reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Dziewczyny z cukrzyca 😊 powiecie jakie są normy ja czytam różne wyniki i znalazłam na czczo poniżej 90 po 60 min poniżej 180 po 2 godz później 140 🤔 ale znalazłam tez info ze po 60 min powinno być maks 140

Cukier na czczo poniżej 90 (diabetolog powiedziała mi nawet ze do 95 ale i tak mi sie wierzyć nie chce) a godzine po jedzeniu 140. :-)
 
reklama
U mnie jak mam powyzej 90 to zwiększam insuline na noc. A tak to do 120 po godzinie, choć moja diabetolog mowi, ze te 140 po godzinie jak sie zdarzy od czasu do czasu to nie koniec świata. Jeszcze zapomnialam glukometru z pracy😑.
zdarzyło Ci sie miec 140? Ja nie wiem co bym musiała zjeść 😂 dla mnie myślałam ze bedzie problem ten cukier poniżej 90 ale miałam taki dosłownie raz odkąd mierze, zawsze poniżej 🤷🏻‍♀️
 
Spokojnie :) ja bym najpierw spróbowała dopytać u źródła. Masz jeszcze jakiś zapas czasu więc w razie czego może uda Ci się nawet jakiś dokument od twojego lekarza skombinować. Jeśli masz skierowanie to powinni bez problemu zrobić badanie. Szkoda płacić za to jeśli zostałaś zakwalifikowana do badania na NFZ. Ostatecznie jeśli nic nie wykombinujesz to wtedy zawsze za opłatą Ci zrobią. Trzymam kciuki :)
Przeszlam się osobiście do tej przychodni, i okazało się że skierowanie wystarczy. Tylko pani z recepcji zapytała mnie o ostatni dzień miesiączki, a miałam 19.12 i dała mi termin na 11.03. Nie wiem jak oni liczą te tygodnie ciąży.. Potem zadzwoniłam do drugiej przychodni i tam np na 10.03. Nie za wcześnie to? Co prawda Pani sprawdziła to na jakimś kalendarzu no ale..
Dodatkowo wiem że badania krwi robią na miejscu w dniu pobrania.
Więc będę mieć i prenatalne na godz 9, i normalne kontrolne na 17 u ginekologa.
Ale chyba tego ginekologa albo przyspieszę, albo opóźnie. Bo bez sensu dwa badania w jeden dzień.
 
Przeszlam się osobiście do tej przychodni, i okazało się że skierowanie wystarczy. Tylko pani z recepcji zapytała mnie o ostatni dzień miesiączki, a miałam 19.12 i dała mi termin na 11.03. Nie wiem jak oni liczą te tygodnie ciąży.. Potem zadzwoniłam do drugiej przychodni i tam np na 10.03. Nie za wcześnie to? Co prawda Pani sprawdziła to na jakimś kalendarzu no ale..
Dodatkowo wiem że badania krwi robią na miejscu w dniu pobrania.
Więc będę mieć i prenatalne na godz 9, i normalne kontrolne na 17 u ginekologa.
Ale chyba tego ginekologa albo przyspieszę, albo opóźnie. Bo bez sensu dwa badania w jeden dzień.
Ja mam prenatalne 11 marca, OM 16 grudnia, ale dzidziuś 3,4 dni młodszy, czyli to będzie to 12+4, idealnie na prenatalne. A co do badani to nie ma sensu 2 razy tego samego dnia ;)
 
O, to sobie zapiszę bo nie marynowałam schabowego nigdy w mleku
emoji85.png
Ja to podpatrzylam u Geslerki i faktycznie pycha 🥰
Ja marynowlam ale mi akurat nie podeszlo. Przez cebule mialam wrażenie ze to jak karp smakuje a nie schabowy ale moze za dlugo trzymałam 🙈 To ponoć przepis Magdy Gessler
Albobza duzo cebuli? Ja daje doslownie pare piórek, ale po takim marynowaniu jest mega soczysty i taki napuchniety 😋
 
Ja mam prenatalne 11 marca, OM 16 grudnia, ale dzidziuś 3,4 dni młodszy, czyli to będzie to 12+4, idealnie na prenatalne. A co do badani to nie ma sensu 2 razy tego samego dnia ;)
Ja mam jutro równy 8 tydz.
Miesiączka 19.12
Wg usg i wg miesiączki wiek ciazy się zgadza.
11.03 to będę wtedy mieć dopiero 11+5....
Nie za wcześnie się zapisałam? Tak mi babki wyliczyły z dwóch przychodni :/
 
Dziewczyny mam dylemat, odnośnie prenatalnych....dostalam skierowanie na darmowe prenatalne z racji wieku, ale do konkretnej kliniki, jestem zapisana na 5 marca, ale rozmawialam z kolezanka i ona miala tam prenatalne i mowi ze tak srednio było, na pewno lepiej u lekarza u którego bylam z Amelka, i faktycznie mam mega dobre wspomnienia, i teraz mysle, ze isc drugi raz prywatnie? Dzwonilam dzis i moglabym miec 15 marca, wtedy bedzie 13+3 czyli dla mnie idealnie, z corka bylam 13+4 i było idealnie wszystko widac, łącznie z płcią 😊😉 no i tak mysle czy isc tu i tu dla porownania?
 
reklama
Dziewczyny mam dylemat, odnośnie prenatalnych....dostalam skierowanie na darmowe prenatalne z racji wieku, ale do konkretnej kliniki, jestem zapisana na 5 marca, ale rozmawialam z kolezanka i ona miala tam prenatalne i mowi ze tak srednio było, na pewno lepiej u lekarza u którego bylam z Amelka, i faktycznie mam mega dobre wspomnienia, i teraz mysle, ze isc drugi raz prywatnie? Dzwonilam dzis i moglabym miec 15 marca, wtedy bedzie 13+3 czyli dla mnie idealnie, z corka bylam 13+4 i było idealnie wszystko widac, łącznie z płcią 😊😉 no i tak mysle czy isc tu i tu dla porownania?
Może ja też tak zrobię, na fundusz mam 11.03 będę mieć wtedy 11+5, a na prywatne umowie się po 13 tyg ciąży..
 
Do góry