reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

Cześć dziewczyny ;-) jestem tu nowa, termin porodu mam na 3 września teraz jestem w 20 tygodniu i będzie to chłopiec już wiem od 18 tygodnia ;-)lecz zastanawia mnie jedno bo niektóre z Was piszą że usg miało w 12 tyg. A teraz czeka na polowkowe i zaczęłam się dziwić bo ja już miałam 4 usg i teraz będę miała następne i wizyty mam co 4 tygodnie abym czuła sie spokojna i niczym się nie denerwowała. Usg mam na każdej wizycie. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy
 
reklama
Paulus00 witaj i gratuluję :-) ja chodzę na wizyty co 3 tygodnie i mam szybkie usg na każdej wizycie. Dodatkowo mam miałam już 3 razy takie duże dokładne. Usg nie szkodzi dziecku wiec może być wykonywane na każdej wizycie.
 
Ja tez mniej więcej co 4 tyg mam usg na wizytach u mojego gin + dodatkowo w 12 tyg i 21 tyg w poradni genetycznej (z racji wieku mi przysługuje) .... dzis wyjątkowo nieplanowana wizyta poszłam na dyżur lekarza w szpitalu stad brak usg
 
co do ćwiczeń to mi się nie chce nic specjalnego robić... wystarczy mi z chłopakami ruchu:-)

Pauluss
witaj! ja tez mam co wizytę takie mini usg tzn na minutkę podgląd czy dzieć rośnie, rusza sie i serducho bije, a takie porządne, długie miałam w 13 tc i teraz w 20 bede mieć
 
O to uspokoiłyście mnie ;-) ja ostatnio miałam takie dokładne usg ale tylko i wyłącznie dlatego ze mój lekarz był na zwolnieniu lekarskim i przyszdł inny lekarz na zastępstwo co mnie bardzo zdenerwowało bo nic o mnie nie wiedział i wszystko musiałam od nowa mu opowiadać. Dziewczyny czy Wam też dokucza ból pleców szczególnie dolny odcinek? Bo mi od tygodnia okropnie i wieczorami mąż musi mi masowac plecy bo nie dam rady usnac, lecz od paru dni zaczęłam się zastanowiać czy ten masaż nie zaszkodzi malenstwu?
 
Witam nową mamuśkę :)

MałaMi - wózek śliczny no ale właśnie co do koloru to jeszcze przemyśl bo biały szybko się brudzi no i poczytaj sobie opinie o nim i przede wszystkim obczaj na żywo czy nie jest jakiś wielki i ciężki :) też już czuję malucha mój M się śmieję że piłkarz będzie hihi :-)
Dziewczyny trzymam kuciuk za wasze wizytki i oczywiście dajcie znać już po ;-)

Ale dzisiaj u mnie marna pogoda raz pada raz słońce masakra i nie ma co robić ;/ zostało leniuchowanie w sobotnie po płudnie w łóżku :-D
 
Paulus00 mnie też właśnie juz pobolewają plecy. Lekarz mi mówił, że można trochę masować ale żeby nie rozgrzewac za bardzo. Ja mam taką poduszkę do masażu ale boję się długo masować żeby nie przegrzać krzyży. A najgorsze jest to, że będzie coraz gorzej bo brzuchy rosną.
 
Jolka6621 - ja chodzę wymiennie na pilates/jogę/gimnastykę dla kobiet w ciąży i bardzo sobie chwalę. Lepiej się czuję po takich zajęciach. W domu nie mogę się zmobilizować żeby coś poćwiczyć dlatego wolę chodzić na zajęcia.
 
mnie jeszcze problemy z kręgosłupem nie dopadły, ale miałam jakiś czas temu, właśnie na odcinku lędźwiowym i naprawdę dużo dały mi ćwiczenia, ja co prawda w większosci takie leżace na brzuchu robiłam, ale są i takie, które możnaby i w ciaży pod warunkiem, że nie jest oczywiście zagrożona... tak jak Olasec pisała ważne, żeby nie rozgrzewać
 
reklama
Witaj Paulus00 :-)
Ja w poprzedniej ciąży miałam silne bóle pleców, bo to taki etap, gdzie ten kręgosłup się już zaczyna wyginać. Ćwiczyłam wtedy specjalne ćwiczenia na kręgosłup dla ciężarnych i dużo mi dały.

No to będę szukać jakiejś jogi lub pilatesa dla ciężarnych :-)
 
Do góry