reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Duphaston i magnez raczej nie zaszkodzi. Zastanów się, czy jej ufasz. Ogólnie dosyć późno to wprowadza, bo raczej w 18 tc się z niego wycofują. Przynajmniej tak mi się wydaje. I czy dobrze przeczytałam, że taka wysoka dawka?
Masz rację ja cały czas luteine i duphaston teraz 17 tydzien.i mam powoli wychodzić z duphastonu.
 
reklama
Ale wam fajnie już wiecie ja byłam pewna że chłopiec ale ostatnio mam wątpliwości i biorę pod uwagę córkę Liliannezobaczymy,
Ja nie wiem jak można chodzić do lekarza w ciąży i ani razu nie być badanym ginekologocznie??!!!! Przecież trzeba sprawdzać szyjke, do tego mogą dojść jakieś uplawy itp których np nie czuć a trzeba już interweniować globulkami.... Jak dla mnie dobrze zrobiłaś że zmieniłaś lekarza tylko ten dhufaston po Co??? Ja brałam na samym poczatku ale od jakiegoś miesiąca już nie.....
 
Troche przesadzona ta lekarka moim zdaniem.

Też właśnie mam takie mieszane uczucia. Ja do końca 18 tc z niego wyjdę. A Ty dopiero wchodzisz i to z taką "końską" dawką. Dziwne. A może jeszcze poszukaj innej lekarki? I tego i tego duże dawki. To pierwsza ciąża? Miałaś jakieś niepowodzenia? U mnie niby wszystko od początku ok, ale po poronieniu od razu mi włączyli Dupha. Profilaktycznie. No dziwna sprawa...

Bolą was czasem kości - jakby to ująć - na łączeniach nogi z miednicą? Mnie często boli i tak jakby się blokuje po prawej stronie. I zapomniałam o tym wspomnieć mojemu dr.
 
Też właśnie mam takie mieszane uczucia. Ja do końca 18 tc z niego wyjdę. A Ty dopiero wchodzisz i to z taką "końską" dawką. Dziwne. A może jeszcze poszukaj innej lekarki? I tego i tego duże dawki. To pierwsza ciąża? Miałaś jakieś niepowodzenia? U mnie niby wszystko od początku ok, ale po poronieniu od razu mi włączyli Dupha. Profilaktycznie. No dziwna
Pierwsza ciąża, nie mam za sobą poronienia. Jutro dzwonię do byłej sąsiadki, która jest położną-jeszcze dopytam, ale raczej duphastonu kupować nie będę, mam wrażenie że to napędzanie przemyslu farmaucetycznego, skoro nie ma medycznych wskazań. Magnez kupie i będę brać połowę tego co przepisała. 4mce bez wspomagania i nie widzę powodu, ciążę przechodzę lagodnie, ani razu nie miałam krwawien, plamien-mowilam jej to, bóle mam czasami i to lżejsze niż menstruacyjne, funkcjonuje normalnie.
 
@Myszawa, moze jednak warto pomyśleć o poszukaniu innego lekarza? Zaufanie do prowadzącego jest bardzo potrzebne bo daje spokoj... A jeszcze troche tej ciąży nam zostało ;)

Ja jeżdżę do swojego ginekologa 40 km. Prowadził moja pierwsza ciążę, potem się przeprowadziłam ale jeżdżę tam bo mam pewnosc że jestem w dobrych rękach.
 
@Myszawa, moze jednak warto pomyśleć o poszukaniu innego lekarza? Zaufanie do prowadzącego jest bardzo potrzebne bo daje spokoj... A jeszcze troche tej ciąży nam zostało ;)

Ja jeżdżę do swojego ginekologa 40 km. Prowadził moja pierwsza ciążę, potem się przeprowadziłam ale jeżdżę tam bo mam pewnosc że jestem w dobrych rękach.

Dokładnie. Też bym rozważyła zmianę. Mój lekarz mówi, że jest bardzo niskie prawdopobieństwo, by teraz się cokolwiek zadziało. A jeśli Ty wszystko przechodzisz ok, to nie ma się co faszerować. Skonsultuj to z innym ginem. Poszukaj, wybierz kogoś innego. A jak wybierzesz dobrze, to i na przyszłość Ci się przyda :)
 
reklama
Ja już po wizycie. Wszystko ok. Trochę schudłam na diecie cukrzycowej. Mam nakaz picia dużo płynów. Dzieciątko jest tak schowane, że ciężko ładne zdjęcie mu zrobić i wyszłam znowu z niczym.

Będzie dziewczynka! Wiedziałam.
Gratuluję. Chciałabym do grona córkowych mam dołączyć. :-)
@Gotica gratuluję syna.
No ciekawi mnie teraz czy moje dot. córki to przeczucie czy pragnienie ;-)
@Myszawa dziwi mnie yen duphaston. Ja dostałam go w pierwszej ciąży na silne skurcze ale z II trymestrem był koniec. Przepisywanie go gdy wszystko jest okej bliżej połowy ciąży niż dalej uważam za bezcelowe. Oczywiście nie zaszkodzi ale po co? Co do Magnezu no ja nie mam zalecenia by brać ale biorę od kilku lat jedną tbl. dziennie. Na układ nerwowy między innymi. Dziecku nie szkodzi więc nie widzę przeszkód by go suplementować.


Ja dziś rano lecę na mocz i morfologię. 17 mam ginka. Szkoda że bez USG może dowiedziałabym się kto tam siedzi. Z drugiej strony dobrze że tak to się wlecze bo strasznie denerwuję się na myśl o płci. Głupie to wiem...
Myślałam że po wczorajszych spacerach będzie ze mną dziś kiepsko. Bo wczoraj od pachwin po palce nóg bolało mnie wszystko. Ale jest ok.
Natomiaspopieprzony kręgosłup daje się we znaki.
 
Do góry