reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Dziewczynki z niedoczynnoscia tarczycy, co ile robicie tsh??
Co miesiąc.
Mi endo kazała robić tsh i ft4.
Zaczynałam z tsh 2, teraz 0.9, ale od razu mi lekarka dawkę podniosła.

Witam nową mamę :)

Ja byłam wczoraj u lekarza. Poprosiłam o szybkie usg i już było widać przez brzuch, a to 10 tydzień dopiero. Zdziwiłam się, bo ja chuda nie jestem. Ale serduszko pika, dzidzia rośnie. Usg prenatalne mam też 7.03., ale nie wiem czy nie spróbuję przełożyć na tydzień później jednak, żeby było już w 12+
 
reklama
Mi jak narazie pomaga stanie przy grzejniku i grzanie pleców ale to tylko tak na kilkanaście minut i powtorka. W nocy obudził mnie okresowy ból ale po nospie przeszedl. Tak strasznie się boję a wizytę mam w piątek; (;(
 
Ostatnia edycja:
Hey!
Witam również nowe Mamy :)
Jejku, nawet nie wiedziałam ile osób ma problemy z tarczycą, moje przyjaciółki sie zmagają z Hashi, ciekawe co tak wpływa na tarczycę..czy kiedyś nie badaliśmy tych wszystkich parametrów, czy rzeczywiście z naszymi tarczycami było lepiej, mieliśmy lepszą dietę, lepsze produkty, powietrze?
Niewiadoma..
Mi z kolei TSH spadło strasznie, lekarka się zaniepokoiła i diagnozuje teraz czy to nadczynność czy tylko przez ciążę.
 
Ostatnia edycja:
Ja TSH będę badać na każda wizytę do gina, na początku ciąży miałam 2,70 bodajże, przed ciążą była już fajnie unormowana dawką 25, a teraz mam 75, bo powoli spadała. Kolejna wizyta 1 marca, więc się okaże czy dobra dawka czy trzeba jeszcze więcej.

Mojej koleżance kiedyś starsza Pani doktor powiedziała, że te tarczyce to zasługa Czarnobyla


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Tak dokładnie, Czarnobyl na pewno miał swój wkład. Teraz choroby tarczycy to pogrom. A multum osób jest nie zdiagnozowanych.
 
Mi jak narazie pomaga stanie przy grzejniku i grzanie pleców ale to tylko tak na kilkanaście minut i powtorka. W nocy obudził mnie okresowy ból ale po nospie przeszedl. Tak strasznie się boję a wizytę mam w piątek; (;(
Też tak miałam raz czy dwa, że w nocy obudził mnie ten ból. Ale to naturalne.. macica się rozciąga :)
 
Hashimoto jest akurat spowodowane zaburzeniem pracy jelit, a w konsekwencji zaburzeniem układu immunologicznego, za który odpowiadają. Ja dostałam tego paskudztwa po tym, jak miałam perforowany wyrostek z zapaleniem otrzewnej i długo jelita nie mogły mi dojść do normalnego funkcjonowania.
 
Mam prośbę...czy któraś mi pomoże sie rozeznać, bo jestem przerażona wynikami. Wyszło mi:
TSH 0,008 Kobiety ciężarne: I trymestr: 0,01-2,32 uIU/ml / II trymestr: 0,1-2,35 uIU/ml
FT3 5,58 Kobiety ciężarne: I trymestr: 2,41-4,30 pg/ml / II trymestr: 2,29-3,83 pg/ml
FT4 2,38 Kobiety ciężarne: I trymestr: 0,90-1,62 ng/dl / II trymestr: 0,82-1,40 ng/dl
P/c. p. receptorom TSH (TRAb*) <0,80 ( osoby zdrowe: < 1,2 IU/l )
Przed ciążą wszystko w normie: TSH 0,485 - zawsze tyle; FT3 3,28 (2,04-4,4); FT4 1,4 (0,93-1,71); anty-TPO 12,6 (0-34); anty-TG 13,7 (0-115), a w USG przed ciążą: Echogeniczność miąższu jednorodna Zmiany ogniskowe: Płat prawy: Torbielki średnicy ok. 0,5cm i 0,3cm Okoliczne węzły chłonne niepowiększone W badaniu Doppler prawidłowy przepływ tkankowy.

Miałyście może problemy z FT3 i FT4 ? Jutro mam wizytę u Gin, to podpytam, mam nadzieję że te wyniki to z niezachowania umiaru w jedzeniu łososia :/
 
reklama
Mam prośbę...czy któraś mi pomoże sie rozeznać, bo jestem przerażona wynikami. Wyszło mi:
TSH 0,008 Kobiety ciężarne: I trymestr: 0,01-2,32 uIU/ml / II trymestr: 0,1-2,35 uIU/ml
FT3 5,58 Kobiety ciężarne: I trymestr: 2,41-4,30 pg/ml / II trymestr: 2,29-3,83 pg/ml
FT4 2,38 Kobiety ciężarne: I trymestr: 0,90-1,62 ng/dl / II trymestr: 0,82-1,40 ng/dl
P/c. p. receptorom TSH (TRAb*) <0,80 ( osoby zdrowe: < 1,2 IU/l )
Przed ciążą wszystko w normie: TSH 0,485 - zawsze tyle; FT3 3,28 (2,04-4,4); FT4 1,4 (0,93-1,71); anty-TPO 12,6 (0-34); anty-TG 13,7 (0-115), a w USG przed ciążą: Echogeniczność miąższu jednorodna Zmiany ogniskowe: Płat prawy: Torbielki średnicy ok. 0,5cm i 0,3cm Okoliczne węzły chłonne niepowiększone W badaniu Doppler prawidłowy przepływ tkankowy.

Miałyście może problemy z FT3 i FT4 ? Jutro mam wizytę u Gin, to podpytam, mam nadzieję że te wyniki to z niezachowania umiaru w jedzeniu łososia :/
A jakieś leki przyjmujesz?
 
Do góry