reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

reklama
Heh moja teściowa dobroci kobieta, ale zdolności kulinarnych też za grosz.
Miłej inspekcji:wink:
Dokładnie to będzie inspekcja. Ostatnio mnie obgadywała bo mam za czysto i córka nie ma przez to prawdziwego dzieciństwa [emoji23] U niej podłoga aż się klei ;)
No nic, ucieka bo muszę sie pzygotowac


w5wqzbmhtbjgomj7.png
 
Cześć dziewczyny.
Chyba muszę napisać Wam powodzenia- ja odpadam..
Wczoraj na wizycie nie było tętna..
Wszystko zniknęło.
Zalamalam się.
Bardzo kiepsko u mnie.
Kazal mi dzisiaj zrobic bete i w sobote..
Nie wiem nawet jak to odczytac jak będą wyniki, bo w ciąży z corcia nigdy nie robiłam..
Nie liczę na cud..
Beta tylko dla potwierdzenia..bo wiecie takie procedury..
Także kochane trzymajcie się ciepło i dbajcie o siebie!
Tule mocno i bardzo współczuję,mam nadzieję że wkrótce znowu będziesz na forum
 
Ale niestety nie wszyscy znosza ciaze tak kolorowo i uwazam, ze to sprawa indywidualna kazdej kobiety jak ja przechodzi i czy potrzebuje wiecej wypoczynku i spokoju czy nie.. jednak czesto fasolka daje mocno popalic..


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Pewnie że tak,jedna wcale nie ma objawów a druga ledwo żyje
 
Więc tak..nikt nie kwestionuje że kobiety w ciąży czują się źle, nie mogą dźwigać itp ale na Boga.. jak dalej państwo będzie płacić za nic to Polska prędzej padnie niż nam się wydaje..
Każdy kraj ma swoje głupie prawo.. W uk np nawet jak w szpitalu wyladujesz to za pierwsze 3 dnibieobecnosci Ci nie płacą w ogole..A macierzyński jest w tej samej kwocie niezależnie od tego czy ktoś pracował 20godzin czy 40. Polsce jest bzdura ( wg mnie) że nad takimi zwolnieniami nie ma w ogole kontroli. Gdy kobieta przynosi zaświadczenie powinna przyjść kontrola aby sprawdzić stanowisko pracy A nastepnie na czas do porodu zmienić jej obowiązki. No ale polska jak ktoś to ładnie napisał to kraj kretaczy.. oni kręcą to i my kręcimy.. ;) mnie np martwi to że większość ludzi nie myśli perspktwicznie "żyjąc chwila".
Ktoś też napisał że żeby chcieć mieć dziecko trzeba mieć na to fundusze.. POPIERAM!! Ale nie popieram ( tak jak jest to w wielu krajach na swiecie) odbierania dzieci rodzicom ze względu na brak dochodu i umieszczania ich w rodzinach zastępczych ( swoja droga dostają od tego samego państwa nie za kasę więc jaki w tym sens)?
Kończąc moja wypowiedź.. ani ja nie zmienię prawa ani wy..co ma być to będzie ale nie idzie to w dobrym kierunku niestety.
Na rozluźnienie: tak..też bym zjadła frytki !
 
@Kkk88, mnie brzuch boli, jak podnoszę ręce :/

@bellina, gratuluję udanej wizyty :)

@Moniorek87, witam i gratuluję :*

@Betti31, bardzo mi przykro :(

Co do L4, gdybym mogła, to bym skorzystała, mam pracę fizyczną i niestety często boli mnie podbrzusze od wysiłku. Nie wspominając, że jest mi słabo, kręci mi się w głowie, a menagerowie gonią i dokładają obowiązków. Potem w domu nie jestem w stanie nic zrobić, nie mogę zająć się córką, bo oszczędzam brzuch i czekam aż bóle mi przejdą.
Ale UK ma swoje pokręcone prawa i na razie muszę czekać na spotkanie z położną, żeby w ogóle potwierdziła mi ciążę.

A jutro nareszcie jadę na usg (prywatnie, rzecz jasna) i z jednej strony jestem podekscytowana, a z drugiej bardzo się martwię. Trzymajcie jutro kciuki. :)

_____________
[emoji480]12.09.2018[emoji480]

Dobrze Ci rozumiem. Ja tez w pracy musze dźwigać, zginać, schylać się wiec w pierwszej ciąży tez tak miałam, ze bolało mnie podbrzusze i kręgosłup. Oczywiście jak powiedziałam żeby mi zmienili stanowisko pracy to mnie wyśmiali, tak samo jak położna powiedział, ze nie powinnam dźwigać więcej niż 5kg i to powiedziałam pracodawcy to tez mnie wyśmiał. „ Ciąża to nie choroba „ to zazwyczaj słyszałam i nie cierpię tego stwierdzenia. 20 którymś tygodniu zmienili mi stanowisko jak przyniosłam zaświadczenie od lekarza ze nie mogę dźwigać.

W Uk mają inne podejście do kobiet w ciąży, tutaj kobiety pracują prawie do końca. Ja pracowałam do 34 tygodnia.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
W Anglii czy Irlandii nie słyszałam żeby któras z dziewczyn dostała zwolnienie szybciej niż 12tydzien.

Koleżanka czy moja kuzynka wymiotowaly w pracy ale chodzily bo MUSIAŁY
emoji4.png
bo mniejsza kasa później. U nas jakby to wprowadzili chyba tylko z zagrożeniem życia by były l4.

Dla lekarza wcześniejsze poronienie nie miało znaczenia z racji że druga ciąża przebiega prawidłowo i jedynie zaświadczenie o ciąży mogę dostać by zmienili mi stanowisko pracy
emoji4.png


Wiadome jest to że jeżeli pracodawca nie ma dla ciebie stanowiska... Ale w jego Obowiązku jest Ci zapewnić! I jakby było to dobrze sprawdzane przez inspekcje pracy czy sam zus który wypłaca 80% zwolnień byłoby bez podstawnych
emoji4.png


Co do szczepionek
emoji39.png
ja dziecko szczepię i szczepić będę. Każda matka ma swój rozum i wie co jest dla dziecka najlepsze ale nie widze sensu nakrecania innych matek. Nie chcesz nie szczep ale nie wmawiaj innym swojego przekonania
emoji39.png


Ja leżę na antybiotyku.

Serduszko już bije. Wszystko rozwija się prawidłowo ale mnie taka grypa dopadła że ledwo funkcjonuje
emoji58.png
do tego młoda też jesy chora... Oszalec idzie.


Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
Ale jesteśmy w Polsce i na szczęście można iść odrazu na l4,skoro jest taka możliwość to dlaczego nie korzystać?
Ja jestem sama na sklepie do moich obowiązków należy wystawianie towaru odbieranie wprowadzanie utrzymywanie porządku w sklepie i na zewnątrz nikogo nie dadzą na zmianę bo tylko dwie mają pełny etat, trzecia pół nieraz było tak że pracowałam dzień w dzień bez dnia przerwy i to za najniższą

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
Uciekaj na L4 jak najszybciej
 
reklama
Do góry