reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

To jak dasz rade i niedaleko to podjedz pewnie :) w szpitalu akurat gdzie ja rodze to trzeba sie stawic w 38 tyg i wyznaczaja termin, z reguly tydz pozniej i w 39 robia cc ale wiadomo, ze sa rozne sytuacje i u Ciebie pewnie lepiej bedzie wczesniej ciaze rozwiazac. Trzymam kciuki
Ja ledwo co do łazienki chodzę na siku, dziś martwiłam się jak ja dojdę z samochodu do gabinetu lekarskiego ;)
 
reklama
Dzięki za odpowiedź, podniosłaś mnie na duchu. Nie chcę mówić o tym lekarzowi, bo i tak już się czepia wagi i szuka pretekstu, żeby nie pozwolić na poród naturalny. A opuchlizna schodzi do pół godziny po wstaniu, więc nie będę panikować :)
 
Obrzeki nie znikajace po nocy moga byc objawem zlej pracy nerek. Ja kontrolnie napisalabum do gina (lub sie pokazala) i wyslala fotke. Niech oceni, czy to normalne. Czy wyniki bad. moczu masz ok?
Tak wszystkie badania mam w porządku. Mocz, krew, ciśnienie, cukier, przytyłam 5 kg. z tym, że jestem otyła i lekarz panikuje i od początku wróży mi wszystkie możliwe komplikacje. Opuchlizna schodzi około pół godziny po przebudzeniu, czasem szybciej po umyciu twarzy zimna wodą. W ciągu dnia nie mam obrzęków, podczas całej ciąży dosłownie 3 razy lekko spuchły mi stopy.
 
Czyli po ilu godz. pionizuja? Bo ja slyszalam, ze po 6.. czyli w srode bedziesz juz miec cc? Ja w srode ide na oddzial i prawdopodobnie w czwartek cc
Anestezjolog powiedziała mi, że po ustąpieniu znieczulenia, czyli około 4h po, ale na oddziale pewnie każą mi dłużej leżeć...

Hej mam pytanie Ty miałaś skierowanie na to CC napisz mi jak to wygląda dzwoniłaś, umawialas się czy od razu pojechałaś z tym skierowaniem i ustaliłas datę kiedy masz się pojawić .. bo mi dziś Urolog wypisał skierowanie a jutro ma jeszcze mój ginekolog mi dać
Ja byłam osobiście u ordynatora na oddziale. Wypisał mi papiery i zapisał na CC. Wytłumaczył, kiedy i gdzie mam przyjść.

Ja ogólnie chciałam duża rodzinkę ale wszyscy mi mówią że można mieć tylko 3 cesarki...
Nie ma konkretnie określonej liczby. Wszystko zależy od stanu zdrowia. Jedna kobieta po jednym cc będzie miała macicę jak papier, a druga po czwartym będzie w stanie "idealnym", że tak powiem.

Mnie ogólnie straszą tą cesarka że będzie strasznie... Wiem że nie będzie lekko ale jak nie dam rady urodzić naturalnie to co mam zrobić? I jeszcze te teksty że to nawet nie będzie poród, że nawet nie poznam tego bólu...
CC to jednak operacja, ale dla dobra twojego i dziecka. Mi się nawet wydaje, że trochę cięższe jest CC, bo mogą wystąpić poważne powikłania. Wiadomo, że po SN też, ale jest to bardziej naturalne. I CC i SN wiąże się z bólem. Każde z innym, ale bólem. Nie można porównywać tych dwóch spraw, bo to dwie zupełnie inne rzeczy. Najważniejsze, abyście z Igą były zdrowe!!! A nie jakieś pitolenie innych ludzi.
 
W ogóle chyba adrenalina mnie trzyma bo padam na ryj a spać nie mogę. Czekam na tego mojego syna i czekam. Zaraz w drodze na wakacje mają przyjechać moi mężczyźni na chwilę. Tu na Madalińskiego są takie patia gdzie można kupić ciuchy. Zrobić zdjęcia. Jest InMedio. Na 3p. restauracja śniadania. Obiady. Przystawki. Kuchnia regionalna ;) jest apteka. Więc właściwie wszystko pod ręką choć brakuje mi ławek i jakiegoś mini parku na zewnątrz...
Sale 3 osobowe w większości wszystkie z łazienką. Także nie jest tragicznie. Leże z wcześniakiem po cc i wczesniakiem z 35tc :)
to zazdroszcze. u nas w szpitalu nie tylko oddział ciążowy powinien mieć przedrostek "patologia", bo to idealny epitet do warunków panujących w szpitalu :p
 
Ale tu się dzisiaj dzieje :o
Poczytałam trochę w dzień, ale robiłam gołąbki wiec gary drżały ile sił :)
A co u was! Jak się dzisiaj czujecie!
Ania trzymam kciuki! :)
Gosiu jesteś bardzo dzielna, życzę wam zdrówka! :)
 
reklama
To naprawdę nie przejmuj się tym głupim gadaniem . Lepiej żeby dzieciątko urodziło się bezpiecznie przez cc niż miałoby się stać coś Tobie albo jemu podczas sn
Masz wskazania medyczne i takie gadanie innych jest po prostu nie fair. Nie przejmuj sie tym. A cc, tak jak pisza dziewczyny, to powazna operacja, i Ty podejmujesz to ryzyko bo musisz, dla siebie i dobra dziecka. Nie sluchaj glupiego gadania.
Ja tez najprawdopodobniej bede miala cc i tez sie bardzo boje...
Bedzie dobrze :)
 
Do góry