reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

reklama
Musisz doliczyć inflacje ;)
no tez racja 😊
Ale z drugiej strony ile tez można wydawać, ja np ze swojej wypłaty tez odkładam co miesiąc na koncie oszczędnościowym, chociaż mogłabym kupić za to ileś tam sukienek itd, ale po co mam kupować jak mam ich cała szafę? I połowy nie nosze 😄
 
A mnie się ten temat polityczny podobał. Wypunktuję, dlaczego:
1. O polityce trzeba rozmawiać, bo tylko wymiana poglądów, zderzanie ich pozwala kształtować i ugruntować własne.

2. Wkurza mnie, że pomocą/opieką są obdarzani tylko ci, którzy mają dzieci. Ja mam trzydzieści cztery rata. Pracując na pełen etat wykładowcy na publicznym Uniwersytecie w dużym mieście jeszcze dwa lata temu zarabiałam 1789 zł netto. ( I ja mam kształtować młode umysły, tryliard kursów, lata studiów zagranicą). A ludzie myślą, że na uniwersytetach to elita miliony zarabia...

3. Wkurza mnie argument, że czyjeś dzieci będą pracować na mija emeryturę. Kur... ja płacę wszystkie składki z mojej pensji idą składki emerytalne, ja je place, nie czyjeś dzieci.

4. Z tańszego prądu, gazu itd. korzystają wszyscy, a z 500+ tylko Ci posiadający dzieci.

5. Chcesz coś mieć, zapracuje na to. Wspierajmy rozwój, a nie leżenie na d... i świadczenia.

A poza tym,to uuuuuuśmiech :-) moim zdanie strasznie dużo tu czarnowidztwa, takze polecam dobrą nutę i chwilę tańca :-)
Ad 3. Niestety ten argument z pracującymi dziećmi jest prawdziwy. Systemy emerytalne oparte są na zasadzie repartycyjnej. Nasze składki idą na emerytury osób obecnie je pobierających. Wysokość naszych emerytur będzie zależała od tego ile osób będzie na nie zarabiała będąc aktywnymi zawodowo (czyli od naszych dzieci), a ze będzie ich coraz mniej (demografia jest nieubłagana) to te świadczenia będą coraz mniejsze. W ogóle system emerytalny to tykająca bomba.
 
Ja niestety płacę wysokie podatki i takie osoby jak ja mają płacić i tyle. 500 plus nie pobieram (ile jest par, które chciałyby dzieci, a nie mogą, więc na 500 plus nigdy nie będą mogli liczyć), dodatkowe 13nastki też mnie nie dotyczą. Zwolnienie z podatku dla młodych też nie, zwykle jak się "dorabiasz" to już nie masz poniżej 26 lat. Tylko pracować na to wszystko zostaje, a w zamian uderzają w moją branżę - bo pracuję w mediach i dzisiejszy protest dotyczy mnie jeszcze mocniej. Za to miliony na TVP i Zenka Martyniuka znajdą się w kilku ministerstwach... Ręce opadają.
 
Nadrabiam 🤗dzień leci za dniem. Ja pierwszy porod z mężem, bardzo pomagał, polecam 😊. Ja odliczam do 12 thg i liczę, że skończą się dolegliwości. Też slyszalam o tym podnoszeniu rąk, ale wiadomo wszystko z rozwagą 😊.
 
Spanie na plecach uwielbiam. Ja przestałam spać jak dzieć dal znać ze mu srednio wygodnie 😂, na brzuchu już przestałam.
 
Uwaga, będzie post o 💩💩💩💩💩
Dziś po wielu dniach odwiedziła mnie szanowna pani 💩 ale musiałam bardzo przeć i potem wszystko boli 🤦‍♀️ macie jakieś metody na ten ból potem? W ogóle można przeć ?
 
reklama
Heeej. Dwa dni sie nie odzywalam ale gratuluje udanych wizyt[emoji1768] [emoji8][emoji178]przeczytalam wszystko.
U mnie bylo ostatnio straszne zmeczenie,nie ogarnialam zycia ale juz jest lepiej dzisiaj jest 8+0. Na szczescie mdlosci nie mam za ti za duzo slodyczy zjadam [emoji19]
 
Do góry