reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

reklama
Miałam iść spać nie idę gotuje rosół patrzę nie ma makaronu to wrzuciłam dwie torebki ryżu, na paczkę ze smyka czekam już prawie tydzień coś lecą w kulki wrrr czy oni nie wiedzą że kobieta w ciąży jak coś zamówi to musi mieć już teraz natychmiast!!!!!!!

Dokładnie. Już natychmiast. Tez tak mam. U mnie grzybowa z mrożonych i naleśniki.
 
A tak wogole to jakie papiery do tego trzeba. Zaświadczenie o dochodach, oświadczenie czy PIT z zeszłego roku czy jak. Bo ja nie mam rodzinnego nawet i nie mam pojęcia co i jak z tymi zasiłkami.
 
ja po w wczorajszej wizycie: z małym wszystko ok, szyjka ok, blizna po cc ok, nie badał mnie ginekologicznie, w moczu mam d. liczne bakterie i leukocyty 6-8, ale powiedział, że to fizjologia i nic z tym nie robimy. Jutro muszę się dowiadywać kiedy mam podjechać na szczepionkę (immunoglobulinę). Na kolejnej wizycie, która dopiero za miesiąc :O 13.07 wystawi mi skierowanie na cc, wtedy też zapytam o to zaświadczenie do becikowego. A i Borysek się przekręcił jest odwrócony już głową do dołu. Niestety nie wiem ile waży, dopiero na kolejnych jak będzie wszytko mierzył to mi powie.
Ja kupiłam jedno opakowanie oilatum, ale też mam zamiar stosować jak będzie potrzeba, oprócz tego mydło bambino i oliwka
ja już mam dosyć bałaganu przy remoncie, jutro w końcu przyjeżdża pan nam montować meble, to w końcu zrobię porządek no i muszę się pakować, bo mam zielone światło od lekarza i w sobotę jedziemy nad morze :)
 
reklama
Mi się chyba nie należy to becikowe to nawet się nie dowiadywałam, bo tam znów jakieś progi finansowe :(

Człowiek płaci te wszystkie składki itp a i tak nic z tego nie ma. Nawet cała ciąże prywatnie i lekarzy bo terminów nie ma...
Nie martw się, nie jesteś sama. Nam też nie przysługuje becikowe.

A tak wogole to jakie papiery do tego trzeba. Zaświadczenie o dochodach, oświadczenie czy PIT z zeszłego roku czy jak. Bo ja nie mam rodzinnego nawet i nie mam pojęcia co i jak z tymi zasiłkami.
Wpisz w google. Są różne artykuły i wszystko jest opisane :)

Mnie w ogole przeraża ta cała papierologia po porodzie, tj.macierzynski, te becikowe itd. Co, gdzie kiedy :D
Najlepiej poczytaj artykuły w necie o rejestracji dziecka, o macierzyńskim, o becikowym :) jakie dokumenty trzeba dostarczyć też tam piszą.
Macierzyński rozpoczynasz równo z porodem automatycznie (możesz chyba tam chwilę przed, ale jak np. jesteś na L4 to szkoda tych wolnych dni). Jest to kilkanaście tygodni. Potem jest urlop rodzicielski, który możesz podzielić z ojcem dziecka albo wybrać sama, ale to wtedy musisz po porodzie w kadrach złożyć zaświadczenie (przykładowe też jest w necie) i oni to wysyłają do ZUSu.na tym paoierze też się chyba pisze, czy bierzesz cały urlop macierzyński+rodzicielski i jak chcesz mieć zapłacone (czy cały okres po 80%, czy najpierw 100%, a potem 60).
 
Do góry