reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2019

Ja rozumiem ze w ciazy trzeba zdrowo jesc bla bla bla ale poza ciąża tez :p
Nie dajmywiem sie zwariowac. Nie jeść surowizny, myć wszystko porządnie, nie kroic surowego miesa na tej desce co warzyw i tyle :)

Herbate pije słaba a niektorzy pija kawe i to tez nic złego :)
Z ziołami trzeba chyba ostrożnie ale nie wiem jakich nie mozna bo nie pije zadnych.
 
reklama
Majonez jest tak przetworzony ze nie wiem czy jajko tam znajde :p w życiu bym nie pomyślała ze nie moge go jesc.
Ja unikam surowego miesa, ryb surowych i w sumie tyle, kawy nie pije, papierosów nie pale. Ani w pierwszej ciazy ani teraz nie chce dac sie zwariować. :)

Akurat o majonezie to miałam aż mały wykład, więc nawet nie myśle o tym by go jeść.. tzn. Myślę, ale nie jem. Czytam już chyba wszystkie etykiety, tak mnie przewrażliwiła ta lista. Mieszkam w Niemczech i dla mnie takie polskie kabanosy to jest rarytas i nawet z tego musiałam zrezygnować!
 
Od jutra u nas powrot do szkoły
emoji1316.png
emoji322.png

Moja ferie dopiero zaczyna.

@whew_o zdrowia życzę. Również polecam leki z tej serii, stosowałam syrop i krople do nosa. Pomogło

Witam wrześniowe mamy.
W tą środę miałam pierwsze USG. to moja pierwsza ciąża. Orientacyjny termin 22.09

Gratuluję :) też mam wizytę 6.02 i już nie mogę się doczekać.

@Aldona1987 u mnie wiedzą już wszyscy, powiedzieliśmy po 1 wizycie u lekarza, musiałam się pochwalić bo bym nie wytrzymała. To mnie teraz dobiłaś tą listą, wczoraj zjadłam popcorn i sałatkę warzywną z majonezem, a czarną herbatę piję litrami.

@Anastazja35x przykro mi, że nie układa się tak jak powinno. Gdybyś potrzebowała się wygadać, to pisz śmiało, jesteśmy tu po to, żeby się wspierać.

Też mam dzisiaj słabszy dzień, tak się chwaliłam, że nie mam żadnych objawów, a dzisiaj od rana zawroty głowy i mdłości.
 
Popcornu nie można? Chipsów? Chyba ze wzgl na kaloryczność [emoji23] Coli?
Dziwna lista.


Nie ze względu na kaloryczność, ale na jakiś kwas który jest w opakowaniach, że to pozostało nadal chrupkie.. a cola ze względu na kofeinę i na cukier.. :-(

Ja to już mam mętlik w głowie. Skoro dostaje taką listę od lekarza ginekologa, to wiadomo, że myślę, że tak ma jeść i pić każda kobieta w ciąży..
 
@Aldona1987 jezusie przecież to jakieś nie wiem zalecenia z lat 70 masz poczytaj i żyj normalnie bo się umeczysz tylko.... Link do: Co powinna zmienić w życiu kobieta w ciąży? - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet

Widziałam już to, ciagle czytam ten blog, już zanim byłam w ciąży. Jednak tam również jest mowa np. o coli, żeby lepiej unikać ale jak raz na jakiś czas się wypije, to też nic się nie stanie..
 
Widziałam już to, ciagle czytam ten blog, już zanim byłam w ciąży. Jednak tam również jest mowa np. o coli, żeby lepiej unikać ale jak raz na jakiś czas się wypije, to też nic się nie stanie..
No cola pita codziennie to nawet bez ciąży nie jest wskazana więc moim zdaniem to nie żaden rygor a zdrowe odżywianie i zdrowy rozsądek [emoji4]
 
reklama
Kawy tez nie powinno sie pic a 90% osób pije. Jakby tak patrzeć na to co w sklepach kupujemy to zadnego miesa nie można by jeść bo jest faszerowane antybiotykiem. Wiec tylko swoje z ogrodka wszystko a i tez nie do konca bo smog i jak tu warzywa hodowac :p
Generalnie jestem za zdrowym rozsądkiem a twoja liste widze pierwszy raz na oczy, serio :) jeśli chcesz sie jej trzymać to tak zrób ale wydaje mi sie ze jest lekko przesadzona i jesli zjesz od czasu do czasu troche salatki jarzynowej z majonezem albo popcorn to nic sie nie stanie.
 
Do góry