reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Ja po poprzednim porodzie który i tak zakończył się cc bardzo chciałam próbować naturalnie. Do przedostatniej wizyty to było cały czas cc bo mały pośladkowo ułożony. Teraz już dobrze i prawdopodobnie w zeszłym tygodniu się obrócił i od tego momentu jak zaczął się wstawiać do kanału ja chodzę jak kaczka i całe "podwozie" mnie boli. Będę próbować sn a jak się zakończy to zobaczymy ;D

No właśnie, tak jak piszesz- skoro nie ma przeciwwskazań do sn to trzeba próbować, a jak się nie uda, to zakończy się cc i też będzie wszystko dobrze. Choć nie dziwię się wcale, że dziewczyny ze strachu chcą cc.
Ja to się tego bólu boję przy sn 😱😰 nie mam doświadczenia, ale wyobrażnia działa 😅

Macica mi się stawia, jak szalona. W nocy, aż ciężko się na bok obrócić, jak złapie. Nie wiem, czy to przez to, że nie biorę już magnezu od kilku dni 🤔
 
reklama
No właśnie, tak jak piszesz- skoro nie ma przeciwwskazań do sn to trzeba próbować, a jak się nie uda, to zakończy się cc i też będzie wszystko dobrze. Choć nie dziwię się wcale, że dziewczyny ze strachu chcą cc.
Ja to się tego bólu boję przy sn 😱😰 nie mam doświadczenia, ale wyobrażnia działa 😅

Macica mi się stawia, jak szalona. W nocy, aż ciężko się na bok obrócić, jak złapie. Nie wiem, czy to przez to, że nie biorę już magnezu od kilku dni 🤔
Widocznie magnez przestał działać i zaczyna się ostre przygotowanie do porodu 😁
 
Zauważyłam że bardzo dużo przyszłych mam ma zaplanowane cesarskie cięcie ? 😊 szczerze mówiąc myślałam że CC robią wyłącznie gdy jest to konieczne i mój lekarz też tak powiedział że w wyjątkowych sytuacjach 😊 i zaskoczona jestem bo dużo z was ma właśnie CC ? Jak to jest ? 🤔😅

Gdyby to ode mnie zależało to wolałabym rodzic siłami natury ale niestety mały jest ułożony pośladkowo i nie ma takiej opcji.
Czytałam sporo na ten temat i bezwarunkowymi wskazaniami do cc jest:
-łożysko przodujące
-poprzeczne lub posladkowe ułożenie płodu
-dwukrotne cesarskie cięcie z rzędu
Z tego co tutaj się dowiedziałam (od przyszłych mam) to jest też wiele innych aspektów.
Moja szwagierka gdy się dowiedziała, że czeka mnie cc to powiedziała "To się ciesz bo się nie namęczysz jak ja" i aluzje typu, że pierworódka to sobie załatwiła żeby się nie męczyć po kilkanaście godzin jak inne kobiety... :( No niestety ale to nie jest mój wymysł i jeśli któraś z Was pamięta to od samego początku gdy lekarz mi już coś przebąkiwał, że takie rozwiązanie właśnie w 80% u mnie sie zakończy to nie byłam zachwycona delikatnie mówiąc. To moja druga ciąża, ale pierwsza "donoszona" i tak to prawda: nie wiem jak to jest mieć skurcze 14 czy 20 godzin i jakie to uczucie,ale dużo czytam i zdaje sobie sprawę iż naturalne rozwiazanie jest najlepsze dla naszych maluchów. Chyba,że są do tego przeciwskazania i lekarz zadecyduje inaczej ,co według niego jest lepsze dla mamy i dzidzi. Osobiście gdybym sama mogła wybrać to nie szła bym "drogą na skróty" tylko dlatego aby ulżyć sobie te kilkanaście godzin bólu.
 
Gunka, ja chyba od 30tyg.mam te twardnięcia macicy, ale teraz są intensywniejsze, niekoniecznie bolesne, ale bardzo męczące, szczególnie w nocy.

Magdalena, czasem nie mamy wpływu na przebieg porodu. Jeżeli lekarz mówi, że musi być cc, to nikt nie powinien tego negować. No wiadome, że przyszła mamusia ma prawo z nim to przedyskutować, ale na pewno nie szwagierki,czy koleżanki coś sugerować.
 
Wizyta następna jeszcze 18. 09 lekarka mi mówiła że raczej do niej nie doczekam a tu wszystko jak ręką odjal😂 więc raczej jeszcze u niej zawitam. Chociaż bym już chciała żeby się to skończyło bo na łóżku w nocy się obrócić nie mogę😉 cieszyłam się że mi waga od 34tyg stanęła w miejscu a tu od ostatniego ważenia tydzień temu dziś stanelam na wadze a tu prawie +2kg🙈🙉 normalnie się zalamalam. Mam nadzieję że dzidziuś za wiele nie urósł bo w tych 3.5kg bym się chciała zmieścić🙆
 
Wizyta następna jeszcze 18. 09 lekarka mi mówiła że raczej do niej nie doczekam a tu wszystko jak ręką odjal😂 więc raczej jeszcze u niej zawitam. Chociaż bym już chciała żeby się to skończyło bo na łóżku w nocy się obrócić nie mogę😉 cieszyłam się że mi waga od 34tyg stanęła w miejscu a tu od ostatniego ważenia tydzień temu dziś stanelam na wadze a tu prawie +2kg🙈🙉 normalnie się zalamalam. Mam nadzieję że dzidziuś za wiele nie urósł bo w tych 3.5kg bym się chciała zmieścić🙆

Ja tyję od 5mca ciąży regularnie, ale ostatnio też po 2tyg.weszłam na wagę i patrzę, że przez te kilkanaście dni nawaliłam 2kg 🙈
 
reklama
Do góry