reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

reklama
Miedzy mna a moja siostra jest 12 lat, nie dogadujemy sie wcale, a jak byla mala to bylo super, do ok 7 roku jej zycia, traktowalam jak jak coreczke, teraz zerowy kontakt praktycznie, ja mam dzieci i 35 lat, ona bezdzietna i 23, 2 inne swiaty. Miedzy moimi dziewczynamki jest 11 lat roznicy, teraz jest super, starsza bardzo dba o małą, ale nie wiem co bedzie za 15 lat.... dlatego ciesze sie ze bedzie jeszcze maluszek, dla równowagi 😊
Ja mam nadzieję,że moje się dogadają ale zobaczymy jak będzie....przeważnie tak jest że z biegiem lat trudniej jest się porozumieć z rodzeństwem u mnie jest podobnie, miedzy mną a moimi braćmi jest 6 i 18 lat różnicy.Kontakt mamy znikomy ...
 
Mi dokładnie 12 tygodni wychodzi w sobotę 13.03. Czy jak się umówię na poniedziałek to będzie za poźno? Czy lepiej dzień wczesniej czyli 11+6? (piatek) Nie chce wyjśc na panikarę, ale wiadomo że chce sie umowic w najodpowiedniejszym momencie :)
 
Miedzy mna a moja siostra jest 12 lat, nie dogadujemy sie wcale, a jak byla mala to bylo super, do ok 7 roku jej zycia, traktowalam jak jak coreczke, teraz zerowy kontakt praktycznie, ja mam dzieci i 35 lat, ona bezdzietna i 23, 2 inne swiaty. Miedzy moimi dziewczynamki jest 11 lat roznicy, teraz jest super, starsza bardzo dba o małą, ale nie wiem co bedzie za 15 lat.... dlatego ciesze sie ze bedzie jeszcze maluszek, dla równowagi 😊
a ja znowu w moim najmłodszym bratem też mam różnicę wieku 12 lat i mogę śmiało powiedzieć, że mamy super kontakt. Zupełnie nie przeszkadza nam różnica wieku :) Nie wiem od czego to zależy. W rodzinie między moją kuzynką a jej siostrą jest różnica 6 lat i od zawsze się nie umiały dogadać. Może tak mają siostry a z bratem łatwiej :D
 
Miedzy mna a moja siostra jest 12 lat, nie dogadujemy sie wcale, a jak byla mala to bylo super, do ok 7 roku jej zycia, traktowalam jak jak coreczke, teraz zerowy kontakt praktycznie, ja mam dzieci i 35 lat, ona bezdzietna i 23, 2 inne swiaty. Miedzy moimi dziewczynamki jest 11 lat roznicy, teraz jest super, starsza bardzo dba o małą, ale nie wiem co bedzie za 15 lat.... dlatego ciesze sie ze bedzie jeszcze maluszek, dla równowagi 😊

Wydaje mi się, że tu dużo zależy od rodzica. Bo niebezpieczeństwem jest wejście dziecka w rolę rodzica, to zaburza relację i niesie za sobą konsekwencje w dorosłym życiu (dla tego 13,15-latka... który przyjmuje rolę dorosłego, ba, rodzica, opiekuje się itd. Myślę, że dziś stan wiedzy z zakresu psychologii u przeciętnego obywatela jest większy (choć często intuicyjny) niż był 20 lat temu i pewnych wzorców już nie powielamy. Wierzę również, że chętniej korzystamy z pomocy specjalistów i normalne jest, że można zasięgnąć pomocy specjalisty, żeby nasze starsze dziecko zostało po prostu naszym dzieckiem, a nie przedwczesnym młodym dorosłym. Bardzo ważny temat poruszyłyście, polecam lekturę rzetelnych opracowań naukowych, jeśli kogoś interesuje psychologa rozwojowa.

Podsumowując mój wywód matki teoretyczki- różnica wieku to nie problem, problemem jest "stworzenie" niewłaściwych ról. Siostra powinna być siostrą, a nie córką lub matką.

Ps. To akurat bliskie mi tematy, w sensie zainteresowań.
 
Mi dokładnie 12 tygodni wychodzi w sobotę 13.03. Czy jak się umówię na poniedziałek to będzie za poźno? Czy lepiej dzień wczesniej czyli 11+6? (piatek) Nie chce wyjśc na panikarę, ale wiadomo że chce sie umowic w najodpowiedniejszym momencie :)
według mnie lepiej po 12 tygodniach czyli w twoim przypadku po weekendzie :) tak przynajmniej mój lekarz powiedział, żeby celować w ukończone 12 tygodni.
 
Miedzy mna a moja siostra jest 12 lat, nie dogadujemy sie wcale, a jak byla mala to bylo super, do ok 7 roku jej zycia, traktowalam jak jak coreczke, teraz zerowy kontakt praktycznie, ja mam dzieci i 35 lat, ona bezdzietna i 23, 2 inne swiaty. Miedzy moimi dziewczynamki jest 11 lat roznicy, teraz jest super, starsza bardzo dba o małą, ale nie wiem co bedzie za 15 lat.... dlatego ciesze sie ze bedzie jeszcze maluszek, dla równowagi 😊
Pewnie różnie jest ja mam samych braci i średnio jest,w domu wychowywałam się z kuzynka młodsza o chyba 10; lat i też średnio a z siostrzenicą meza dogadujemy się świetnie też różnica 10: lat,spędzamy razem urlopy,wakacje itd
 
reklama
według mnie lepiej po 12 tygodniach czyli w twoim przypadku po weekendzie :) tak przynajmniej mój lekarz powiedział, żeby celować w ukończone 12 tygodni.
Ok. to umowie sie na po weekendzie. :) Zreszta, bede jeszcze miala wizyte u ginekologa przed prenatalnymi, to na pewno mi conieco rozjasni :)
 
Do góry