reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

wrzesień 2012 ;)

juz chyba wiem co dolega Oliwierkowi: zabki. bo zaczal sie drzec ni z tego ni z owego i nic nie pomagalo go uspokoic wiec pobieglam do kuchni do lodowki do Camilie wpuscilam i za chwile dziecko znow radosne rozgadane. poza tym nauczyl sie trzymac za nozki ;)

Future moje Ty slicznosci :*
Maluszku widzisz bywa roznie... jednych oddala innych laczy. na to nie ma reguly. u nas tez bylo bardzo ciezko, juz sie prawie rozstalismy ale poprostu musielismy porozmawiac szczerze, poustalac zasady.
Stokrotko pierwszy raz i Oli sie krzywil identycznie :p

w ogole Oli dzis znow ma 37. i chyba od zabkow bo przeciez bylismy u lekarki i bylo dobrze zdrowy byl. ale jak sie utrzyma taki stan do poniedzialku idziemy znowu. zwariowac mozna.
 
reklama
Marlena a karmilas piersia? to jak dalas rade?? ja juz nic nie jem a i tak wysypany wiec chyba bede jesc jak jadlam oczywiscie bez nabialu...

Stokrotka hmm to ja nie wiem co z ta babka...ja nie pieke w termoobiegu bo mi cholera nie wychodzi nic,zawsze z godziny pieczenia robia sie dwie:-D bo przeciez jak w termoobiegu sie piecze to czas powinien byc krotszy czyli co do babki to 30min:-D

karmilam piersia do 6 mz . mialam diete nie jadlam nabialu, nie pilam mleka itd a jak syn byl wysypany tak dalej byl...i wlasnie dlatego odstawilam go od piersi,przeszlismy najpierw na isomil(sojowe) dalej wysypka, potem na bebulon pepti, niestety wysypka na ciele dalej sie pojawiala...mlody mial 2 miesiace jak zaczelo go uczulac...pisze ze na wszystko bo nigdy tak do konca nie udalo nam sie (z lekarzami) ustalic co jeszcze go uczula,bo wysypka mimo diety dalej byla(moze proszek,kosmetyki,pies itd) a testy skorne mial wykonane to prawie na wszystko wychodzila alergia....do 2 roku zycia :szok:
 
Żyje
zaciskam zęby i żyję
przeciwwirusowych nie mogę, bo karmię
porządnych przeciwbólowych też nie
zostało mi smarowanie i zaciskanie zębów
oby m się nie zaraził, bo jest w trakcie zmiany pracy
no i żeby moja kruszyna nic nie złapała

byłam dziś na spacerze i jak ten odcinek pokonuje w niecałą godzinę to dziś ponad 1,5h
przez te roztopy, nieodśnierzone chodniki, a jeszcze zachciało mi się przez park :baffled:

zdrówka życzę wszystkim dzieciaczkom i mamuśkom

A mnie szlag trafił........

Pracodawca za późno złożył moje dokumenty w ZUS-ie... efekt tego taki, że zadzwonili poinformować mnie, że jest im bardzo przykro, ale w tym miesiącu moje wynagrodzenie zamiast wpłynąć na konto 31 stycznia będzie do 25 lutego... Drobna różnica ....

ojoj współczuję
na pewno dacie jakoś radę

ja dostałam juz pierwsza "wypłate z zusu" i byla taka sama jak placil mi zaklad pracy. Licza srednia za przepracowany ostatni rok czyli u nas to za 2011

wow,no to ładnieja dostalam pensje plus 1700za urlop czyli 2800 i bylam happy a Ty jeszcze dwa kola wiecej wow

ja sie dzis dowiedzialam,ze jak u nas dawali kuronia na 6miesiecy tak teraz na 3bo jest za duze bezrobocie...ale licze,że w kwietniu cos sie zmieni oby...

Ja sie martwie,że moj Dawid ma te atopowe zapalenie skory mam nadzieje,że wyrosnie z tego bo dzis to naprawde ma tyle plam,że pol dnia plakalam boje sie,żeby go to nie swedzialo nie meczylo itd...i musze isc z nim do alergologa czy dermatologa naprawde jakies specjalisty zeby wiedziec jak postepowac bo kazdy pediatra co innego az nie wiadomo jakie leki dawac bo kazdy inne przepisuje...no i tym bardziej,że ja alergik.

Poszlam dzis poprosic o skierowanie do lekarki rodzinnej bo znam fajna babke alergolog pediatra ale prywatnie nie przyjmuje i wiecie co lekarka mi powiedziala,że ona nie widzi potrzeby,zeby isc po poradni z nim,że jest maly wiec i tak nic nie zrobia,że mam poczekac bo jest maly i to normalne a nawet nie widziala dzis Dawida,smieszna jest...takze musze isc do pediatry i prosic tam o skierowanie...

