reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

viola gratuluję!

marzena lepiej 100 razy niepotrezbnie na ip jechać niż 1 raz zbagatelizować i później żałować, że się nie pojechało, trzymam kciuki!

alez mam dziś fatalny nastrój, najchetniej sama kazałabym sobie iść stad i nie wracać, spać mi sie chce i wszystko mnie irytuje.... ehh nie marudzę Wam, miłego weekendu!
 
reklama
Dziewczyny,ja raczej więcej czytam niż się udzielam :)

Ale czy Wy tez zauwazylyscie ze szykuje się wysyp chłopców? U mnie w szkole rodzenia na 15 par, 13 spodziewa się chłopców :) wśród znajomych podobnie.

A jak u Was w otoczeniu?
 
wiola84 ja tez to zauwazylam. Na kazdym kroku, ktorej ciezarnej by nie zapytac to chlopczyk :) W ogole wydaje mi sie ze jest duuuzo kobiet w ciazy. Jak np chodzilam po core do zerowki rok temu to zadnej nie widzialam, a teraz 4 moje znajome i z 5 kobietek z brzuszkiem po dzieciaczki przychodzi :)
 
Hej kobietki,


Zanim zacznę, żebym nie zapomniała....Odnośnie szkoły rodzenia, ja chodziłam na swoją, ale w sumie nie dała mi tyle informacji, które tu znalazłam, uwielbiałam z mężem oglądać te odcinki, baaaardzo polecam pierwszym mamusiom




RADZIMY DOBRZE RODZIMY - INTERNETOWA SZKOŁA RODZENIA Strona główna




u mnie szalony, pracowity tydzień, i w sumie zapowiada się kolejny pracowity miesiąc, czasem jak siedzę na dupsku to zaczynają się odzywać hemoroidy, więc muszę masakrycznie pilnować krążenia....Już kupiłam sobie jakiś tam żel na nogi - Ruscogel no i Cyclo 3 fort (ale z tego co pamiętam, bardzo mi po nim było niedobrze i jeszcze troszkę odwlekam jego stosowanie).....


Mój brzusio już widoczny, ale nie jest jakiś olbrzymi....Wkroczyłam w 25 tydzień...jeszcze miesiąc i będzie w zasadzie 30 tydzień.....Z tego, co pamiętam jesteśmy z mężem zaproszeni na ślub i wesele 28 czerwca - już się troszkę boję:D:D:D no i myślę co założę......najlepiej klapki:D:D:D


Maleńka dokazuje, kopie tymi swoimi stupeczkami po brzusiu mamusi....Ostatnio często tak mam, że budzę się w nocy ze strasznym lękiem, jest mi duszno i chyba stąd ta panika....nie wiem sama.:) a może to już jakiś lęk przed tym jak to będzie wyglądało później.....W sumie ja już dokładnie wiem jak to będzie wyglądało i troszkę się boję:D:D:D:D Zaczynam również bać się porodu, ale nie chodzi mi o ból, tylko o powikłania, odkąd naczytałams ię o śmierci podczas porodu to schiz mnie złapał konkretny...wiadomo mam przecież dwójkę dzieci


Atagaa gratuluję wizytki....








Tulka duży już dzidziolek.....U mnie drugi synuś w 22 tygodniu ważył 520 g, a w 26 już 900 g, więc bardzo podobnie, u CIebie z wagą to pewnie płyny CI się zatrzymuję....


Kasia michaś, w pierwszej ciąży ryzyko p.ciał jest prawie wcale, ale to Ty musisz podjąć słuszną decyzję...




Pycia17 ja uważam, że żelazo w tej postaci jaka jest w tych witaminach wchłania się prawie wcale, ja w pierwszej ciąży brałam regularnie femibion z żelazem i okazało się w 6 miesiącu, że mam hemoglobinę o wartości 10,6 i musiałam przyjmować zastrzyki z żelaza....W drugiej ciąży tak od 5 msca co drugi dzień biorę chela fer, do porodu szłam z hemoglobiną o wartości 12,6:) więc uważaj:)


Olasec gratuluję wizytki, jaką masz hemoglobinkę?


Malina ja u dwóch synków miałam większe łóżeczko, ale u mnie w wieku 2 lat pierwszy jeszcze w nim spał, generalnie, teraz chcę chyba kupić coś niewielkiego, żeby mi sypialni nie zawalało, albo wyjmę swoje łóżeczko z piwnicy:)




Kikfish dobrze, że troszczycie się o szwagierkę...


Tren toxoplazmoza niestety niesie olbrzymie ryzyko straty maleństwa.....


