reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

ewka84 ja wątpie że moj lekarz bierze na siebie porody.. 3 razy w tyg prywatny gabinet + dwa razy na NFZ do tego dyżur w szpitalu.. a też nie iwerzę że jak zadzwonię o 16stej że rodzę to oleje pacjentki jak zawsze czeka z 20 w kolejce.. zobaczymy co powie. Właśnie u mnie na stronie ma nic takiego a np. w katowicach w dwóch szpitalach sprawdzałam i wszystko jest opisane..
 
reklama
Kurcze dziewczyny ceny widzę szalone. U Nas w prywatnej klinice poród naturalny 1000 zł a położna w państwowym szpitalu 500-600 zł. Co miasto to inne ceny.
 
no dokładnie co miasto to inne ceny. Ja trochę sobie podzwoniłam i sprawa wygląda tak, że w sosnowieckiej 1 nie ma możliwości wykupienia sobie położnej, szkoła rodzenia 180zł. Natomiast na Bonifratrów w Katowicach położna 1000zł wybieram sobie, którą chcę i jestem ze mną od skurczy do 2h po pordzie( pierwsze karmienie itp) od 32 tyg, jakieś spotkania, telefony gdybym potrzebowała pomocy i miała wątpliwości. Szkoła rodzenia 400zł. Przegadam dzisiaj z mężem, ale osobiście chciałabym sobie wykupić tą położną byłabym spokojniejsza...
 
Dziękuję dziewczyny za pochwały:) ja też w ręcznym szyciu ale na maszynie to inna sprawa:) odnośnie porodu to u nas w mieście opinie o szpitalu i porodach straszne ale ja rodziłam zaraz będzie dwa lata temu i naprawdę wg mnie opieka rewelacja i to w ramach NFZ fakt faktem ze jak na pierwszy raz szybko mi poszło dwie godziny od odejścia wód ale położna się spisała wszystko tłumaczyłam mowila także i tym razem mam nadzieję że będzie ok i obejdzie się bez kupowania położnej lub porodu w klinice:)
 
Hej dziewczyny :)
Ja ze spaniem mam różnie ale jak zawsze lubiłam pospać jak miałam wolne do 12 to teraz wstaję kolo 10 :) ale sny mam też dziwne, dzisiaj mi się śniło że mam HIV masakra co za sen :szok: i tak co dziennie jakieś głupoty mi się śnią.

Ja tak samo mam dwie lewe ręce do szycia :-D ledwo co jakąś dziure mi się uda zaszyć a i tak to wygląda okropnie hehe
ananka- gratuluję ruchów ;-)
Co do kąpieli to też słyszałam że nie powinno się brać gorących kąpieli tylko bardziej takie w letniej wodzie, ja uwielbiam kąpiele ale niestety tylko prysznic w domu mam...
lalki- nie przejmuj się, nie znają Cię i więcej na oczy nie zobaczą ;-)
Trzymam kciuki za wizyty dziewczyny i czekam na relacje :-)
kaha91- ja rozmawiałam z koleżankami i każda poleca wykupienie położnej więc pewnie wykupie, podobno jest o niebo lepiej i o wiele lepiej traktują wtedy. A co do kremów to mi mama poleciła żebym kupowała albo hipp albo babydream bo maja bardzo dobre składy i są tanie. Do kąpieli pewnie kupie oilatum lub emolium bardzo fajnie nawilzają skórę, i polecam też blog Sroka o.... ona tu pisze o składach róznych produktów tych dla dzieci dla mam no i ma też wiele innych wątków o kosmetykach i ich składach :)
 
Paulus00- w aptece są paski do kupienia i sprawdzenia. Może to mocz lub upławy?
Kosmetyki polecam hipp i babydream, mają fajny skład i nie uczulają. Tylko hipp trochę droższy, ale np. oliwka starcza na pół roku, przy kąpieli co 2 dni, czasami codziennie.
Położnej nie opłacałam i nie będę opłacać. U nas to 500 zł, ale rodziłam z mężem i trafiłam na spoko babkę na początku, a późniejsza trochę gburowata, ale mój m wyszczekany, więc siedziała cicho ;-) No i lekarka była b. fajna, na początku mnie olewała, ale po burze od mojego gina nagle wszystko się zmieniło. Myślała, że to zwykły poród, a ja z ciśnieniem, cholestazą, początkiem zatrucia ciążowego. Później bardzo mi pomogła.
 
Hej kochane,


mój dzidziol się tak wierci, że dzisiaj się pracować nie da::D hehehe


Witam wszystkie nowe, ujawnione mamuśki:)


Ananka gratuluję ruchów:) widzisz każda z nas to poczuje:)


Malina ja też z takich co raczej na szybko dużo rzeczy kupuje:) jeszcze muszę ogarnąć temat trzeciego dziecka, miejsca na rzeczy itp:D:D:D


Marzena13 ja się zraziłam tyle razy, że nic mnie nei zdziwi:)


Minuta ciszy ja się kąpię w mocno ciepłej wodzie, ale staram się, żeby jednak brzusio nad wodą się znajdował...


Lalki, który to tydzień u Ciebie? Współczuję wymiotów....


Motylek ja będę chciała mieć wszystko ustalone pewnie ok.


Tren ja raczej nie mam nic oprócz łóżeczka, dosłownie wszystko oddałam za free, foteliki, ubranka itp:D stwierdziłam, że trzecie to będzie dziewuszka i będę kupowała kolory inne niż beż, niebieski itp..


Pycia kciuki za prenatalne....


ewcia jestem za tym własnie, że na fb jeszcze za wcześnie, przecież nie znam wszystkich na tyle, żeby udostępniać moje dane...No i jeszcze raz gratuluję synusia, masz już imię:D bo ja do 13 tc to już wybieraałam trzecie imię męskie:)


Jolka ja mam non top nos zatkany i uszy - dobija mnie to...


Kaha91 ja polecam Hippa:) uwielbiam go...


Na20 talii super, że tak fajnie czuć ruchy, gratuluję...


Gosiunia ja zawsze się budzę o 6:30 - już od 5 lat niemalże:D:D:D bo tyle ze smykiem starszym jestem...
 
milusia83 - myślę że moje dłuższe spanie też się już skończy we wrześniu :laugh2: smiałam się ostatnio z moim M, bo u nas w bloku sąsiadka co ma małe dziecko odkurza często o 8 rano i zawsze mnie to wkurzało ale powoli ją rozumiem, dla mnie 8 rano to jeszcze poranek a dla niej już kilka godzin na nogach ;-) i niedługo też będę o 8 rano odkurzac hehehe
 
Hej. No ja wczoraj wskoczylam do wanny...w sumie tylko tylek zanurzylam i uda, staralam sie brzusio nad wodą trzymać i poleżałam z 10 min. Fajnie takraz na jakiś czas się wyłożyć:)
Coś mnie na słodkie dzisiaj wzięło bo do 10 rano zeżarłam-inaczej tego nie można nazwać:)- 4 batony czekoladowe...masakra jakaś.
Ja wstaje codziennie o 5:30 i klade się ok 22-23, w weekendy niestety tez się budze rano, ide z psiorem i potem staram się jeszcze kimnąć do 8.
 
reklama
Do góry