reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Dziewczyny, do którego miesiąca chciałybyscie pracować? Kiedy mówicie w pracy?

Ja jestem jeszcze na macierzyńskim miesiąc, poza tym mój zakład zamknął biznes z końcem 2019 roku[emoji51]

Dziewczyny czy Wy też macie zgagę?! Przecież to aż niemożliwe, pierwszy raz miałam pod koniec pierwszej ciąży a teraz od tygodnia.mnie męczy wieczorami i w nocy!

Nie przypominaj nawet![emoji51] strasznie współczuję, ja na razie nie mam ale pod koniec pierwszej ciąży mnie męczyła. Na kolacje jadłam surowe warzywa bo inaczej zgaga morderca...i tak cały trzeci trymestr. Renni można brać w ciąży, ja brałam czasami na noc jak już nie mogłam wytrzymać

Zgagi nie mam ale robi mi się słabo. I mdli mnie. Przy pierwszej ciąży równy miesiąc całowałam ubikacje. Średnio wychodziło dziennie po 11 razy ( tak czasami to z nudów już to liczylam) Teraz natknęłam się na artykuł że to nie jest normalne i powinnam się wtedy zgłosić do szpitala. Jaki człowiek był nie odpowiedzialny:/

O to możemy sobie przybić piątkę![emoji51] ja tak 7-8 razy dziennie przytulałam wc 6 tygodni! Ale przy tym piłam płyny żeby właśnie nie pójść do szpitala

No ale jak to L4? Z powodu ciąży lekarz w Pl daje L4 tak po prostu? W Norwegii kobiety odchodzą na macierzyński miesiąc przed porodem. No chyba, że źle się czują i nie da rady pracować, ale zwykle jak mają uciążliwe objawy to wracają jak im się polepszy.

Tak, od razu z samego faktu ciąży. W Niemczech jest tak samo jak w Norwegii chyba, że ktoś ma zakaz pracy ze względu na szkodliwe warunki (ja akurat miałam). Ale słyszałam, że w Norwegii to całkiem hardcorowo jest? Ciąża uznawana dopiero od drugiego trymestru? Dobrze kojarzę? Wizyty tylko 3 razy w ciąży? Czy teraz ze Stanami mylę[emoji848]

Co to oznacza jak się pisze te + przy tyg?

To są dni np 5+2 to 5 tygodni i 2 dni
 
reklama
Zgagi nie mam ale robi mi się słabo. I mdli mnie. Przy pierwszej ciąży równy miesiąc całowałam ubikacje. Średnio wychodziło dziennie po 11 razy ( tak czasami to z nudów już to liczylam) Teraz natknęłam się na artykuł że to nie jest normalne i powinnam się wtedy zgłosić do szpitala. Jaki człowiek był nie odpowiedzialny:/
Ja się zgłosiłam jak już nic mój organizm nie przyjmował i wszystko zwracałam. Potraktowali mnie jak zeschizowaną pierworódkę i odesłali do domu ze stwierdzeniem, że każda musi to przejść ;)
 
Mój charakter pracy nie pozwoli nawet na dalszą "karierę" z brzuchem, nie wiem nawet czy dyrekcja poprze mój pomysł bo to trochę hardkorowe w mojej sytuacji ale nie potrafię odejść z dnia na dzień i mam nadzieję, że przymkną oko na chwilę ;)
Na pewno część obowiązków oddam od razu po pozytywnej wizycie.
 
Ja jestem jeszcze na macierzyńskim miesiąc, poza tym mój zakład zamknął biznes z końcem 2019 roku[emoji51]



Nie przypominaj nawet![emoji51] strasznie współczuję, ja na razie nie mam ale pod koniec pierwszej ciąży mnie męczyła. Na kolacje jadłam surowe warzywa bo inaczej zgaga morderca...i tak cały trzeci trymestr. Renni można brać w ciąży, ja brałam czasami na noc jak już nie mogłam wytrzymać



O to możemy sobie przybić piątkę![emoji51] ja tak 7-8 razy dziennie przytulałam wc 6 tygodni! Ale przy tym piłam płyny żeby właśnie nie pójść do szpitala



