reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2019

reklama
Mi mój poprzedni gin pozwalał przytyć 0,5kg na tydzień. Trzymałam się tego jak świętości, przed wizytą nie jadłam nic żeby nie było więcej [emoji23] a potem byłam wdzięczna że mnie tak pilnował.
 
Czytałam ze do 20 tygodnia kobieta nie powinna przytyć wcale. A tycie zaczyna się po 20 jak dziecko zaczyna nabierać masy

Nie wiem gdzie takie rzeczy można wyczytać...
Nie obraź się, ale to już jakaś paranoja...

Później czytają inne dziewczyny takie wpisy jak twój i popadają w panikę, a co najgorsze zaczynają się głodzić. Dziecko w końcu waży ok. 3 kg, a niektóre już na tym etapie tyle przytyły...
Poważnie 4-5 kg ? Jeszcze do niedawna pamiętam jak pisałaś, że ciagle wymiotujesz, że boisz się co z dzieckiem - a teraz taki wpis?
Jakieś nieporozumienie dosłownie/
 
Ja mam duży dom dwa piętra i nie mam miejsca na nic. Mam jeden wolny pokój który był pusty i był suszarnia i stały tam 4 suszarki wiecznie zajęte praniem i jak przerobię go na pokój dla dziecka to nie będę miała gdzie suszarni wstawić.
Kiedyś mieścilismy się w jednym pokoju u rodziców a teraz domu za mało.
I to nie prawda ze chłopcy są łatwiejsi w chowaniu o nieeee. Dziś poszłam do restauracji ma obiad z synami. Obok była matka z dwoma dziewczynkami posiedzialy zjadły grzeczne ułożone. Moje dzieci biły się o picie mimo ze miały dwie butelki. Ja jestem zdania ze dziewczynki są dużo łatwiejsze w wychowywaniu i współżyciu

a to akurat opinia od mam chłopców, tylko że reszta rodzeństwa to córki.
Kup suszarkę elektryczną i pozbedziesz się suszarek ;)

@dory, oj to faktycznie kiepsko z tym developerem . Ja tez nie wyobrażam sobie wyprowadzić się poza miasto, koleżanka ostatnio kupiła dom pod Wrocławiem i juz wszystko miała w cenie i schody i ogrzewanie podłogowe itp, poza tym cena sporo nizsza , a ja za każda pierdołę musze dodatkowo płacic , ale przynajmniej nie bedę wiecznie taksówką dla swoich dzieci, bo za dwa lata ma być tramwaj , teraz sa 3 autobusy , kupiłam dom blisko obecnego mieszkania . Cieszę się , ze juz nastrój lepszy :)

@Aleeksandraa , super , to moje Bobo tez jutro powinno być podobnych rozmiarów

@Justa01 , to już cisnienie do regularnej kontroli, widzę , że @Martitka5 juz napisała co i jak

Ja w poprzednich ciążach tyłam około 11-12 kg , dzieci 3 kg , tydzień po porodzie waga jak z przed ciąży. Teraz trochę sobie pofolgowałam bo z biegania 200km miesięcznie przeszłam na kanapowy tryb życa, w pracy też duzo się ruszałam no i ciągle głoda chodziłam no i widzę , ze troszkę tłuszczykiem zarosłam .Wielkim Poście obiecałam sobie nie jeść słodyczy kupnych , jak upiekę ciasto zjem i trochę regularniej bo to siedzenie w domu bardzo mnie rozregulowało. Dzisiaj wszędzie chodziłam pieszo zrobiłam 10 km :)
 
W mojej apce jest napisane że do 12 nie powinno się przytyć więcej niż 1 kg, a potem już waga będzie szła powoli w górę. Co nie zmienia faktu że jak ktoś przytyje wcześniej to nie będzie tragedia. Ja już z kg przytyłam, właściwie od świąt przytyłam 5kg ale dlatego że odstawiłam od piersi i zaczęłam żreć zakazane :-)(kupne slodycze)
 
Ooo ja też bym tak ok 13kg max chciała przytyć... Narazie mam 11tydz i kg mniej od początku chociaż nie wymiotowalam...
W pierwszej ciąży przytylam 16kg,w drugiej 11kg... Co najlepsze w jednej i drugiej waga do porodu była taka sama tylko początkowa różna...
A co do tego 20ego tyg, ze waga nie powinna rosnąć to jakaś kolejna internetowa głupotka... Znam dziewczyne, ktora na kazdy trymestr przybierala po 5kg i bylo ok.. Bo mieściła się w normie ok 15kg.
 
Dziewczyny ja przytyłam 18kg będąc na diecie cukrzycowej i żadnych grzeszków praktycznie nie miałam! Nic właściwie jeść nie mogłam.
Wszystko to było woda. Bo po porodzie po 3-4 mcach miałam -25kg.
Więc z całym szacunkiem ale waga wadze nie równa i strasznie nie lubie takiego gadania nie powinno się przytyć więcej niż, bla bla bla. A jak wymiotuje teraz codziennie i mimo to przytyłam już 3 kilo to co?
Lincz! Ja po prosu w ciaży puchne i zbiera mi się woda.
Tyle w temacie :)
 
reklama
Do góry