reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

Hej. Ja też należę do osób które za bardzo się nie udzielają ale to raczej ze wzgledu na brak doświadczenia i dobre samopoczucie...jeszcze;) jest to moja pierwsza ciąża i raczej korzystam z przeczytanych rad bardziej doświadczonych ode mnie:) a ze dobrze się czuję też tak glupio się wtrącać...brak wymiotów, na razie nic mi nie puchnie, kręgosłup nie boli, jem wszystko na co mam ochotę i czuję się dobrze, przytyłam 5kg, b4zusio zdecydowanie widoczny co z dumą prezentuje ;) pracuję normalnie, codziennie chodzę na min 5km spacery chociaż coraz częściej sie męczę, w nocy się budzę ale zaraz zasypiam....więc az głupio mi pisać ze oprócz tej amniopunkcji która musialam przejść wszystko wyglada dobrze. Zwłaszcza jak czytam jak niektóre z was biedulki mialy/mają straszne wymioty, bóle pleców, skurcze :( a no co mi było to przeziębienie ktore ciągło się kilka tyg ale nie było na tyle poważne żeby mnie rozłożyć...i Przeczytałam od którejś z was ze *spam* jest dobry wiec kupilam i przeszło;)
Ze względu że nie mieszkam w Pl moje badania nie są takie szczegółowe jak wasze więc większość czadu muszę googlowac i sprawdzac i vo wam chodzi:) wiec też się nie wypowiadam bo nie mam pojecia co i jak jest u mnie...ja ide na badania raz na 5-6 tyg gdzie pobierają mi krew i badają mocz po czym dostaję wynimi listem ze jest ok lub nie i mam przyjść na dodatkową wizytę. Pewnie większość z was się dziwi ze tak mało wiem albo sie nie interesuję ale to nie to...mi mówią ze wszystko jest w normie wiec po vo szukać dziury w całym i się denerwować- takie moje zdanie. Dzidzia zdrowa a to jest najważniejsze;)
w poniedziałek bylam na usg polowkowym , pomierzyli wszystko i mówią ze wygląda to bardzo dobrze- córeczka rośnie, serduszko zdrowe także jesteśmy zadowoleni. Kopanie czuję od ok 2 tyg...fajowo...teraz potem bede pewnie narzekać ze boli :p a tak poza tym to czytam was regularnie i czerpie wiedzę od was;) a no i kupilismy d9m wiec czeka nas przeprowadzka za 5 tyg;) nie moge się doczekać ale też mnie to przeraża....yyy...na razie żadnych zakupów nie zrobilam dla bobasa będę się rozglądać w sierpniu jak juz pòjde na macierzyństkie....wiem wiem może późno ale ja zawsze wszystko zostawiam na ostatnią chwilę i chyba nawet to lubię:) mam nadzieję że nie zanudzilam was informcjami o niczym :) normalnie jestem gaduła ale pisanie mi ciezko idzie;) ooo Lilka właśnie kopie....pozdrawiam wszystkie dziewczyny i nam nadzieję że te które czują się chore/bolące szybko wrócą do zdrowia te ktore mają zmartwienia sxybko się ich wyzbedą i każda z bas będzie się w 100% cieszyc ze swego stanu ;)
 
reklama
marta1905 gratuluję wizytki:):)

aniolinek również gratuluję wizytki:):)

pycia17 mamy w ten sam dzień prenatalne o której masz godzinie?

witaj fajna:)

paulus00 co do witamin mam z kwasem foliowym biorę jak sobie przypomnę, za to jem więcej owoców. hemoglobine mam na poziomie 13 i cały czas jest taka sama:) ja słyszałam że jak sie bierzę witaminy to że dziecko szybko rośnie- nie wiem ile w tym prawdy:)

gabrielke takie życie, jedna ciąże znosi lepiej druga gorzej chyba sobie z tego zdajemy sprawę :) współczuję przeprowadzki też jestem na tym etapie.. a co do zakupów osobiście podziwiam bałabym się zostawić na ostatnia chwilę :)





co do wątku zamkniętego zróbmy może kryterium koło 20-30postów. bo 50 to sporo a szkoda żeby mamusie które nie mają czasu musiały zrezygnować. i fajne to będzie tak jak pisałyście pod kątem zdjęc itp :):)


ale to co impreze przenosimy na fejsika?uważam jak jolka.. nie róbmy też dwóch grup bo to trochę bez sensu;/ tutaj mamy wszystko.. o wózkach, brzuszkach itp. :)
 
Ja jem wszystko codziennie pije szklankę soku z pomarańczy codziennie banan mandarynka. Mięsko na obiad na śniadanie jajko ser biały kanapka z wędlina. Jem za dwoje a może troje i nie wiem skąd ta anemia :-(

A co do wyprawki ja też będę szykowała synkowi dopiero w połowie lipca ;-) a termin mam na 3 września. Ktoś wcześniej napisał że czas wolno leci. Dziewczyny już idzie lato a lato zawsze szybciej leci niż zima ;-) zaraz będziemy mamusiami ;-)
 
No z tym zostawianiem wszystkiego na ostatnią chwilę to już chyba nawyk...pamietam jak załatwiałam organistę na własny ślub w dzień ślubu o 7 rano a slub o 14 ;) norma u mnie....chyba tylko dlatego że potrafię się szybko zorganizować i jeszcze niczego( jsk na razie) nie zawaliłam dlatego wciąż to robię;) a no i drugą rzeczą jest że nie znoszę zakupów....nie cierpię wręcz...wiec podejrzewam że zakupy 'przyjadą z internetu' :) spodnie ciążowe kupilam ze 3 tyg temu używane na necie za 15 zł mega wygodne, wypralam i juz;)
 
Podziwiam Was :) Ja się boję odkładać wszystko na ostatnią chwilę. Będzie lato, ja z wielkim brzuchem, obawiam się, że nie podołam wielkich wycieczek po sklepach.
 
