reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Była była ale ten lekarz tak to dzisiaj dziwnie ują, że zabrzmiało jakbym w piątek miał usłyszeć od mojego lekarza jakies nienajlepsze wiadomosci. No ale byl młody i może tylko tak to sformułował


w5wqzbmhtbjgomj7.png
Arvena ciąża może być młodsza zwyczajnie. Wg OM masz teraz 7+5? Wystarczy, że jest młodsza o tydzień i wszystko się zgadza. Na tym etapie ciąży ważne jest, że ciąża się rozwija miarowo, ma prawo nie zgadzać się z terminem OM. Spokojnie, trzeba być dobrej myśli, serducho bije! :).

Napisane na Lenovo K53a48 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Była była ale ten lekarz tak to dzisiaj dziwnie ują, że zabrzmiało jakbym w piątek miał usłyszeć od mojego lekarza jakies nienajlepsze wiadomosci. No ale byl młody i może tylko tak to sformułował


w5wqzbmhtbjgomj7.png
A może serduszko niedawno zaczęło bić, tętno jeszcze jest niskie i stąd kontrolna wizyta w piątek.

Ja byłam w czwartek, ciąża tydzień młodsza, akcja serca widoczna, ale właśnie taki pikselik i też idę w piątek zobaczyć czy wszystko ok.
Trzymam kciuki więc za nas obie :)
Ja mam pytanko- jak wy podchodzicie do kwestii terminu do spożycia żywności?
Ja byłam uczona, że nie należy się sugerować konkretnym dniem, wszystko zależy od produktu. Oczywiście tydzień po to już przesada,ale 3-4 dni to spoko. A mój mąż zawsze jak jest po to się waha. Teraz rozprawialismy nad łososiem który był do soboty. Nie otwierany. Gdybym nie była w ciąży bym zjadła ale w tym stanie tego nie zrobię. A jakie Wasze zdanie ?
Ryba, mięso w życiu....
W ogóle raczej nie.
Wczoraj otworzyliśmy surówke, która była do wczoraj i niestety nie zjedliśmy.

Netka to wygląda jak by ciąża była młodsza jednak i jeden pęcherzyk "uciekł" z plamieniami.
Powodzenia!

Ja podniosłam córkę i ciągnie mnie coś właśnie :/ ehhhh
 
Ja mam pytanko- jak wy podchodzicie do kwestii terminu do spożycia żywności?
Ja byłam uczona, że nie należy się sugerować konkretnym dniem, wszystko zależy od produktu. Oczywiście tydzień po to już przesada,ale 3-4 dni to spoko. A mój mąż zawsze jak jest po to się waha. Teraz rozprawialismy nad łososiem który był do soboty. Nie otwierany. Gdybym nie była w ciąży bym zjadła ale w tym stanie tego nie zrobię. A jakie Wasze zdanie ?
Ja zjadam z apetytem to co uznaję za bezpieczne po terminie ważności (mąka, ryż, kasza, makaron itp.), albo co po otworzeniu identyfikuję jako "dobre" ;). Tak sprawdziam np. jogurty, biały ser, żółty ser, maślanki i kefiry. Do wędlin i ryb podchodzę ostrożnie, bo szczerze przyznam, że ciężko mi określić po zapachu i konsystencji czy wszystko z nimi ok. Ale łososia ostatnio zjadłam kilka dni po terminie. W ciąży bym się wstrzymała, wiadomo ;).

Napisane na Lenovo K53a48 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie jem i nigdy nie jadłam ani nabiału ani ryb przeterminowanych. Teraz tym bardziej;) wychodzę z założenia że po coś ten termin ważności tam jest :-p
Z rybami i miesami lepiej uważać, jogurtowi wydaje mi sie ze 1-2dni nie zaszkodzą, a kaszom, makaronom itp. pewnie i wiecej.
Powiadają że istotne jest czy masz 'Nalezy spozyc' czy 'najlepiej spozyc' :-)
 
Ja zjadam z apetytem to co uznaję za bezpieczne po terminie ważności (mąka, ryż, kasza, makaron itp.), albo co po otworzeniu identyfikuję jako "dobre" ;). Tak sprawdziam np. jogurty, biały ser, żółty ser, maślanki i kefiry. Do wędlin i ryb podchodzę ostrożnie, bo szczerze przyznam, że ciężko mi określić po zapachu i konsystencji czy wszystko z nimi ok. Ale łososia ostatnio zjadłam kilka dni po terminie. W ciąży bym się wstrzymała, wiadomo ;).

Napisane na Lenovo K53a48 w aplikacji Forum BabyBoom
Takie same mam zdanie :)
 
Dziewczyny, a zapisywałyście się już na badania prenatalne? Wiem, że robi się je po 12 tyg., ale u nas duże kolejki i już trzeba wpisywać się w kolejkę, mimo że prywatnie.

8599sek27f3kxupf.png
ja jestem zapisana na badania lab 23.02 i wizyta z lekarzem co sie tym zjamuje (przyjeżdża do mojego miasta raz w tyg) 09.03
 
reklama
Do góry