reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

na20taliii Ja mialam USG 4d, z tym ze placilam za nie 250 zl. W sobote mam kolejne i tez sie doczekac nie moge. Dla mnie wrazenia niepowtazalne, moglam dokladnie obejrzec mojego szkraba i do dzis podziwiam zdjecia :) Super wynalazek, pogratulowac temu co to wymyslil :)
 
reklama
Dżejka, nie mieli jak się domyślić (chociaż teściowa po info nagle zaczęła, że ona podejrzewała, itp. a prawda jest taka, że jakby tylko miała podejrzenie, to by dzwoniła do mojego m), bo mi mały brzuch został po synku, a dopiero teraz nieznacznie urósł, ale noszę luźne bluzki i nikt, kto nie wie, to się nie domyśla ;-)
 
Hej dziewczyny :-)
Zaczęłam kompletować wyprawkę dla mojego synusia. Wyczytałam, że przed założeniem ubranek należy je przeprać nie ważne czy nowe czy po innym dziecku. W związku z tym moje pytanie : w jakim proszku/żelu/płynie prać, co lepsze, czy płukać i ewentualnie w ilu stopniach. Chciałabym wyprać, uprasować poukładać i lecieć do sklepu po następne :-D
 
Aneta - ja mojego synka ubrania brałam w jelpie
Dżejkka - u mnie bez zmian, raz cały dzien skurcze na drugi dzień nic, a na trzeci znów. oszaleć można... odstawili Tobie jakieś leki? mi każą brać do skończonego 34 tc.
Jolka - to wasza sprawa jaka będzie różnica wieku. jedni wolą małą a drudzy ciut większą :)
tren - czekam na wieśći po wizycie
Ewka - również daj znać po :)

To i ja o sobie napisze :) mamy z M po 30 lat i 6 letniego synka w domu. Niestety z uwagi na moje choroby nie byłam w stanie zajść w naturalną ciążę dlatego podeszliśmy do in vitro i jak widać na suwaczku mały smyk rośnie :)
 
Ostatnia edycja:
Klaudixxon No to fajnie, że się udało, ale jak ktoś nie stara się na siłę to się wtedy udaje [emoji6] też kiedyś chciałam taki wózek, ale podobno nie sprawdzają się w terenie [emoji6]

Anula09 wrzucaj fotki jak dotrze wózek, bo taki sam chcemy kupić, a jaka kolorystyka? Twoim zdaniem bedzie Ok na zimę? Gondola w sam raz?
 
Witam się po weekendzie :-) u mnie dzisiaj pogoda taka sobie, słońca nie ma, chmur dużo nic tylko siedzieć w domu.
aneta1991- moja mama prała ubranka mojej siostrze w Dzidziusiu, i większość moich koleżanek tak samo w Dzidziusiu, są proszki do prania, płyny do prania płyn do płukania i płatki mydlane, wszystkie te produkty maja bardzo delikatny zapach spoko skład nie uczulą dziecka więc polecam. Ja też już powoli kompletuje wyprawkę :D dziś lecę do SMYKA bo jest promocja -25% na wszystkie bodziaczki :-D
Dajcie znać dziewczyny jak po wizycie.
na20taliii- super kuchnia bardzo mi się podoba ;-) a co do badania 4d to moim zdaniem super pomysł i później piękna pamiątka, ja też się na takie wybiore tak w 28tygodniu, tak mi lekarz doradził bo podobno już dużo fajniej widac, wizyta też w granicach 200-250zł .
Ja w weekend byłam z moim M u znajomych w Lublinie, pogoda była ładna więc a to na spacerek a tu na obiadek na miasto a to zamek sobie pooglądaliśmy więc weekend udany jak najbardziej ;-)
Idę troche posprzątać mieszkanko i jadę do tego SMYKA :D miłego dnia dziewczyny ;-)
 
Co do wieku i starań to ja mam 26 lat mój narzeczony w tym roku skończy 28. Myślałam, żeby zacząć się starać w styczniu, ale udało się już w grudniu. Będzie wymarzony synek tatusia.


