reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Jezu zazdroszczę bo moj jak sprząta to ja potem muszę go sprawdzać haha. Potem wychodzę na jakąś perfekcjonistke. Ale prawda taka ze go w domu niczego nie nauczyli wszystko miał pod nos podane ale tak to jest jak sie mieszkało z mama babcia i siostrą starsza hehe. Wiec cała nauka została mi. Myślę że i tak dobrze mi poszło, bo nawet ciasta niekiedy piecze ;)
To u nas pieczenie to moja bajka, mąż się do tego nie zabiera [emoji1787]
 
reklama
Dziewczyny, mam pytanie, te które mają skierowanie na badania prenatalne? Co macie zaznaczone jako wskazanie, ja np mam nieprawidłowy obraz usg, ale znowu jest napisane że to musi być potwierdzone czyli muszę posiadać wyniki badań bądź usg właśnie, a takowego nie mam...
Mam się zapisać prywatnie?
 
Dziewczyny jakie tętno Wasze dzidzi miało w okolicach 8+3 wg om? No bo u mojego wyszlo wczoraj 171 i sie martwie czy to nie za dużo?
Wyczytalam też gdzieś na forum i duzo mamusiek potwierdziło ze dziewczynki lubią mieć wysokie tętno a chłopcy niższe :)
ja byłam w 8tc+O i biło 176 :) lekarka mówiła, ze jest ok :)
 
Dziewczyny, mam pytanie, te które mają skierowanie na badania prenatalne? Co macie zaznaczone jako wskazanie, ja np mam nieprawidłowy obraz usg, ale znowu jest napisane że to musi być potwierdzone czyli muszę posiadać wyniki badań bądź usg właśnie, a takowego nie mam...
Mam się zapisać prywatnie?
u mnie na skierowaniu jest wiek 35+, a masz możliwość zadzwonić do tej przychodni gdzie będziesz robić badania i zapytać czy powinnaś przynieść jakieś dodatkowe wyniki badań? może to nie jest konieczne i wystarczy jak tylko lekarz zaznaczy, że coś mu tam nieprawidłowo wyszło.
 
u mnie na skierowaniu jest wiek 35+, a masz możliwość zadzwonić do tej przychodni gdzie będziesz robić badania i zapytać czy powinnaś przynieść jakieś dodatkowe wyniki badań? może to nie jest konieczne i wystarczy jak tylko lekarz zaznaczy, że coś mu tam nieprawidłowo wyszło.
No właśnie nie wiedziałam jak to ująć, może zadzwonię i powiem ze mam skierowanie, ale żadnego potwierdzenia o nieprawidłowościach nie mam, najwyżej zrobię prywatnie. To nie problem. Tylko chce być pewna że mi te badania zrobią... :/
 
No właśnie nie wiedziałam jak to ująć, może zadzwonię i powiem ze mam skierowanie, ale żadnego potwierdzenia o nieprawidłowościach nie mam, najwyżej zrobię prywatnie. To nie problem. Tylko chce być pewna że mi te badania zrobią... :/
Spokojnie :) ja bym najpierw spróbowała dopytać u źródła. Masz jeszcze jakiś zapas czasu więc w razie czego może uda Ci się nawet jakiś dokument od twojego lekarza skombinować. Jeśli masz skierowanie to powinni bez problemu zrobić badanie. Szkoda płacić za to jeśli zostałaś zakwalifikowana do badania na NFZ. Ostatecznie jeśli nic nie wykombinujesz to wtedy zawsze za opłatą Ci zrobią. Trzymam kciuki :)
 
Ja póki co miałam dwa tyg urlopu od sprzątania z racji nakazu leżenia ale od poniedziałku musze wrócić na pełne obroty [emoji16]
W sumie nie mam zamiaru zmieniać chemii do sprzątania. Ewentualnie będę prosić męża żeby ogarniał łazienkę bo nie chce wdychać tych wszystkich Domestosow itp

Powiem Wam , że ja czuję się na tym forum bardzo swobodnie. Rozumiem dziewczyny, które bardzo panikują bo sama tak miałam w poprzedniej ciąży.

Musimy się wspierać i to jest najważniejsze [emoji846]co nie znaczy , że każda z nas musi mieć takie samo zdanie na każdy temat
 
Robimy w domu gorącą białą czekoladę z malinami. Tylko jeszcze nie wiek jka maliny dorwiemy [emoji1787] najwyżej sama biala zostanie ale to jest moje must be w walentynki, bo jka jeszcze razem nie mieszkalismy, to w walwntynki bylismy w zajebistej kawiarni na bialej z malinami właśnie [emoji3059]

Ja widziałam maliny obok siebie 😂 da sie dorwać!
 
reklama
Dziewczyny z cukrzyca 😊 powiecie jakie są normy ja czytam różne wyniki i znalazłam na czczo poniżej 90 po 60 min poniżej 180 po 2 godz później 140 🤔 ale znalazłam tez info ze po 60 min powinno być maks 140
U mnie jak mam powyzej 90 to zwiększam insuline na noc. A tak to do 120 po godzinie, choć moja diabetolog mowi, ze te 140 po godzinie jak sie zdarzy od czasu do czasu to nie koniec świata. Jeszcze zapomnialam glukometru z pracy😑.
 
Do góry