reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

@Mika06 ja po L4 lecę do prywatnego lekarza, nie chce mi się szarpać na NFZ. U mnie też dużo dzwigania, na dodatek co chwilę na dwór, bo fotele montować, ludzi od groma, rodzice z dzieckiem chorym na ospę potrafią przyjść, także ja pasuje.
 
reklama
Ale produkujecie, kiedy Wy macie na to czas? ;)

Miałam Was pytać właśnie kiedy powinnam iść na pierwsze usg tak żeby zobaczyć serduszko. Planuje tak 6t6d lub 7t1d bo tak mi w pracy najbardziej pasuje. U mnie konieczne jest L4 bo praca w sklepie, dużo dźwigania każdego dnia a mam 2 poronienia za sobą i nie chciała bym powtórki :( choć od współpracownicy już słyszałam że ona to do 5 miesiąca pracowała i skrzynki dźwigała i nic jej nie było :no: Jak myślicie przy pracy gdzie codziennie się dźwiga ginekolog może mi odmówić wystawienia L4 jeśli na usg będzie już serduszko?
Dziś powtórzyłam test i kreska mocniejsza więc na razie chyba wszystko idzie dobrze :) Nie mam za bardzo objawów, marudna nie jestem. Co do intymności to na razie za bardzo się boję więc o przyjemność trudno.
Najbardziej przeraża mnie myśl o małej różnicy wieku między dziećmi, syn będzie miał 2 lata jak drugie dziecko się pojawi. Na razie patrzyłam że są praktyczne wózki ,,rok po roku" ale jak mi przyjdzie jechać z takim wózkiem i dwójką dzieci komunikacją miejską to nie wiem jak to będzie wyglądało :rofl2: w domu to się zawsze jakoś wszystko zorganizuje, dobrze że chociaż przychodnię mam przy tej samej ulicy co mieszkam.
Ja też pracuje w sklepie ginekolog chciała mi dać już w poniedziałek zwolnienie ale się nie zgodziłam 22 mam drugą wizytę wtedy wezmę chciałam dać im czas żeby znaleźli zastępstwo

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
JoAnnA a miałaś już serduszko na usg? Czy z góry Ci zwolnienie lekarka proponowała? U mnie od 1 stycznia już wiedzieli że chce odejść więc siłą rzeczy szefowa szukała kogoś. Z racji takiej że ,,zaciążyłam" muszę cofnąć wypowiedzenie bo nie można wypowiedzieć pracy ciężarnej nawet jeśli ona je złożyła. Nieźle namotałam ale niestety taka niespodzianka wyszła :laugh2: teraz tylko się boję że nie dostanę L4 od razu ...
 
JoAnnA a miałaś już serduszko na usg? Czy z góry Ci zwolnienie lekarka proponowała? U mnie od 1 stycznia już wiedzieli że chce odejść więc siłą rzeczy szefowa szukała kogoś. Z racji takiej że ,,zaciążyłam" muszę cofnąć wypowiedzenie bo nie można wypowiedzieć pracy ciężarnej nawet jeśli ona je złożyła. Nieźle namotałam ale niestety taka niespodzianka wyszła :laugh2: teraz tylko się boję że nie dostanę L4 od razu ...
Powinien Ci dać zwolnienie bo to ciężka praca.

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
JoAnnA a miałaś już serduszko na usg? Czy z góry Ci zwolnienie lekarka proponowała? U mnie od 1 stycznia już wiedzieli że chce odejść więc siłą rzeczy szefowa szukała kogoś. Z racji takiej że ,,zaciążyłam" muszę cofnąć wypowiedzenie bo nie można wypowiedzieć pracy ciężarnej nawet jeśli ona je złożyła. Nieźle namotałam ale niestety taka niespodzianka wyszła :laugh2: teraz tylko się boję że nie dostanę L4 od razu ...
Nie był sam pęcherzyk tylko

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ale produkujecie, kiedy Wy macie na to czas? ;)

Miałam Was pytać właśnie kiedy powinnam iść na pierwsze usg tak żeby zobaczyć serduszko. Planuje tak 6t6d lub 7t1d bo tak mi w pracy najbardziej pasuje. U mnie konieczne jest L4 bo praca w sklepie, dużo dźwigania każdego dnia a mam 2 poronienia za sobą i nie chciała bym powtórki :( choć od współpracownicy już słyszałam że ona to do 5 miesiąca pracowała i skrzynki dźwigała i nic jej nie było :no: Jak myślicie przy pracy gdzie codziennie się dźwiga ginekolog może mi odmówić wystawienia L4 jeśli na usg będzie już serduszko?
Dziś powtórzyłam test i kreska mocniejsza więc na razie chyba wszystko idzie dobrze :) Nie mam za bardzo objawów, marudna nie jestem. Co do intymności to na razie za bardzo się boję więc o przyjemność trudno.
Najbardziej przeraża mnie myśl o małej różnicy wieku między dziećmi, syn będzie miał 2 lata jak drugie dziecko się pojawi. Na razie patrzyłam że są praktyczne wózki ,,rok po roku" ale jak mi przyjdzie jechać z takim wózkiem i dwójką dzieci komunikacją miejską to nie wiem jak to będzie wyglądało :rofl2: w domu to się zawsze jakoś wszystko zorganizuje, dobrze że chociaż przychodnię mam przy tej samej ulicy co mieszkam.

Mika, myślę, że w tym terminie co napisałaś powinno być już serduszko, u mnie już było widać w w niepełnym 6 tyg. Co do L4 to zależy od lekarza, normalny powinien wystawić szczególnie jak powiesz jaki jest charakter pracy i że nie najlepiej znosisz ciążę, a jak trafisz na jakąś niechęć to lepiej zmienić lekarza...ja też będę mieć dzieci z małą różnicą wieku, synek teraz ma 13 miesięcy. Nie brałam pod uwagę takiego wózka, bo wydaje mi się, że jak pojawi się drugie to starszak nie będzie już potrzebował wózka. Tylko, ze ja nie planuje dłuższych wspolnych wycieczek, a juz na pewno nie podroż komunikacja miejską, raczej wyjścia w poblizu domu, bo jak potrzeba jechać na zakupy czy gdzies dalej to wykorzystuję męża. Bardziej zastanawiam się jak zająć czymś starszaka kiedy będę karmić, przewijać lub usypiać małe dziecko, bo on potrzebuje 100% mojej uwagi.


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry