nadzieję, że nie będzie za małe. Musi mieć co najmniej 45mm
 
Dziewczyny jakie tętno Wasze dzidzi miało w okolicach 8+3 wg om? No bo u mojego wyszlo wczoraj 171 i sie martwie czy to nie za dużo?
Wyczytalam też gdzieś na forum i duzo mamusiek potwierdziło ze dziewczynki lubią mieć wysokie tętno a chłopcy niższe :)
Mi też tak lekarz mówił, przy pierwszej córce zawsze miałam okolice 170 i podobnie :)
 
Dziewczyny, wasi lekarze na pewno mają doświadczenie z terminem badań prenatalnych, posłuchajcie ich, wierzę, że wiedza co robią. Wątpię żeby była wielka różnica pomiędzy 11+6 a 12+2, zresztą często nie znamy dokładnej daty owulacji. Poza tym są widełka badanie robimy między 11. a 14. tygodniem nie później niż (i tu jest coś podane, ale nie pamiętam dokładnie 😊)
 
Dziewczyny, a takie pytanie jakie witaminy bierzecie?
Ja biorę MAMA DHA Premium Plus:
Olej rybi - źródło kwasów tłuszczowych Omega 3,
w tym
kwas dokozahekaenowy (DHA)
kwas eikozapantaenowy (EPA)
1143 mg

800 mg
68 mg
---

---
---
Witamina D50 µg (2000 j.m.)1000 %
Kwas foliowy,
w tym
kwas pteroilomonoglutaminowy
L-metylofolian wapnia
400 µg

200 µg
200 µg
200 %

---
---
Magnez200 mg53,3 %
Jod200 µg133,3 %

do tego biorę jeszcze 400 mg kwasu foliowego z Naturell ( na początku brałam Folik).
i 4000 dodatkowo witaminy D, bo mam średni poziom
i witamine B12.
Ja też biore mama dha premium plus i ma chyba dobry skład. Do tego magne b6, bo zaczęła mi skakać powieka, ale już przeszło.
Ja od wczoraj zaczęłam robić sobie sama zdrowe soczki 💕 normalnie pychota
Wygląda super🤤 no same witaminy👍
Dziewczyny a ile wody pijecie ? Lekarz mówił ze jestem słabo nawodniona ( wynik w moczu ), wypijam teraz butelkę wody mineralnej 1,5 l plus wiadomo jakieś herbatki. Więcej nie jestem w stanie przyjąć ale gdzieś czytałam ze nawet 3 litry jest zalecane ? 😱
Mi się wydaje, że na tym etapie to wcale nie za mało. Sama bym nie zmieściła 3 litrów
 
Dziewczyny a ile wody pijecie ? Lekarz mówił ze jestem słabo nawodniona ( wynik w moczu ), wypijam teraz butelkę wody mineralnej 1,5 l plus wiadomo jakieś herbatki. Więcej nie jestem w stanie przyjąć ale gdzieś czytałam ze nawet 3 litry jest zalecane ? 😱
Kiedyś dietetyczka mi mowila, ze w tych wszystkich zaleceniach co do picia wody powinno się wyliczać tez zupy i wszystkie inne płyny, kawę itd. Wiec spokojnie, ja chyba raz w życiu wypiłam 3 litry wody w ciągu jednego dnia, jak szlam na usg brzucha.
 
Dziewczyny, wasi lekarze na pewno mają doświadczenie z terminem badań prenatalnych, posłuchajcie ich, wierzę, że wiedza co robią. Wątpię żeby była wielka różnica pomiędzy 11+6 a 12+2, zresztą często nie znamy dokładnej daty owulacji. Poza tym są widełka badanie robimy między 11. a 14. tygodniem nie później niż (i tu jest coś podane, ale nie pamiętam dokładnie 😊)
Mi ostatnio lekarz mówił, że najlepiej by było, jakby Bobo miało te 4.5-5 cm. Wtedy badanie wychodzi jak najbardziej wiarygodne. Nie określił mi badania prenatalnego, tylko na kolejnej wizycie określi, kiedy najlepiej przyjść (kiedy właśnie będzie miało te wymiary). Czasami podobno tydzień czasu może zrobić różnice i są stresy, bo np nie jest uwidoczniona kość nosowa.
I podejrzewam, że co lekarz, to opinia. Najważniejsze, to ufać lekarzowi, jak wcześniej kobitki pisały ;)
 
reklama
Do góry