reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2019

Trzymam kciuki i w Ciebie wierze! Bedzie dobrze kochana[emoji8]
Dziękuje dziewczyny wiem ze dam radę zawsze daje tylko sama nigdy w ciąży nie byłam a teraz psychicznie mnie to chyba bardziej dobija [emoji25]Synów mam za małych na pomoc może ten starszy choć z nim to więcej problemów niż pomocy nastolatek [emoji29]może to moja upragniona córa w brzuchu siedzi choć się nie nastawiam bo skazana chyba jestem na chłopaki . Ale prawda ze jak poczuje malucha to łatwiej będzie na codzień . Gratuluje kolejnej mamie pozytywnego testu
 
reklama
Dziewczyny tyle Was jest ze jezzcze nie ogarniam[emoji38] czy ktoras z Was jest przed pierwsza wizyta u gin tak jak ja?

I kolejne pytanie.. Jak odstawialyscie swoje dzieci od piersi? Moja corka ma ponad 1,5 roku i nadal kp. Nie byloby problemu, gdyby nie ten okropny bol podczas karmienia od kiedy jestem w ciazy. Moja Marysia to cycoholiczka, choc i tak udalo mi sie ograniczyc Karmienia do nocy i 2 razy przed zasnieciem. Nie potrafi zasnac bez cyca. Nie toleruje smoczka, nie toleruje butelki... Podczas karmienia bol jak przy zapaleniu piersi[emoji17]
Ja też mam w domu Marysię ;) Ale u nas poszło bez problemu z odstawianiem, miałam mało pokarmu i prawie po każdym karmieniu i tak dostawała jeszcze butlę. Nie upomniała się o pierś ani razu, miała równo rok. Jedyne, co przychodzi mi do głowy, to o ile to możliwe, żeby przez jakiś czas (pewnie najlepiej zacząć od weekendu) ktoś inny kładł małą spać. No bo odstawić musisz, skoro tak cierpisz, to na pewno dodatkowy niepotrzebny stres dla Ciebie. A mleko modyfikowane, jeśli takie zamierzasz podawać, spróbuj podać w kubku.
 
Dziewczyny tyle Was jest ze jezzcze nie ogarniam[emoji38] czy ktoras z Was jest przed pierwsza wizyta u gin tak jak ja?

I kolejne pytanie.. Jak odstawialyscie swoje dzieci od piersi? Moja corka ma ponad 1,5 roku i nadal kp. Nie byloby problemu, gdyby nie ten okropny bol podczas karmienia od kiedy jestem w ciazy. Moja Marysia to cycoholiczka, choc i tak udalo mi sie ograniczyc Karmienia do nocy i 2 razy przed zasnieciem. Nie potrafi zasnac bez cyca. Nie toleruje smoczka, nie toleruje butelki... Podczas karmienia bol jak przy zapaleniu piersi[emoji17]
Współczuję bolu. Jak jest przyzwyczajona do zasypiania przy piersi to pewnie z dnia na dzień nie oduczysz... [emoji848]
A druga ciąża była planowana?
 
@April7 witaj :) i trzymam kciuki żeby to była ciąża :)

@Anastazja35x o kurcze zachowanie faceta straszne, bardzo mi przykro, pamiętaj że zawsze wysluchamy i wesprzemy! Naprawdę ciężki czas przed Tobą, a nie możesz przy przeprowadzce i remoncie liczyc na pomoc rodziny/znajomych... Doczytałam :( masz wiecej dzieci? Ehhh naprawdę nie wiem jak Cie pocieszyć :( ale wiem że dasz radę bo kobiety to heroski!

@smerfetka96 witaj :) trzymam kciuki żeby wszystko było w porządku!

Ja pierwszą ciążę poroniłam, wszystko było okej, wszystkie objawy, zero problemów, plamień a w 9tc okazało się że serduszko przestało bić :( w drugiej ciąży mialam krwawienia, dwa tyg w szpitalu na początku, potem nadciśnienie, cukrzyca ciążowa, ciagle infekcje ale na szczęście wszystko okazało się okej i mam moją córeczkę :) także wydaje mi sie że na wiele spraw po prostu nie mamy wpływu niestety :(

@Ewkaa0606 ja mam wizytę u gina dopiero 11.02 :) a Ty kiedy? Ja też cały czas kp, córka 1,5roku, czuje dyskomfort lekki ale narazie nie chce jej odstawiać u nas nie ma mowy o zaśnięciu bez cycka [emoji2368] współczuje bólu :(
 
Ewka ja też przed pierwszą wizytą, za tydzień mam.
Fajnie że udało Ci się zajść przy karmieniu, ja tak chciałam ale parę miesięcy się nie udawało, odstawiłam 20.12 (moja ma 19mscy teraz) i od razu zaszłam. Pamiętam jak przed pierwszym okresem w grudniu bolały mnie sutki przy kp, ogromnie mnie całe kp irytowalo więc domyślam się że tak jest właśnie w ciąży i współczuję..
 
Dziewczyny tyle Was jest ze jezzcze nie ogarniam[emoji38] czy ktoras z Was jest przed pierwsza wizyta u gin tak jak ja?

I kolejne pytanie.. Jak odstawialyscie swoje dzieci od piersi? Moja corka ma ponad 1,5 roku i nadal kp. Nie byloby problemu, gdyby nie ten okropny bol podczas karmienia od kiedy jestem w ciazy. Moja Marysia to cycoholiczka, choc i tak udalo mi sie ograniczyc Karmienia do nocy i 2 razy przed zasnieciem. Nie potrafi zasnac bez cyca. Nie toleruje smoczka, nie toleruje butelki... Podczas karmienia bol jak przy zapaleniu piersi[emoji17]
Powiem tak: mój syn był chyba większym cycoholikiem :) w ciągu dnia to i ze 20 razy przychodził, a w nocy czasami i z 6 razy. Myślałam, że odstawienie go to będzie koszmar. Też nie tolerował butelki i smoczka. Lekarz powiedział, że dla mojego zdrowia lepiej już go odstawić no i przyszła decyzja że to ten czas. Syn miał 2 lata. Nasze dzieci są mądrzejsze niż nam się wydaje. Powiedziałam mu, że mama była u doktora i powiedział, że już nie może cycac bo cycusie są be, a on i tak już jest dużym chłopcem, a ja smarowalam piersi najpierw kremem a na to pieprz. Złapał jeszcze 2 razy i na tym się skończyło karmienie. Potem jeszcze długo jak się przebierałam i byłam nago to biegł wołał ciciek ale tylko je przytulał i całował bo mu brakowało i pozwalałam mu na to a teraz już wie że cycusie są dzidzi i nawet nie przychodzi przytulać. :) Jestem bardzo dumna z mojego syna, że tak szybko nam się to udało bo bardzo się bałam
 
reklama
Ja karmilam prawie 18mcy i tez na koniec bylo juz tylko w nocy. Kiedys powiedzialam w nocy corce ze przecież ty chcesz sie przytulić a nie jeść i tylko sie przytulalusmy i tyle :p i tak sie skończyło. Wczesniej jak chcialam ja oduczyc zasypiania na cycku to robilam tak ze najpierw dawałam jej cyca a potem dopiero kapiel baki itp. Zmieniliśmy kolejnosc po prostu i tez jakos poszło.
 
Do góry