reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Wydaje mi się, że tu dużo zależy od rodzica. Bo niebezpieczeństwem jest wejście dziecka w rolę rodzica, to zaburza relację i niesie za sobą konsekwencje w dorosłym życiu (dla tego 13,15-latka... który przyjmuje rolę dorosłego, ba, rodzica, opiekuje się itd. Myślę, że dziś stan wiedzy z zakresu psychologii u przeciętnego obywatela jest większy (choć często intuicyjny) niż był 20 lat temu i pewnych wzorców już nie powielamy. Wierzę również, że chętniej korzystamy z pomocy specjalistów i normalne jest, że można zasięgnąć pomocy specjalisty, żeby nasze starsze dziecko zostało po prostu naszym dzieckiem, a nie przedwczesnym młodym dorosłym. Bardzo ważny temat poruszyłyście, polecam lekturę rzetelnych opracowań naukowych, jeśli kogoś interesuje psychologa rozwojowa.

Podsumowując mój wywód matki teoretyczki- różnica wieku to nie problem, problemem jest "stworzenie" niewłaściwych ról. Siostra powinna być siostrą, a nie córką lub matką.

Ps. To akurat bliskie mi tematy, w sensie zainteresowań.
Ostatnio mignęło mi jakieś badania, ze dobry kontakt między rodzeństwem nie zależy ani od płci ani od różnicy wieku, a od kompetencji społecznych starszego rodzeństwa, a te z kolei zależą od kompetencji społecznych rodziców. Poszukam, może gdzieś znajdę.
 
reklama
Mi dokładnie 12 tygodni wychodzi w sobotę 13.03. Czy jak się umówię na poniedziałek to będzie za poźno? Czy lepiej dzień wczesniej czyli 11+6? (piatek) Nie chce wyjśc na panikarę, ale wiadomo że chce sie umowic w najodpowiedniejszym momencie :)

Kochana chyba wielkiej różnicy to nie będzie robiło, bo głównie chodzi o to, że w 11 jeszcze nie wszystko może być dokładnie widoczne na USG, a w 13/14 tyg już dzieciaki lubią odchylać się trochę w tył trochę w przód. Nie bez powodu są te widełki, myślę, że w żadnym wypadku nie ma złego wyboru, tylko po prostu "później" może to trwać trochę dłużej zanim dzieciak się ułoży :D ale czy to będzie 12+1 czy 12+4 to już nie wiem czy będzie taka różnica :D
 
Ostatnio mignęło mi jakieś badania, ze dobry kontakt między rodzeństwem nie zależy ani od płci ani od różnicy wieku, a od kompetencji społecznych starszego rodzeństwa, a te z kolei zależą od kompetencji społecznych rodziców. Poszukam, może gdzieś znajdę.
Ale masz ślicznego pieska na zdjęciu profilowym🤩😍
 
Może jesteśmy bardziej wrażliwe na obecne temperatury 🤔 byle do wiosny ☺️
Ja wcześniej to mogłam w podkoszulce śmigać po domu a teraz bez bluzki na długi rękaw to ani rusz... caly czas grzejnik odkręcony i pod kocem. W zeszłym roku ani razu nie musiałam odkręcać grzejników. Więc ewidentnie jest różnica
Chciałabym się nieśmiało przywitać. Nieśmiało bo to moja 6 ciąża i żadna jeszcze nie zakończyła się sukcesem. Dlatego nie wiem jak długo z wami zostanę. Mam nieprawidłowy kariotyp, więc ciąża to loteria genetyczna.

Dziś byłam na wizycie. Narazie wszystko ok. Dzidziuś ma 1,3 cm tętno 164.
Mam L4 , chodzone ale po tylu poronieniech dostaje L4 bez problemu.
Witaj 🥰 trzymam mocno kciuki za spokojną i szczęśliwą ciążę utrzymaną do samego końca 💞
Pomijając "byle zdrowe", to parka na start, to petarda by była. Nie musiałabym się stresować lejba ciążą. Koleżanka mega poleca 😎 ja mam siostrę 14 miesięcy starszą i to jest taaaaak fajne, mama całe życie to zachwalała, choć poczatko lekkie nie były. Więc jakby się udało z porodem SN to bym chciała od razu drugie, pociągnąć macierzyński zamknąć temat doktoratu 🤮 i heja do przodu. Jak będzie konieczna przerwa, to mnie wiek zacznie stresować bardziej itd. ja jestem w gorącej wodzie kąpana, jak wszystko będzie dobrze, to bach następne.
Ja też myślę o dzieciach rok po roku najlepiej 🙂
 
U mnie USG genetyczne wyjdzie 13+1 i zastanawiam się czy to nie za późno [emoji848] Mój lekarz prowadzący ma mi zrobić to badanie więc chyba wie co robi skoro kazał zapisać się w takim terminie[emoji846]
 
reklama
Ja też mam modela😄😂
 

Załączniki

  • Resized_20201224_150509.jpeg
    Resized_20201224_150509.jpeg
    92,9 KB · Wyświetleń: 42
Do góry