reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

reklama
Gwiazdy, a powiedzcie ile płacą na macierzyńskim ?? Teraz mam 100% a później to ile ?? I jak ogarnąć temat becikowe i hajs z ubezpieczenia ??
 
Jaki masz antybiotyk ? Ja jestem w kropce w razie potrzeby bo wyszło ze nie mogę brać amoxycyliny a zazwyczaj to piszą w ciąży. Ja sobie zrobiłam syrop domowy taki powlekajaco antybakteryjny. Czosnek cebula cytryna miód i pomógł na kaszel. To tak przy okazji. O ile nie masz problemu z cukrem bo trochę posłodzić to trzeba.
Ospamox na bazie amoxicillinum, więc niestety nie mogłabyś tego brać.

Zebrałam się, ale robię wszystko strasznie wolno. Przynajmniej mogę coś zrobić.
 
Gwiazdy, a powiedzcie ile płacą na macierzyńskim ?? Teraz mam 100% a później to ile ?? I jak ogarnąć temat becikowe i hajs z ubezpieczenia ??
A jeżeli jesteś objęta ubezpieczeniem grupowym u swojego pracodawcy to zanosisz mu tylko akt urodzenia dziecka i to on załatwia już wszelkie formalności w ubezpieczalni. Pieniądze są bardzo szybko wypłacane [emoji846] u mnie w pracy dowiedziałam się, że to kwestia tygodnia. Jeżeli masz ubezpieczenie indywidualne to czeka Cię wizyta w oddziale z aktem urodzenia i pewnie dowodem os. wypełniasz wniosek i również kilka dni na wypłatę pieniążków.

@StarAnia dobrze prawi - albo 12 miesięcy 80% albo 6 miesięcy 100% a potem 60% wypłacają.
IMG_20180615_085942.jpg
IMG_20180615_085913.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20180615_085942.jpg
    IMG_20180615_085942.jpg
    109 KB · Wyświetleń: 388
  • IMG_20180615_085913.jpg
    IMG_20180615_085913.jpg
    103 KB · Wyświetleń: 384
reklama
Do góry