Mieszkamy z moją babcią, my na górze ona na dole, niby to osobne mieszkania, ale bywa trudno, niestety różnica pokoleń nie do przeskoczenia. Babcia wie lepiej ile i co powinnam jeść, kiedy powinnam czuć ruchy i co robić z wolnym czasem. Najlepiej żeby do lekarza nie chodzić, bo jeszcze można się dowiedzieć, że coś jest nie tak.

Dostałam dużo ubranek od mojej cioci po jej dzieciach, ale ona też dostawała je od kogoś i tak mi przykro, że moje dziecko będzie donaszało ubranka po innych. Niektóre bardzo zniszczone to powyrzucam, te mniej zniszczone też są już sprane. Ominie mnie radość kupowania wyprawki :-(
 
Hej kochane moje:)


Jak tam weekend majowy? Brzuszki większe? Ja weekend majowy spędziłam z dzieciornią i mężem,w piątek wypad do Krakowa, a w sobotę na dwa dni do rodzinki w Wawie.....


Ogólnie codziennie się nachodziłam po 4-5 godzin.....


Brzuszek mam już większy, chyba w końcu go widać, mam parcie na słodkie, wręcz czasem nieokiełznane, jak widzę watę cukrową to wiem, że muszę ją mieć:D:D:D


Odnośnie waszych wpisów ja i mąż: 32 l, dwie sukcesem zakończone ciąże, dwójeczka dzieci, trzecia mała siksa w drodze:)
Nie mieszkam z teściami, mieszkamy sobie w niskim bloku po remoncie 5 lat, mamy dwa pokoje i salon z kuchnią, ok. 60mkw, jest nam już mega ciasno, stale kręcimy się wokół pomysłu z domem, ale nie mamy działki, więc koszty są olbrzymie...zobaczymy może wypali...na razie marzenia są:)




Jeżeli chodzi o teściów, moi są w separacji, tata męża w zasadzie widuje dzieci od święta, a mama naprawdę nam pomaga, jest na telefon, mimo, iż nie mam z nią klimatu to można na nią liczyć....o każdej porze dnia...


Maggie co to jest 37 lat:) młodziutka kobietka jesteś:):) trzymam za Ciebie kciuki, aby ciąża zakończyła się pomyślnie.....


Kaha91 no ja myłam wszystkie okienka, ale nie ukrywam, że trzymanie rąk w górze sprawia, że robi mi się trochę duszno....FAjowy niebieściuchny kolor:)




Tren u mnie mała też o wiele mniej aktywna niż bracia, to co oni wyprawiali to tego się nie da opisać. Mnie takie skurcze, które Ty opisujesz łapią czasem po kilka na godzinkę, wiem wtedy, że muszę odpocząć, napić się dużo...no i to krocze to też czuję, już mi się chyba rozłazi:D


Pauluss moim zdaniem lepiej na czymś swoim być, malutkim, skromniutkim niż dzielić się domem z teściami, o matko....A skoro mają córeczki, to niech córeczki dbają o rodziców, a Wy uciekajcie jak najdalej bo po takim tekście to mnie by tam już nie było...


Dżejka ja jestem bardzo wrażliwa na pełnię, u mnie to masakra....jestem nakręcona jak katarynka....Ja mam bóle kręgosłupa jak nie chodzę właśnie, więc ja muszę niestety ćwiczyć na kręgosłup, najczęściej są to ćwiczenia w pozycji podpartej, robie wymachy nóg do tyłu


Aneta91 no to Ty kochana z teściami masz cudownie:):) KOchana kup lovelę i wybierz, oczywiście nie w 90 st., ja mam suszarkę, więc nie trzeba nawet prasować....odnośnie wyprawki to ja tak miałam z pierwszym synkiem, ledwo się dowiedziałam o ciąży,a już zaliczałam wszystkie promocje ciuszkowe.....


Lady Agnes gratuluję wizytki:)


Ewcia84 my siebie też nie bijemy, czasem na żarty piąchami po mięśniu ramiennym wytłuczę męża:D ale też nie umiemy mieć focha strasznego, bo nam gęby się same śmieją od własnej głupoty:D


Klaudixxon ja też nie widzę rozwiązania, wspólnego mieszkania z dziadkami, rodzicami itp. Jak będzie potrzebna pomoc to ok, ale życie każdego dnia z nimi to bym chyba oszalała......Wózek fajowy, ale ja bardziej składane będę obstawiała, najlepiej mniejsze kółeczka, żeby to ekspresem złożyć:)


Kikfish trzymam kciuki za jutrzejszą wizytkę...




atagaa ja też z tych co ich boli krocze.....




