reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2019

reklama
Za to moj syn ma już dwóch chrzestnych:oops:. Mój brat już się mianował i brat męża tak samo :). Chociaż mój brat stwierdził że skoro nie był świadkiem na ślubie to będzie chrzestnym, za to brat męża przy zapraszaniu zgodził się swiadkowac z zastrzeżeniem że w przyszłości będzie chrzestnym. Także chyba będziemy losowac, ale głupio mi będzie wybierać między Nimi. Za to na chrzestna nie mamy nikogo, już się nawet zastanawiałam czy można mieć dwóch ojców chrzestnych
 
Za to moj syn ma już dwóch chrzestnych:oops:. Mój brat już się mianował i brat męża tak samo :). Chociaż mój brat stwierdził że skoro nie był świadkiem na ślubie to będzie chrzestnym, za to brat męża przy zapraszaniu zgodził się swiadkowac z zastrzeżeniem że w przyszłości będzie chrzestnym. Także chyba będziemy losowac, ale głupio mi będzie wybierać między Nimi. Za to na chrzestna nie mamy nikogo, już się nawet zastanawiałam czy można mieć dwóch ojców chrzestnych
No to opcja jest jeszcze jedna - więcej dzieci :D
 
Chrzestnymi synka sa moja siostra i przyjaciel rodziny. Dla maluszka mam na oku przyjaciółkę ale nie wiem czy zdąży dostać unieważnienie ślubu. Jest po rozwodzie i w trakcie procedury. Co do ojca chrzestnego to będzie jakas masakra - zero inspiracji. Mój mąż został chrzestnym 2 dzieci i z żadnym nie mamy kontaktu bo ciężko się nawet doprosić żeby moc wpaść z prezentem na kawe :/
 
@Koko88 unieważnienie ślubu? Możesz coś więcej szepnąć na ten temat? Dlugo to juz trwa i dużo załatwiania? Też bardzo intensywnie swego czasu o tym myślałam..
 
@Koko88 unieważnienie ślubu? Możesz coś więcej szepnąć na ten temat? Dlugo to juz trwa i dużo załatwiania? Też bardzo intensywnie swego czasu o tym myślałam..
Ja jestem w trakcie, papiery składałam w czerwcu 2017 roku, większość procesu już za mną ale do ogłoszenia nieważności jeszcze daleka droga
 
My kompletnie nie myśleliśmy jeszcze o chrzestnych ale szczerze też będziemy mieć problem...
A tak poza tym to byliśmy dzisiaj u tesciowej w odwiedzinach jakieś 100km od Szczecina i w drodze powrotnej padło nam auto, wzywalismy lawete i kurczę nie ciekawie jest bo tym autem mąż jeździ do Danii:o
 
Trzeba mieć chyba konkretne powody żeby uzyskać unieważnienie.
Były mąż mojej teściowej starał się o to 8 lat. Chwytal się wszystkiego. Powoływal świadków. Próbował wysłać teściowa na badania psychiatryczne.
Ona jakoś szczególnie nie walczyła z nim. Powiedziała, że jest tym zmęczona i jak Kościół uzna tak będzie. I nie dostał tego unieważnienia. Nie było podstaw.
Ale to było parę lat temu. Możliwe że teraz jest łatwiej to uzyskać.
 
reklama
Ja na chrzestna biorę przyjaciółkę, za dwa tygodnie będę podawać jej córeczkę do chrztu. Tutaj nie ma akurat dyskusji, bo obiecałyśmy to sobie 10 lat temu :)

Co do unieważnienia.. podobno teraz droga jest prostsza. Oboje z moim M jesteśmy po rozwodzie, ksiądz nam zaproponował, ze może nam załatwić unieważnienie żebyśmy mogli się pobrać :p ale jakoś mi już nie zależy na kościelnym ślubie.. weźmiemy cywilny, najważniejsze, by dziecko miało nazwisko ojca. Gdybyśmy nie wzięli, to w USC uznaliby za ojca mojego byłego męża, bo takie mamy chore prawo..
 
Do góry