reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Robiłyście badania prenatalne z krwi czy tylko usg?

Ja robiłam tez z krwi i we wtorek mam analizę ryzyka. Z samego usg ryzyko np 21trisomii wyszło mi 1:3160 niby małe, innych jeszcze mniejsze. Ale wolę już potwierdzić z krwią, skoro jest taka możliwość.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny jak i was pierwsze wyniki tsh? Ja nigdy nie miałam problemów z tarczyca a tutaj 3tyg wynik 3.2 podobno za dużo i się martwię dziś powtórzyłam wyniki dodatkowo zrobiłam ft3 i ft4 jutro odbiore wynik i idę do lekarza od jutra zmieniam na innego i już chciałabym przy nim zostać, na początku poszłam na NFZ aby wyniki pierwsze darmowe zrobić ale ta lekarka jakąś nieogarnieta jest i wolę być pod opieką jakieś dobrego lekarza, także dajcie znać co do tych wyników bo to 12tc a początek podobno najważniejszy.... Ja osobiście mam ochote na sok pomidorowy codziennie pije jeden mały słoik,
W ciąży tarczyca lubi wariować :) na spokojnie pójdziesz do ginekologa i pewnie da ci skierowanie do endokrynologa, który zdecyduje, czy potrzebujesz leków.
Tsh to co mam w wynikach
Bardzo dobre TSH.
Hmmm ja tak właśnie myśle , 15 tydz i ja tsh jeszcze nie robiłam ... może w środę na wizycie każą zrobić
Warto sprawdzić.
Ja mam niedoczynność tarczycy od co najmniej 8 lat. Od tylu przynajmniej o niej wiem. Na ostatnich badaniach 4 tygodnie temu tsh podskoczyło mi do 3.6. Mam już zwiększoną dawkę euthyroxu i mam w tym tygodniu powtórzyć badania. Pewnie będzie tak jak w poprzedniej ciaży co 3 tygodnie zmiana dawki na wyższą :(
Ja mam Hashimoto i niedoczynność. Moje wyniki z marca w porównaniu z tymi z lutego poprawiły się o niebo, a jestem cały czas na tej samej dawce. Obecnie TSH 0.5, a wolne hormony w górnej granicy normy.
Robiłyście badania prenatalne z krwi czy tylko usg?
I z krwi i z USG.

Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
W ciąży tarczyca lubi wariować :) na spokojnie pójdziesz do ginekologa i pewnie da ci skierowanie do endokrynologa, który zdecyduje, czy potrzebujesz leków.Bardzo dobre TSH.Warto sprawdzić.Ja mam Hashimoto i niedoczynność. Moje wyniki z marca w porównaniu z tymi z lutego poprawiły się o niebo, a jestem cały czas na tej samej dawce. Obecnie TSH 0.5, a wolne hormony w górnej granicy normy.I z krwi i z USG.

Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
No tak jutro wizyta ale zanim pójdę do endokrynologa to jakiś tydzień znowu zleci a wszędzie czytam że od takiego wyniku można poronic itp że te pierwsze trzy miesiące dla dziecka najważniejsze a tutaj zaraz koniec i zacznę drugi trymestr dlatego tak się martwię tym wynikiem
 
No tak jutro wizyta ale zanim pójdę do endokrynologa to jakiś tydzień znowu zleci a wszędzie czytam że od takiego wyniku można poronic itp że te pierwsze trzy miesiące dla dziecka najważniejsze a tutaj zaraz koniec i zacznę drugi trymestr dlatego tak się martwię tym wynikiem
Spokojnie. Skoro zaraz zaczynasz drugi trymestr to ryzyko jest dużo mniejsze. Zresztą wynik jest podwyższony, bo norma jest do 2.5. Najczęściej dochodzi do poronienia przy dużo wyższych wynikach, bo organizm kobiety nie wyrabia, a co dopiero jeszcze dzidziuś. Nie denerwuj się na zapas i nie czytaj internetu [emoji14]

Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry