reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Uwaga, będzie post o 💩💩💩💩💩
Dziś po wielu dniach odwiedziła mnie szanowna pani 💩 ale musiałam bardzo przeć i potem wszystko boli 🤦‍♀️ macie jakieś metody na ten ból potem? W ogóle można przeć ?
Ja ci nie doradzę ... ale może wyobraź sobie że był tam twój mąż to ból będzie mniejszy 😂😂 a tak pro po to ja po porodzie jakieś 2 miesiące czułam jakbym w 💩 miała żyletki !!! Na samą myśl że muszę na kibelek robiło mi się słabo . Miała któraś taki problem? Nie chce powtórki .
 
reklama
Ad 3. Niestety ten argument z pracującymi dziećmi jest prawdziwy. Systemy emerytalne oparte są na zasadzie repartycyjnej. Nasze składki idą na emerytury osób obecnie je pobierających. Wysokość naszych emerytur będzie zależała od tego ile osób będzie na nie zarabiała będąc aktywnymi zawodowo (czyli od naszych dzieci), a ze będzie ich coraz mniej (demografia jest nieubłagana) to te świadczenia będą coraz mniejsze. W ogóle system emerytalny to tykająca bomba.
Nie zgodzę się, no to jest jednak pewne uproszczenie. Rzeczywiście moje składki zabezpieczają wypłatę dzisiejszych emerytur, ale jednocześnie dzięki nim mi emerytura będzie przysługiwać. Inaczej mówiąc, nie mogę nie płacić skladek i liczyć, że czyjeś dzieci mi ja zapewnia. Również wysokość mojej przyszłej emerytury (nawet teoretycznej) jest zależna od aktualnych składek. W tym sensie, ja pracuję na siebie.
 
Ja po porodzie zawsze na pierwszą- drugą 💩 idę z czopkiem glicerynowym rewelacja, bez niego bałam się iśc a tak to raz dwa i samo się na świat prosi😜
Słyszałam też że na zaparcia woda z miodem na czczo pomaga
 
A co do emerytur to mamy czwórki dostają najniższą emeryturę choć część z nich kompletnie nic nie odłożyła więc mamy czwórki które pracują to moim zdaniem idąc dalej tą myślą powinny dostać jakiś dodatek do emerytury, bo niestety część z nich odłożyła jedynie na najniższą, i jedna i druga na tyle samo🤷
 
A co do emerytur to mamy czwórki dostają najniższą emeryturę choć część z nich kompletnie nic nie odłożyła więc mamy czwórki które pracują to moim zdaniem idąc dalej tą myślą powinny dostać jakiś dodatek do emerytury, bo niestety część z nich odłożyła jedynie na najniższą, i jedna i druga na tyle samo[emoji1745]

W tym kraju już i tak za dużo rozdajemy ;) naprawdę. Bezpłatna służba zdrowia dla bezrobotnych, roczny macierzyński, 100% płatne l4 przez cała ciąże, kosiniakowe, zasiłki, 500+. Kiedyś koleżanka z USA powiedziała mi, ze musimy być bardzo bogatym krajem, ze mamy taki socjal ;)
 
reklama
W tym kraju już i tak za dużo rozdajemy ;) naprawdę. Bezpłatna służba zdrowia dla bezrobotnych, roczny macierzyński, 100% płatne l4 przez cała ciąże, kosiniakowe, zasiłki, 500+. Kiedyś koleżanka z USA powiedziała mi, ze musimy być bardzo bogatym krajem, ze mamy taki socjal ;)
kiedyś mi mignęło jakieś zestawienie, że mamy największy socjal w stosunku do PKB na świecie

ale to jednak zdementowano:

 
Do góry