Tak, od razu z samego faktu ciąży. W Niemczech jest tak samo jak w Norwegii chyba, że ktoś ma zakaz pracy ze względu na szkodliwe warunki (ja akurat miałam). Ale słyszałam, że w Norwegii to całkiem hardcorowo jest? Ciąża uznawana dopiero od drugiego trymestru? Dobrze kojarzę? Wizyty tylko 3 razy w ciąży? Czy teraz ze Stanami mylę[emoji848]



To są dni np 5+2 to 5 tygodni i 2 dni

Tak, zgadza się, tak jest w Norwegii, ciąża od 2 trymestru, no chyba, że coś się dzieje na co można zaradzić, ciążę prowadzi lekarz rodzinny jeśli nie ma większych problemów, albo położna (można sobie wybrać), w 3 trymestrze chodzi się na kontrolę częściej I'm bliżej do rozwiązania (też w zależności jak się kobieta czuje i jakie są wyniki badań), pierwsze usg 17-19tydz. kierują na nie do szpitala, bo wcześniej organy nie są na tyle rozwinięte, żeby lekarz mógł ocenić co tam się dzieje. Później jest jeszcze 1 usg chyba pod koniec 2 trymestru. Zwolnienie w ciąży jest postrzegane niemal jako oznak słabości, negatywnie. Oczywiście jeśli źle się czujesz to co innego, lub jeśli warunki pracy są zagrażające, ale często pracodawca proponuje inne obowiązki na czas ciąży. Ogólnie kobiety same maja inna mentalność wydaje mi się. Żadna nie chce iść na zwolnienie, tyraja z brzuchem pod broda ile się da a po pracy jeszcze na trening albo spacer z psem po lesie 🤣 chcą równouprawnienia więc nie mogą pokazywać, że ciąża robi je mniejproduktywne.
 
Hey :)
U mnie wczoraj i dzisiaj rano były dwie kreski słabe ale były :)
Od razu pobiegłam do ginekologa (choruje na hashimoto) ale niestety nie było widać pęcherzyka. Czy jest się czym martwić ? Jutro z rana beta i dam wam znać :)
 
Dziewczyny, w piątek 27.12 30 dzień cyklu test pozytywny, co prawda blade kreski ale na dwóch.
W sobotę 28.12 beta 72, jutro idę jeszcze raz.
W sobotę zapisałam się na USG i do lekarza, to byłby 38 dzień, nie wiem jak to liczyć dokładnie, 5 tydzień i 3 dzień?
Myślicie że będzie coś widać?
 
Cześć dziewczyny! Na razie termin wyznaczony na 3.09 więc dopisuję się do wrześniówek:)
Chciałabym podzielić się z Wami wynikami mojej bety:
23.12 - 233
27.12 - 1529
30.12 - 7440
Czy tej przyrost nie jest zbyt duży? Szczerze mówiąc byłam w lekkim szoku kiedy zobaczyłam ostatni wynik... 30.12 byłam na usg, było widać tylko pęcherzyk i ciałko żółte, zarodka jeszcze nie. Według ostatniej miesiączki to 4 tydzień 5 dzień ciąży, ale na pewno owulacja przesunęła się kilka dni wcześniej, ponieważ zauważyłam wtedy płodny śluz z nitkami krwi, czyli ciąża jest kilka dni starsza. Następne USG dopiero 15 stycznia...
 
reklama
Dziewczyny, w piątek 27.12 30 dzień cyklu test pozytywny, co prawda blade kreski ale na dwóch.
W sobotę 28.12 beta 72, jutro idę jeszcze raz.
W sobotę zapisałam się na USG i do lekarza, to byłby 38 dzień, nie wiem jak to liczyć dokładnie, 5 tydzień i 3 dzień?
Myślicie że będzie coś widać?

Czytałam gdzieś, że pęcherzyk ciążowy widać przy Beta HCG powyżej 1500-2000. Ja byłam na usg z betą powyżej 7000 i był tylko pęcherzyk z całkiem żółtym.
 
Do góry