reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Ostatnio mignęło mi jakieś badania, ze dobry kontakt między rodzeństwem nie zależy ani od płci ani od różnicy wieku, a od kompetencji społecznych starszego rodzeństwa, a te z kolei zależą od kompetencji społecznych rodziców. Poszukam, może gdzieś znajdę.
Tak, bo tych kompetencji społecznych uczymy się bardzo szybko. Np. już kilku miesięczne dziecko "wie", że jak tos inny mówi, to się słucha. Teraz nie pamietam dokładnie, ale bodajże koło 8.-9. miesiąc u dziecka rozwija się kompetencja językowa nazywana po angielsku turn taking, co to oznacza w praktyce. Dialogowanie gaworzącego niemowlaka, dziecko przestaje gaworzyc, kiedy do niego mówiły, zaczyna wchodzić w dialog. Przykład, powie ktoś nieadekwatny, ale to się wydarza, jak ma kilka miesięcy i jeszcze nie wypowiada słów rozumianych przez nas (bo słowa już często wypowiada, tylko operując innym kodem niż my, więc nie rozumiemy). Czyli takie bobo od nas już się uczy "kultury rozmowy".... Temat rzeka, ale tak, wiek to nie wszystko w relacji.
 
reklama
Dziewczyny, a z ciekawości w którym tygodniu powiedziałyście bliskim o ciąży? U mnie nikt nie wie procz męża i na razie tak zostanie. W pracy planuje powiedzieć po 14 tyg. Mam pracę lekka, za biurkiem więc przemęczać się nie będę. A jak z Wami?
 
Dziewczyny, a z ciekawości w którym tygodniu powiedziałyście bliskim o ciąży? U mnie nikt nie wie procz męża i na razie tak zostanie. W pracy planuje powiedzieć po 14 tyg. Mam pracę lekka, za biurkiem więc przemęczać się nie będę. A jak z Wami?
Moim rodzicom powiedzieliśmy, trzy dni temu (często się widujemy, już nie dało się ukrywać). W pracy powiem za dwa tygodnie, ponieważ dziś się dowiedziałam, że będę pełnić funkcje organizacyjne i muszę powiedzieć, że tylko na 2 miesiące i niech sobie kogoś innego wybiorą. Inaczej bym czekała do końca 1. trymestru.
 
Ja również dziś zero pączków 🤔 nie mialam ochoty Dziś choć szefowa dała i koleżanka z pracy kupiła 🤔 za to ryba za mną chodziła i po pracy zrobiłam dorsza w panierce tradycyjnie plus pyry duszone z groszkiem zielonym ze smietanka ,przed obiadokolacja śledzik na raz z cebulka i oliwą plus został mi jeden filet sledziowy w occie.. W pracy szprot z puszki,banan,chleb z paprykarzem,wafelek, kilka cuksów,czekolada 😂
Widzę, że nieźle Cię do ryb ciągnie😀
Mnie właśnie też jakoś chyba bardziej. Drugi dzień z rzędu śledź w occie i na jutro robię właśnie to curry z dorszem i ciecierzyca, o którym mowiła wczoraj @helloitsmeanna 🤤
Ja piernicze a u moim dzieciaków będzie 12 lat różnicy😱😳 hahaha któraś jest w podobnej sytuacji?
U mnie między najstarszą córka a synem jest 11 lat różnicy. Teraz będzie 13 i 2 lata więc bedzie porównanie czy lepsza duża czy mała różnica.
 
Dziewczyny, a z ciekawości w którym tygodniu powiedziałyście bliskim o ciąży? U mnie nikt nie wie procz męża i na razie tak zostanie. W pracy planuje powiedzieć po 14 tyg. Mam pracę lekka, za biurkiem więc przemęczać się nie będę. A jak z Wami?
Ja powiedziałam Mamie w Dzień Babci, najbliższym przyjaciołom w tym tygodniu :)
 
Dziewczyny, a z ciekawości w którym tygodniu powiedziałyście bliskim o ciąży? U mnie nikt nie wie procz męża i na razie tak zostanie. W pracy planuje powiedzieć po 14 tyg. Mam pracę lekka, za biurkiem więc przemęczać się nie będę. A jak z Wami?
rodzinie powiemy po skończonym 12 tygodniu, w pracy dyrekcja i cały zespół dowie się też dopiero jak skończę 1 trymestr, ale musiałam powiedzieć kierowniczce, bo miałam podbramkową sytuację.
 
Dziewczyny, a z ciekawości w którym tygodniu powiedziałyście bliskim o ciąży? U mnie nikt nie wie procz męża i na razie tak zostanie. W pracy planuje powiedzieć po 14 tyg. Mam pracę lekka, za biurkiem więc przemęczać się nie będę. A jak z Wami?
U mnie wie tylko mąż ;) rodzicom, w pracy i znajomym nie powiem wcześniej niż przed 14 tygodniem :) (przynajmniej tak planuje na dzień dzisiejszy)
 
Gratuluję wspaniałych wieści po wizytach 🤗, witam nową koleżankę. Ja mam umówione badania jak będzie 12+1. My mamy 1 syna, w grudniu kończy 7 lat . Cieszę się, że jutro pt. Jakiś spadek energii w pracy ostatnio.
 
reklama
Tez mamy modela 😄
 

Załączniki

  • IMG_0627.jpg
    IMG_0627.jpg
    164,4 KB · Wyświetleń: 35
Do góry