reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Ja miałam tylko USG prenatalne i nie szykowałam się specjalnie, co do pappy to nie wiem czy trzeba być na czczo czy nie.

Napisane na Lenovo K53a48 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja miałam tylko USG prenatalne i nie szykowałam się specjalnie, co do pappy to nie wiem czy trzeba być na czczo czy nie.

Napisane na Lenovo K53a48 w aplikacji Forum BabyBoom

Mówili ze nie trzeba , zreszta ja miałam popołudniu i kto by wytrzymał głodny :) ale jak przed każdym pobraniem krwi , warto chwilkę przysiąść zrelaksować się i napić pare łyków wody wcześniej


p19u3e3ko6jbvj3v.png
 
Cześć :)
Witam się i ja. Choć nie mogę uwierzyć, że to dzieje się naprawdę :)
Termin mam na 26.09
Witamy serdecznie :)

Dzień dobry ! Dziewczyny to ja podrzucam pierwszy temat na dziś , Adapter pasów dla ciężarnej . Ktoś ma / używał / używa, jakieś wnioski ? Dużo jeżdżę a że wożę dzieci nie wyobrażam sobie jeździć bez pasów. Możemy pominąć temat dodatkowych kosztów bo są już wypożyczalnie takich sprzętów, ale pochwalcie się modelami.
Ja posiadam BeSafe Pregnant iZi fiz. Bardzo wygodnie się w tym jeździ, bo pas biodrowy nie wchodzi ci na brzuch. Możesz zapiąć adapter na przednim fotelu za pomocą paska lub z tyłu za pomocą isofix, jeśli w samochodzie posiadasz tę opcję. Polecam, we wczesnej ciąży przy wypadku, ostrym hamowaniu zapobiega odklejeniu się łożyska. Ogólnie sprawa jest droga, ale na OLX sprzedają ludzie używane w dobry stanie za mniejsze sumki.

Hej dziewczyny ;) mam głupie pytanie:) czy do prenatalnych trzeba sie jakos specjalnie przygotowac ?
Do USG pęcherz najlepiej jakby był pełen, jeśli chodzi o badanie przez brzuch. Do badania przez pochwę musi być pusty. Ja przed badaniem byłam w toalecie, bo niestety już nie wytrzymałam, a miałam i przez brzuch i przez pochwę i lekarz nic nie mówił.
Co do badań z krwi, np. test PAPPa, to nie musisz być na czczo.
 
Witamy serdecznie :)


Ja posiadam BeSafe Pregnant iZi fiz. Bardzo wygodnie się w tym jeździ, bo pas biodrowy nie wchodzi ci na brzuch. Możesz zapiąć adapter na przednim fotelu za pomocą paska lub z tyłu za pomocą isofix, jeśli w samochodzie posiadasz tę opcję. Polecam, we wczesnej ciąży przy wypadku, ostrym hamowaniu zapobiega odklejeniu się łożyska. Ogólnie sprawa jest droga, ale na OLX sprzedają ludzie używane w dobry stanie za mniejsze sumki.


Do USG pęcherz najlepiej jakby był pełen, jeśli chodzi o badanie przez brzuch. Do badania przez pochwę musi być pusty. Ja przed badaniem byłam w toalecie, bo niestety już nie wytrzymałam, a miałam i przez brzuch i przez pochwę i lekarz nic nie mówił.
Co do badań z krwi, np. test PAPPa, to nie musisz być na czczo.
Posiadam isofix jednak większość jeżdżę jako kierowca a z tyłu to nigdy bo zle znoszę :) popatrzę sobie w sieci na taki o jakim piszesz ,
dzięki za opinie , pozdrawiam




p19u3e3ko6jbvj3v.png
 
reklama
Ja na prenatalne poszłam jak na zwykłą wizytę, jeśli chodzi o przygotowanie, bo nerwy były jednak większe, ale wszystko ok :) Miałam tylko usg.

Adapter do pasów na pewno chcę kupić na dniach, właśnie na olx. Jest tam stałe ogłoszenie o wypożyczaniu ich w Warszawie, może niektóre z Was skorzystają, za 20 zł chyba.
Samochodem jeżdżę codziennie i choć pas jeszcze nie uciska, to jednak w razie nawet stłuczki, może zbyt mocno zadziałać na dół brzucha.
 
Do góry