reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2019

Dziewczyny mam pytanie do tych co chodzą na wizyty prywatnie i na NFZ. Właśnie chcę się umówić do lekarza poza kontaktem. I zastanawiam się co w sytuacji kiedy mają odmienne zdania, czy mówić im o tym że chodzę równolegle do innego lekarza. Np. jeśli ten na NFZ dał mi duphaston - co w sytuacji kiedy ten prywatny powie że zleca luteinę...? Wiecie, mówię że przyjmuje euthyrox od endokrynologa a duphaston od... ginekologa. Martwię się, że jak powiem im o sobie wzajemnie będą mnie traktować odgórnie, że kwestionuje to co mówi damy lekarz. Jak jest u Was? Jak to rozegrać?
Wiesz luteina i duphaston to w sumie jedno i to samo, progesteron. Zależy też jakie dawki ci przepisali. 6lat temu całą ciążę brałam luteinę najpierw pod jezyk, potem tą drugą. W tej ciąży biorę i dupka i luteinę ale myślę że na jutrzejszej wizycie zostaniemy już tylko przy jednym progesteron od bo noc złego się nie dzieje.


Co do zaparć spróbuję tego wszystkiego i czym piszecie oprócz kawy z mlekiem bo już wolę te zaparcia niż torsje nad kibelkiem ;) jutro na wizycie wspomnę o tym bo też ile można chodzić z bolącym żałądkiem
 
reklama
Wiesz ja tez mam biegunkę i to takie bardzo silne bóle brzucha. Nie codziennie raz na 1,5 tyg. Teraz się trochę uspokoiło od tygodnia nie załatwiałam się. Ja bałam sie ze to może coś złego bo nie miałam tak wczesniej
Biegunki miałam na początku, potem chwila spokoju i w drugą stronę [emoji1787]
 
Dziewczyny w rossmanie są specjalne kawy dla przyszłych mam. Aż mi ślinka poleciała ale ja nie kupiłam bo się boje ze będę jeszcze bardziej żygać ale tym co lubia więcej niż jedna kawe dziennie na pewno sie może przydać
 
Duphaston i Luteina to to samo praktycznie. Duphaston chyba doustnie tylko. Luteina dowcipna. Ale jedno i drugie takie same działanie ma bo to progesteron. Gorzej jakby jeden kazał brać a drugi nie.
Najlepiej znajdź takiego któremu zaufasz. Nie wiem ja to chodzę do jednego a konsultuje z internetem hehehhe

Lekarz do którego chodzę na NFZ zlecił mi duphaston, powiedział że zmienimy na Luteinę ok. 11/12 tygodnia. Powiedzial ze Duphaston ma jeszcze jakieś substancje prócz progesteronu, lepiej podtrzymujące ciąże. A jak zrobi się bezpieczniej to wprowadzi mi stopniowo luteinę. Bardzo lubię mojego lekarza na NFZ ale jest mega oszczędny w zlecaniu badań. Nie miałam jeszcze zwykłego badania ginekologicznego (9tc), na ostatniej wizycie nie zlecił mi w ogóle badań prócz powtórnego tsh bo źle wyszło . Do tej pory zrobiłam morfologie i kilka innych ważnych badań, ale jak pójdę do niego na wizytę 27.02 to już będzie ok. 11-12 tc a jeszcze mocz nie badany. Karty ciąży też jeszcze nie mam...
 
Biegunki miałam na początku, potem chwila spokoju i w drugą stronę [emoji1787]
Ja poprzednie ciąży to miałam tak normalnie bardziej pod zaparcie ale nie żeby jakoś cierpieć. Załatwiłam się raz na tydzień. I było ok. Teraz to normalnie masakra biegunki to miałam masakryczne ostatni raz 3 dni. Ale ja jakby cały przewód pokarmowy zainfekowany. Mam nadzieje ze ta odmiennnosc to Ninka w brzuchu heheheh
 
No to wrocilam.
Jest zarodek.
Jest serduszko.
Boze jak ja bym chciala dziewczynke!!! Blagam!!!!
Nie bede nadrabiac zaleglosci - wybaczcie, ten tydzien byl dla mnie dosc ciezki..
Wedlug usg 6t1d. Termin Wedlug OM 23.09. Wedlug usg na pazdziernik..
Pozyjemy, zobaczymy..
Mlode ma 4,4mm
..
IMG_4981.JPG
 
Lekarz do którego chodzę na NFZ zlecił mi duphaston, powiedział że zmienimy na Luteinę ok. 11/12 tygodnia. Powiedzial ze Duphaston ma jeszcze jakieś substancje prócz progesteronu, lepiej podtrzymujące ciąże. A jak zrobi się bezpieczniej to wprowadzi mi stopniowo luteinę. Bardzo lubię mojego lekarza na NFZ ale jest mega oszczędny w zlecaniu badań. Nie miałam jeszcze zwykłego badania ginekologicznego (9tc), na ostatniej wizycie nie zlecił mi w ogóle badań prócz powtórnego USG. Do tej pory zrobiłam morfologie i kilka innych ważnych badań, ale jak pójdę do niego na wizytę 27.02 to już będzie ok. 11-12 tc a jeszcze mocz nie badany. Karty ciąży też jeszcze nie mam...
To bierz dupka, może coś w tym jest bo jak dostałam plamien to mój kazał mi wziasc aż 4tabletki od razu a potem 1 co 8h +luteinę na wieczór więc może faktycznie lepszy jest.
 
No to wrocilam.
Jest zarodek.
Jest serduszko.
Boze jak ja bym chciala dziewczynke!!! Blagam!!!!
Nie bede nadrabiac zaleglosci - wybaczcie, ten tydzien byl dla mnie dosc ciezki..
Wedlug usg 6t1d. Termin Wedlug OM 23.09. Wedlug usg na pazdziernik..
Pozyjemy, zobaczymy..
Mlode ma 4,4mm
..Zobacz załącznik 942490
Widzisz jest dzidzia [emoji16] gratuluję kochana [emoji7][emoji8]
 
Lekarz do którego chodzę na NFZ zlecił mi duphaston, powiedział że zmienimy na Luteinę ok. 11/12 tygodnia. Powiedzial ze Duphaston ma jeszcze jakieś substancje prócz progesteronu, lepiej podtrzymujące ciąże. A jak zrobi się bezpieczniej to wprowadzi mi stopniowo luteinę. Bardzo lubię mojego lekarza na NFZ ale jest mega oszczędny w zlecaniu badań. Nie miałam jeszcze zwykłego badania ginekologicznego (9tc), na ostatniej wizycie nie zlecił mi w ogóle badań prócz powtórnego tsh bo źle wyszło . Do tej pory zrobiłam morfologie i kilka innych ważnych badań, ale jak pójdę do niego na wizytę 27.02 to już będzie ok. 11-12 tc a jeszcze mocz nie badany. Karty ciąży też jeszcze nie mam...
To nic nie przejmuj się. Ja tez nie mam karty ciąży. Ginekologicznie tez mnie mój lekarz nie bada. Nie znaczy to ze coś zaniedbuje. Wykonując Ci USG może nie widział konieczności badania ginekologicznego. A kartę ciąży u mnie w klinice zawsze zakładają ok 12 tyg Jak już ciąża jest bezpieczna. Ja jak idę do swojego lekarza to nawet nie musi robić USG wystarczy ze spojrzy i powie ze jest ok. Taki mam do niego stosunek. Dla mnie mój lekarz to skarb którego znalazłam po długich latach poszukiwań ginekologa z powołania
 
reklama
No to wrocilam.
Jest zarodek.
Jest serduszko.
Boze jak ja bym chciala dziewczynke!!! Blagam!!!!
Nie bede nadrabiac zaleglosci - wybaczcie, ten tydzien byl dla mnie dosc ciezki..
Wedlug usg 6t1d. Termin Wedlug OM 23.09. Wedlug usg na pazdziernik..
Pozyjemy, zobaczymy..
Mlode ma 4,4mm
..Zobacz załącznik 942490
Gratulacje. Mam takie same marzenia o córce
 
Do góry