reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wrześniowe mamy 2019

@martoosia04 ja idę na pl. Spiski 1 tam mam skierowanie. Ale taka niemiła baba w rejestracji że szok. Zapisała mnie na termin jak będę 11+0 wg niej ok więc nie wiem co o tym myśleć. Niby Babel na USG starszy o tydzień, ale ona nie pytała....w poniedziałek dzwonię do mojego lekarza czy będzie ok. Jak mi się badanie nie spodoba to będę szukać USG prywatnie i tyle.
A ty gdzie ?

@Mama1990 ale ci się super trafiło!
 
reklama
U nas na Śląsku prenatalne dla kobiet do 30roku życia są za darmo :) taka akcja sie zdarzyla wiec udało mi sie rzutem na taśmę zdążyć [emoji14] ale umowie sie po drugiej wizycie.
Wszędzie gdzie robią czy tylko w jakiś wyszczególnionych miejscach? Też jestem ze Śląska, dobrze wiedzieć:)
 
Ja jestem fanką słodyczy a teraz mogą dla mnie nie istnieć. W pierwszej ciąży ciągle chciało mi się mleka - pilam litrami.

To tak samo jak ja, wcześniej pochłaniałam nałogowo, teraz cała szafka słodyczy, a ja nie ruszę nawet okruszka

Dziewczyny a wy w ktoym tc jestescie? Ktora ciaza i jaki termin? Zanim sie tu odkopie na forum to mi tydzien zejdzie :-)

Ja 8 tc. Termin na 12.09. To moja 2 ciąża, ale moja córka ma już 10 lat więc zaczynam wszystko od nowa. Objawów również 0.

Dziewczyny a jak wasza waga poczatkowa? Bo to jest moje najwieksze zmartwienie... nie naleze do osob szcuplych, mam 164 cm wzrostu i 75 kg waze.. strasznie sie boje tego tycia...

Do chudzinek również nie należę 160 cm i 65 kg. W pierwszej ciąży przytyłam 20 kg i ważyłam tyle ile teraz przed ciążą ;) startowałam z wagi 45 kg, finalnie ważyłam 65, dlatego tym bardziej nie wyobrażam sobie siebie o jeszcze większych gabarytach, będę grubsza od mojego męża ;)
 
Cześć dziewczyny :)
w końcu się wpisałam do tabelki, hehe ;) ale z niecierpliwością czekam aż usłyszę serduszko..a tu trzeba czekać do 6 lutego, masakra :/ jutro ferie, a ja nie mam siły się pakować, mam totalnego lenia.
Z racji tego, że czekają mnie pierwsze ferie bez nart, powiedzieliśmy rano synowi (4 latka). Przypowieść o jajeczkach i żółwisiach była bezbłędna :D nasz słodziak tylko zapytał czy boli mnie brzuszek i że chce braciszka :D po czym wrócił do swoich klocków :D
 
Cześć dziewczyny :)
w końcu się wpisałam do tabelki, hehe ;) ale z niecierpliwością czekam aż usłyszę serduszko..a tu trzeba czekać do 6 lutego, masakra :/ jutro ferie, a ja nie mam siły się pakować, mam totalnego lenia.
Z racji tego, że czekają mnie pierwsze ferie bez nart, powiedzieliśmy rano synowi (4 latka). Przypowieść o jajeczkach i żółwisiach była bezbłędna :D nasz słodziak tylko zapytał czy boli mnie brzuszek i że chce braciszka :D po czym wrócił do swoich klocków :D
Oo, też mam wizytę 6 lutego i również nie moge sie już doczekać. Szkoda ze tak w kazdej chwili nie można sprawdzić co u bejbusia.. ahh, te niecierpliwe mamy
 
Wszędzie gdzie robią czy tylko w jakiś wyszczególnionych miejscach? Też jestem ze Śląska, dobrze wiedzieć:)

Na pewno w Gliwicach :)
A przepraszam do 35 roku życia! teraz patrze ;)

Ja akurat mam w Rudzie Śląskiej te badanie, Link do: Projekt UE "Świadoma matka - zdrowe dziecko" - Fundacja Godula-Hope
ale widziałam że w Bielsku, Katowicach i Czestochowie tez są.
Link do: Badania prenatalne na NFZ - Katowice - Gyncentrum

Poczytajcie sobie o szczegółach i sprawdźcie czy nie ma gdzies u was też takich programów bo widzę że teraz dali na to kasę.
 
Ostatnia edycja:
@martoosia04 ja idę na pl. Spiski 1 tam mam skierowanie. Ale taka niemiła baba w rejestracji że szok. Zapisała mnie na termin jak będę 11+0 wg niej ok więc nie wiem co o tym myśleć. Niby Babel na USG starszy o tydzień, ale ona nie pytała....w poniedziałek dzwonię do mojego lekarza czy będzie ok. Jak mi się badanie nie spodoba to będę szukać USG prywatnie i tyle.
A ty gdzie ?

@Mama1990 ale ci się super trafiło!

Moja znajoma polecała NEOMEDICA więc chyba tam pójdę. Drogo ale wole iść gdzie polecają.
 
reklama
Ile jeśli można wiedzieć? I ewentualnie ile samo USG;)

IMG_3078.jpg
 
Do góry