Jolka ja jestem zdania, że witamin w ciązy nie należy brać mega codziennie, ja stosuję raz na dwa, trzy dni....W pierwszej ciąży stosowałam wszystkie witaminy, po pierwsze było mi po nich niedobrze, po drugie mój synek był klocuchem, a po trzecie, jeżeli prawidłowo się odżywiamy to nie mamy niedostatków, jedynie żelazo i wapń trzeba podkręcić:) więc nie musisz się niczego obawiać...


Engancka mam nadzieję, że te bóle to nic groźnego, no i spokoju w relacjach damsko - męskich CI życzę...


LAdy Agnes jeżeli wyniki masz w porządku to nie ma czegoś takiego jak słabe przybieranie.....ja przytyłam 3,5 kg i czuję się doskonale, maleńka rośnie, brzuszek rośnie jest ok...


Marzena słuchaj lekarza bo internet to taka zbieraninia nie wiadomo czego:) trzymam kciuki za łożysko...


Ewcia gratuluję skończonego 22:) jeszcze sekundka i zobaczysz, że już będziemy pokaźnymi brzuchatkami, ja tak naprawdę czekam 32 tc., dla mnie to taki bardzo względnie bezpieczny okres....Na podły nastrój może jakaś fajna muzyka, trochę relaksu, zapal świeczkę zapachową:D albo pospaceruj troszkę...u mnie wczoraj był podły nastrój...


klaudixxon no i tak malutko przytyłaś z niedoczynnością i cukrzycą, widocznie dobrze dbasz o siebie....ja też z tych, które w zasadzie mieszkają w aucie z dziećmi....


Gosiamat ja bardzo często czekam tyle na wizytę, a płacę 300 zł, ten czas jest przez to, że często wizyta innych pacjentek się przedłuża i po prostu kilkanaście minut na każdej i robi się duża obsuwa....Kwestia jest taka, że mój lekarz powinien więcej czasu wpisywać na jednego pacjenta, on sobie wpisuje pół godziny, a zazwyczaj pacjentki siedzą po 45 - 50 min....


Kołtunek super, że przeżyłaś krzywą, jejku mnie to czeka, już mam dwa razy krzywą za sobą, tym razem już chyba padnę:D:D:D:D




Joasik ja bym miło panią położną poinformowała, żeby się umawiała telefonicznie:D:D:D:D


Viola gratuluję dziewuszki....


Otokika ja ze swoim marketingowym skrzywieniem widzę tam niesamowite lokowanie produktu:D ale filmik faktycznie rozczulający...szkoda, że tak namolnie reklamują produkt, mogli po prostu dać scenę wprowadzającą, czy coś takiego:)


Ananka no te dzieciaczki to czasem nas w ogóle nie słuchają i budzą kopniakami rodziców...




MArzena wydaje mi się, że osoby, które się starają o dzidziunia raczej celują w owulkę, z owulki zazwyczaj chłopaczki powstają...u mnie w otoczeniu też sami chłopcy:D:D:D
 
A ja mam takie wystarane i jest dziopka :D Wiec u mnie sie nie sprawdzilo, choc kto wie, przy porodzie dopiero na 1000% sie wszystko okaze :):)
 
Ja a właściwie my za to kompletnie się nie staralismy, będzie chłopak :) następne bedziemy celowac w dziewczynke heh :) :)
 
hej.

U mnie w otoczeniu w tamtym roku przewazały dziewczynki, teraz chlopcy. Na jednym wątku tu siedze to chyba tylko jeden chlopak ma sie urodzi, a tak to same dziewczynki :)

pogoda okropna. z autobusu ledwie do domu przyszlam.. z postojem u ciotki bo chmura szla. i tylko zamknelam drzwi i lunelo. szybka herbatka i do domu z chlopakami bo kolejna chmura za doopą. No i znowu.. ledwie do domu weszlam i lunelo.


ale sweterek sobie kupilam. i podcielam wlosy bo to co ja na glowie mialam.. straszylo nawet zombie.
 
Ja mam chyba owu mocno przesuniętą, bo w 22 d.c. trafiliśmy w chłopca, a teraz w 18 ma być dziewczynka ;-)
Marzena- trzymamy kciuki za wizytę, oby mała miała tylko takie spokojne dni, bo faktycznie, jesli nagle dziecko robi się spokojne, to trzeba panikować. Oby wszystko było dobrze :tak:
Milusia- z tymi witaminami to różnie bywa. W pierwszej ciąży brałam regularnie, faktycznie, do końca mnie wymiotowało, ale mały urodził się 3100 i 56cm, więc był szczuplutki. Jak oglądam jego zdjęcia, to rączki i nóżki jak patyczki miał :-D
 
reklama
kołtunek będę z nim w poniedziałek rozmawiać na ten temat a jak nie to ide do innego i już.

lalki trzymam kciuki za wizytę :))

aneta1991 czujesz już ruchy?
 
Do góry