Gabrielke my nigdy nie mieliśmy idealnego czasu na dziecko, wiadomo praca, praca, praca, ale ja z tych, które chciały mieć liczną rodzinkę, a mąż z kolei uwielbia dzieci i ma z nimi cudny klimat....


Joasik no i w końcu doczekaliście się upragnionego potomka, teraz niech rośnie zdrowo:)


Na20talii śliczna kuchnia...Odnośnie badania ja mam robione co miesiąc, ale płacę niestety bardzo dużo za wizyty bo 300 zł, ale mam foteczki, filmik i długo siedzę bo ponad 40 min.


Jolka no to niezłe zaskoczenie hehehe:D a odnośnie tej różnicy to ja jestem za tym, żeby nie było większej niż 3 lata różnicy, bo dzieci później innym torem życia biegną...


Kołtunek i niech rośnie zdrowo:)


Gosiunia ja tam jeszcze troszkę czekam z ciuszkami, muszę najpierw malutkiej miejsce zrobić w komodzie:)


Marta1905 kup kilka ślicznych wyjściowych ubranek, a reszta to zobaczysz jak CI będzie szła, tu się uleje, tu się ubrudzi i nawet nie zwrócisz uwagi w czym chodzi maleństwo:D
 
joasik01 my planujemy bardzo podobny remont w domu babci mojego ukochanego, tez podnoszenie dachu i ogólnie poważne zmiany i to jeszcze przed porodem [emoji6]

na20taliii tez planujemy zrobic białą kuchnie, ale teraz to w zasadzie wszyscy takie robią [emoji6]

Dżejka współczuje, życzę zdrówka i jak najmniej zmartwień
 
reklama
Witajcie dziewczyny :)

Więc zacznę od początku :-D mam 24 lata a mój mąż 33 - jesteśmy 3 lata po ślubie :-) Od początku wiedzieliśmy, że chcemy mieć dziecko ale chcieliśmy troszeczke poczekać, pobyć sami... I w zeszłym roku stwierdzilismy że zrobimy sobie niespodzianke na 3 rocznicę ślubu :) no i w praktyce wyszło tak że mamy w sierpniu rocznice a we wrześniu bedziemy rodzicami :tak: w listopadzie nam nie wyszło ale w grudniu nawet nie wiemy kiedy :)

Tak jak wspominałam na Majówke wybralismy się nad morze :) od piątku do niedzieli... było świetnie z jednym wyjątkiem ;/
TEŚCIE- skoro już o nich mowa... Zapytali nas co planujemy na majówkę to sie pochwalilismy ze jedziemy nad morze i nagle oni stwierdzili ze tez by sie chetnie przejechali ;/ na hama sie wpakowali do nas :baffled: nie dosyć że z nami, to ten sam hotel i na dodatek pokój obok wrr....:wściekła/y: Miałam dość ale mój mąż jest o tyle wspaniały że nie jest synusiem rodziców i zawsze stawia nasze dobro na pierwszym miejscu więc generalnie całe dnie i tak chodziliśmy sami i zwiedzalismy z tym że wspólne były obiady i kawki z teściami (no bo oni sami by chyba sie zagłodzili). Wyjazd zaliczam do udanych ale mielismy nadzieje ze to bedzie nasz taki odprezający wyjazd nad morze przed narodzinami córeczki...
Całe szczeście nie mieszkamy z teściami. My mieszkamy w bloku- mamy 3 pokoje (75m2) więc nam w zupełności wystarcza, a oni w domu za miastem ale nie planujemy nigdy sie tam przeprowadzać :D

Córeczka kopie z dnia na dzień coraz bardziej ale też ja czuje skurcze :( mam nadzieje że to normalne. czytałam że macica ma prawo sie kurczyc bo sie przygotowuje do porodu... hmm.. narazie to znosze ...

Jolka6621 podziwiam że tak długo wytrzymaliście z wiadomością o ciąży :D

marta1905 lepiej że tak wyszło niż byście sie staral;i i nie mogłabyś zajść :)

Dziewczyny dajcie znać jak po wizytach :)
 
Do góry