Dziewczyny spokojnie :tak: takie kryterium było propozycją, jeśli ktoś ma mniej, a dużo osób ją kojarzy i osoba jest w porządku, to przecież nie ma problemu o dołożeniu do grupy. Kilka z Was myśli, że ma mniej postów, a okazje się, ze już dawno minęły magiczną 50 :-D Póki co spisuje Wasze nicki i mam nadzieję, w tym tygodniu taki wątek powstanie.

Klaudixxon- nie o taką grupę mi chodziło. Wybacz, ale jest jeszcze dla mnie zbyt wcześnie, na podawanie moich prywatnych danych obcym osobom. Na grupę na fb przy pierwszym dziecku zdecydowałyśmy się dopiero ok 8 czy 9 miesiąca po dokładniejszym poznaniu się na wątku zamkniętym. Administratorzy bb zakładają taki wątek na naszą prośbę. Tutaj każdy może wejść i dołączyć do grupy na fb, do której link dałaś, nawet tzw. trolle. Dlatego póki co do niej nie dołączę :no:

Popieram w pełni wątek zamknięty tu na bb, tez uważam ze na fb za wcześnie...


Hej dziewczyny ;-) wybaczcie że się parę dni nie odzywałam byłam u mamy i u lekarza. Wizyta była ekspresowa lekarka była w takim beznadziejnym humorze że bałam się odzywać zbadała mi macice bo skarżyłam się na ból z prawej strony pleców wszystko ok. Ale morfologie mam słaba zaczęła na mnie krzyczec jakbym niewiadomo jaka to moja wina byla. Wcześniej witamin nie brałam bo nie było takiej potrzeby i słyszałam opinię że te witaminy i sumplementy diety to nie są takie wskazane dla płodu. Dopiero kiedy z morfologi wyniknie że jest jakiś niedobór. A więc dziewczyny mam WBC 14,2 RBC 3,92 HGB 11,8 HCT 33,7 MPV 12,2 mocz idealny próby watrobowe i amylaza w moczu idealna tylko morfologia słaba. Przepisała mi dodatkowo żelazo i kazała brać jakiś suplement diety. Dziewczyny a jak to jest z Wami przez całą ciążę bralyscie jakieś witaminy? Oprócz kwasu foliowego. To były moje drugie badania krwi morfologicznej w ciąży. Zaczynam się martwić że mogłam jakoś malenstwu zaszkodzić tym brakiem żelaza :-( żadnych objawów nie mam niedoboru jem wszystko ani razu nie wymiotowalam.

Ja od mniej więcej 14 tygodnia biorę pregna plus, ale też czytałam dużo opinii ze przy witamina rodzą się duże dzieci. W pregna plus mam niby żelazo, a wyniki hemoglobiny lecą w dół z każdą kolejną morfologia... boje się ze jak tak dalej będzie to dostane tabletki, które jak czytałam powodują różne problemy gastryczne :-(



Dziewczyny czy bieganie w ciazy może zaszkodzić dziecku lub prowadzić do komplikacji? Co prawda nie biegam, ale dziś musiałam podbiec kawałek na autobus, oczywiście się zasapalam i brzuch mi ciazyl, a teraz wkrecam sobie najgorsze :-(
 
Lady Gagys moja bratowa podbiegala do autobusu do 9 miesiąca ciąży i nic nigdy się nie stało. Więc myślę że nie musisz niczym się przejmować bo czytałam gdzieś że podbieganiem nie powinno się zaszkodzić dziecku a przecież niektóre kobiety do końca ciąży biegają wyczynowo ;-)
 
Paulus00 ja biorę witaminy od początku ciąży. Najpierw femibion natal 1 a od 13 tygodnia femibion natal 2 plus. Moje koleżanki brały witaminy i nie kojarzę żeby któraś urodziła większe dziecko niż 3,5 kg.

Ja dziś byłam oddać mocz do badania i zagladłam do smyka czy są jakieś przeceny i jak szybko weszłam tak szybko wyszłam bo poprostu nawet nie wiem co kompletowac, od czego zacząć. Przyjechałam do domu i zaczęłam robić listę zakupów dla dzidziusia. Posłużyłam się listą którejś z Was:-)
 
reklama
Dziewczyny czy bieganie w ciazy może zaszkodzić dziecku lub prowadzić do komplikacji? Co prawda nie biegam, ale dziś musiałam podbiec kawałek na autobus, oczywiście się zasapalam i brzuch mi ciazyl, a teraz wkrecam sobie najgorsze :-(

Ja nie slyszalam zeby komus jakos mocno zaszkodzilo. No moze jak ciąza zagrozona, albo inne "kfiatki". Ja w drugiej ciązy,jak czulam nogi ( bo czesto czucie mnie opuszczało ) to tylko biegalam. F nie umial chodzi. On wszedzie biegł. wiec zeby dognac go musialam niezle zasówac. O urodzil sie w dzien terminu, chociaz mialam nadzieje ze wyjdzie 11 dni wczesniej..w urodziny Filipa.Teraz tez zdaza mi sie podbiec, czasami musze gnac jak na zawodach krotkodystansowych. Za brzuch tez sie lapie, ale to taki odruch chyba.. mam to sie lapie :)
 
Do góry