reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Dziewczyny, mam pytanie, te które mają skierowanie na badania prenatalne? Co macie zaznaczone jako wskazanie, ja np mam nieprawidłowy obraz usg, ale znowu jest napisane że to musi być potwierdzone czyli muszę posiadać wyniki badań bądź usg właśnie, a takowego nie mam...
Mam się zapisać prywatnie?
Ja mam z racji wieku, wydaje mi sie, ze skoro lekarz wystawil takie skierowanie to mial ku temu powod? Wiec powinno byc to usg ze zlym obrazem....
 
reklama
Jezeli o imioma chodzi to myslec bedziemy jak poznamy płeć.[emoji848]
Dziecku moja gin nie mierzy ile serce bije dopiero w 28 tyg. Ale ja mierzylam w pierwszej ciazy sobie sama od 20tyg tym aparatem do tetna. Raz w tyg dla uspokojenia sie bo syn rzadko kiedy sie ruszał. [emoji85]
 
Dziewczyny mam dylemat, odnośnie prenatalnych....dostalam skierowanie na darmowe prenatalne z racji wieku, ale do konkretnej kliniki, jestem zapisana na 5 marca, ale rozmawialam z kolezanka i ona miala tam prenatalne i mowi ze tak srednio było, na pewno lepiej u lekarza u którego bylam z Amelka, i faktycznie mam mega dobre wspomnienia, i teraz mysle, ze isc drugi raz prywatnie? Dzwonilam dzis i moglabym miec 15 marca, wtedy bedzie 13+3 czyli dla mnie idealnie, z corka bylam 13+4 i było idealnie wszystko widac, łącznie z płcią 😊😉 no i tak mysle czy isc tu i tu dla porownania?
a ten lekarz u którego byłaś nie ma podpisanej umowy z NFZ? może mogłabyś z tym skierowaniem iść do niego na refundowane. U mnie tak było dostałam skierowanie do konkretnej przychodni i zalecenie do konkretnego lekarza, ale nie mogłam się tam dodzwonić więc umówiłam się do innej przychodni która też realizuje badania w ramach NFZ. Powiedzieli mi, że to nie ma znaczenia jeśli na skierowaniu jest wypisana nazwa jakiejś placówki. Może takim sposobem Tobie by się też udało to tak załatwić?
 
a ten lekarz u którego byłaś nie ma podpisanej umowy z NFZ? może mogłabyś z tym skierowaniem iść do niego na refundowane. U mnie tak było dostałam skierowanie do konkretnej przychodni i zalecenie do konkretnego lekarza, ale nie mogłam się tam dodzwonić więc umówiłam się do innej przychodni która też realizuje badania w ramach NFZ. Powiedzieli mi, że to nie ma znaczenia jeśli na skierowaniu jest wypisana nazwa jakiejś placówki. Może takim sposobem Tobie by się też udało to tak załatwić?
Ooo w sumie nie pomyślałam ze tak mozna, a pytala czy mam skierowanie.... 🙈 no ale dostalam do konkretnej kliniki dlatego mowilam ze nie mam, zadzwonie tam jutro jeszcze raz
 
Dziewczyny mam dylemat, odnośnie prenatalnych....dostalam skierowanie na darmowe prenatalne z racji wieku, ale do konkretnej kliniki, jestem zapisana na 5 marca, ale rozmawialam z kolezanka i ona miala tam prenatalne i mowi ze tak srednio było, na pewno lepiej u lekarza u którego bylam z Amelka, i faktycznie mam mega dobre wspomnienia, i teraz mysle, ze isc drugi raz prywatnie? Dzwonilam dzis i moglabym miec 15 marca, wtedy bedzie 13+3 czyli dla mnie idealnie, z corka bylam 13+4 i było idealnie wszystko widac, łącznie z płcią 😊😉 no i tak mysle czy isc tu i tu dla porownania?
Ja bym nie szła dwa razy.
 
Ja mam jutro równy 8 tydz.
Miesiączka 19.12
Wg usg i wg miesiączki wiek ciazy się zgadza.
11.03 to będę wtedy mieć dopiero 11+5....
Nie za wcześnie się zapisałam? Tak mi babki wyliczyły z dwóch przychodni :/
Kurczę to mi się coś pomerdało :( ale mi tak samo wyliczyli jak Tobie
 
Ja mam z racji wieku, wydaje mi sie, ze skoro lekarz wystawil takie skierowanie to mial ku temu powod? Wiec powinno byc to usg ze zlym obrazem....
Wystawił bo się mnie zapytał czy chce. Odpowiedział że każda kobieta powinna mieć te badania zapewnione na fundusz, bo całe życie płacą składki a ja szczerze mówiąc nie pamiętam kiedy byłam u kogoś na Nfz, chyba 10 lat temu, wszędzie chodzę prywatnie. A usg wyszło mi dobrze.
 
reklama
Dziewczyny mam dylemat, odnośnie prenatalnych....dostalam skierowanie na darmowe prenatalne z racji wieku, ale do konkretnej kliniki, jestem zapisana na 5 marca, ale rozmawialam z kolezanka i ona miala tam prenatalne i mowi ze tak srednio było, na pewno lepiej u lekarza u którego bylam z Amelka, i faktycznie mam mega dobre wspomnienia, i teraz mysle, ze isc drugi raz prywatnie? Dzwonilam dzis i moglabym miec 15 marca, wtedy bedzie 13+3 czyli dla mnie idealnie, z corka bylam 13+4 i było idealnie wszystko widac, łącznie z płcią [emoji4][emoji6] no i tak mysle czy isc tu i tu dla porownania?

Ja miałam na NFZ w poprzedniej ciąży, bo było, ze tak powiem, w pakiecie z przychodnią do której chodziłam, i to była porażka [emoji85] totalna strata czasu, stuletni sprzęt, lekarz się mnie sam pytał czy idę gdzieś prywatnie, bo chyba nic tam nie widzial. Oczywiście byłam tez prywatnie, ale drugi raz na NFZ bym nie poszła.
 
Do góry