reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

reklama
dziewczyny, szkoda się przegadywać 😆 według mnie to świat idzie w złym kierunku, ciekawe czy na nasze emerytury będzie miał kto pracować. Znajomy ma firmę i praktykantów i jak przychodzą to sobie bimbają, siedzą na telefonach, a jak im zwróci uwagę to mu strzelają paragrafami co oni mogą robić, a co nie 😅
To jest fakt. Widać było po ekipie jaką mieliśmy ostatnio. Nosy w telefonach tylko.
 
Ja na obiad dziś miałam pomidorówkę z ryżem. A i musiałam zrobić spaghetti drugie w kolejności co chodziło za mną po pizzy co wy narobiliście smaku. Usiądę z wami przy herbatce malinowej. [emoji3059]

Tez u mnie spaghetti, w dodatku z wczoraj wiec tylko dogotowalam makaron [emoji23]
 
A mnie się ten temat polityczny podobał. Wypunktuję, dlaczego:
1. O polityce trzeba rozmawiać, bo tylko wymiana poglądów, zderzanie ich pozwala kształtować i ugruntować własne.

2. Wkurza mnie, że pomocą/opieką są obdarzani tylko ci, którzy mają dzieci. Ja mam trzydzieści cztery rata. Pracując na pełen etat wykładowcy na publicznym Uniwersytecie w dużym mieście jeszcze dwa lata temu zarabiałam 1789 zł netto. ( I ja mam kształtować młode umysły, tryliard kursów, lata studiów zagranicą). A ludzie myślą, że na uniwersytetach to elita miliony zarabia...

3. Wkurza mnie argument, że czyjeś dzieci będą pracować na mija emeryturę. Kur... ja płacę wszystkie składki z mojej pensji idą składki emerytalne, ja je place, nie czyjeś dzieci.

4. Z tańszego prądu, gazu itd. korzystają wszyscy, a z 500+ tylko Ci posiadający dzieci.

5. Chcesz coś mieć, zapracuje na to. Wspierajmy rozwój, a nie leżenie na d... i świadczenia.

A poza tym,to uuuuuuśmiech :-) moim zdanie strasznie dużo tu czarnowidztwa, takze polecam dobrą nutę i chwilę tańca :-)

Ja tez lubię dyskusje o polityce. Oczywiście takie bez obrażania innych. Uważam, że nie ma czegoś takiego jak „nie interesuje się polityka”, bo to wpływa na prawie każdą sferę naszego życia (a w tym kraju nawet na sfery, na które wpływać nie powinno...).
 
Tez u mnie spaghetti, w dodatku z wczoraj wiec tylko dogotowalam makaron
emoji23.png
No mi tez na jutro zostało 😂
 
Właśnie wiem, ale powiem ze musialam isc po l4, a ciaze chce prowadzić u niej, w sumie ufam mojemu ginkowi, ale fajnie jest miec porownanie, wiec jak babeczka okaze sie fajna, to bede do niej chodzic tez jakis czas.
Jestem w tej samej sytuacja co Ty tylko ja mam 2 wizyty za soba na nfz jutro pierwsza prywatnie i jutro bede wlasnie brala l4. No ale bym tez wlasnie chciała na nfz pochodzić po te badania, ah nie wiem jak to ugryźć 🙈
 
Jest sporo kobiet rezygnujących z pracy, bo 500 plus. A co, jak dzieci podrosną? Do pracy pójść trzeba. A czasami potencjalni pracodawcy patrzą na wiek, i ile lat ktoś nie pracował, i często jest tak, że niechętnie zatrudniają powiedzmy kobietę po 40, z zerowym albo prawie zerowym doświadczeniem. Już nie mówię o tym, ile emerytury taka osoba sobie wypracuje. Jeśli kogoś stać na siedzenie w domu, no to spoko, ale dobre czasy się zawsze konczą.
Masa kobiet zrezygnowała z zatrudnienia bo "rząd daje" ale niestety... Rząd nie daje. Wcześniej na wsi ludzie chętniej chodzili do prac dorywczych zbiory owoców, teraz nie ma chętnych "po co będę stać cały dzień na słońcu, mam 500+" serio?! O zgrozo... Krzywdzą siebie i uczą dzieci bierności. I tu jest ogromny problem szkoda tylko że nie wszyscy go widzą
 
reklama
Do góry