SMUTNO.... :( nie wspomne,że z moim sie kloce...

tulam
niestety jak się coś chrzani to parami
zdrówka dla syna i abyście trafili na kompetentnego lekarza

WITAM:)

I mamy luty:)

Miały być dzisiaj Alanka urodzinki wyprawione ale rodzice sie pochorowali i leżą futrują się aby wyzdrowieć...u nas tez chorobowo także nie ma urodzin...w lutym jak wiso wyzdrowieje weźmiemy torta i pojedizemy do nich i tak uczcimy urodzinki...

MALUSZEK ajena:(( w emolientach kąp jak i kremuj...
DOLORESS o kurka :/

kurka wodna :-D
nigdy nie jest tak źle coby nie mogło być gorzej ;-)

Doloress ja tez mialam polpasca. nie pamietam, zeby bolalo, ale swedzialo. mialam pod piersią wysypane. eh...bylam w 1 liceum wtedy. koszmar.

moi spią, bylismy juz na spacerku wiec teraz mam labe. chopciaz robie kopytka. no. i mam wlosy nowe ;)))

aha Gutek spał od 19 do 3...tez niezle co?

jak jakieś 15 lat temu też miłam
mnie wysypało na krzyżach

Półpasiec to odmiana ospy rzekomo, też miałam w liceum i jakoś nie bolało, a rzekomo powinno.


Wiecie co, 2latki są jednak bystre. :tak: Adrianna stwierdziła, że skoro Weronika pełza tu i ówdzie to niech to pełzanie ma sens i pełza ze szmatą. Przytargała Jej kuchenny ręcznik i Weronika poleruje drewno. :-p


FutereMummy - pokaż się. Zadowolona?

no nieźle
pełzanie za szmatą :-D:-D:-D

Ja tez mialam polpasca, bolał mnie lekko brzuch chyba przez dwa dni i potem spokoj, a wysypane mialam pod jedną pachą i od pachy w dol, az do pasa ;-) to fakt, swedzialo okropnie.
Ja jako dziecko mialam ciagle krwotoki z nosa. ustalo, jak mi lekarka zapisala wit K, byla na recepte tylko. Brałam ją spokojnie z pare lat, bo co odstawialam, to znow miewałam krwotoki. potem jakos "samo przeszlo" ;-)

ja też miałam wiele lat krwotoki jako dzieciak i samo przeszło
moja mama nawet prawie mdlała jak mi się lało jak z kranu z nosa

hej mamuski

nogi to mi do doopska wchodza. ale bylam u mamy w szpitalu nie jest tak zle :).

Fasolka tak w wieku Twojego Szymcia ale wiesz to cycus mamusi :p
Maluszku co sie dzieje? martwim sie.
Future pokazuj sie! :)
Lili zazdroszcze ncek do niedawna tez nie wiedzialam co to znaczy wstawac w nocy do dziecka a tu bach i juz wiem :p

dzis sie w nocy z M pozarlam ostro bo maly zaczal piszczec o 2 a ja mocniej przysnelam i nie slyszalam. a ten wstal i tak sie odezwal do niego okropnie ze myslalam ze go po paszczy natluke i sie nie odzywamy do siebie. i dobrze i tak nie mam ochoty z nim gadac.

rozgladam sie za regalem i sofa i wybor trudny a czas nagli.

dobrze, że nie jest tak źle z mamą
faceci nie potrafią czasem zrozumieć, że to tylko małe dzieci

szalona
:-Dcudnie wyglądasz

Dzis juz dzien troszke lepszy... mam namiary na bardzo fajnego lekarza, ktory niby trafia z lekami i diagnoza, duzo dzieci wyleczyl itd wiec mam nadzieje,że powie mi jak mam postepowac z Dawidem... troche km mamy i tez czeka sie troche na wizyte w poczekalni ale warto,wizyte mamy na 7.02
aby każdy kolejny dzien był coraz lepszy ;-)
 
Hej witam się wieczornie. U nas już raczej po chorobach Anastazja dwa dni nie gorączkuje więc jest dobrze. A z Julianem byliśmy dziś na kontroli i gardełko i uszka już ok ale mamy skierowanie do poradni foniatrycznej bo jak płacze to nie ma głosu. A co do kosmetyków dla alergików i dzieci z azs to Julian jest uczulony na atoperal. Jak posmarowałam mu buźkę tym kremikiem to zrobiła się cała czerwona i od razu ranki się porobiły na policzkach więc ekspresem odstawiłam. Dostałam na to maść diprogenta i jak policzki się zagoiły to teraz smaruję emolim kremem trójaktywnym
 
Hej witam się wieczornie. U nas już raczej po chorobach Anastazja dwa dni nie gorączkuje więc jest dobrze. A z Julianem byliśmy dziś na kontroli i gardełko i uszka już ok ale mamy skierowanie do poradni foniatrycznej bo jak płacze to nie ma głosu. A co do kosmetyków dla alergików i dzieci z azs to Julian jest uczulony na atoperal. Jak posmarowałam mu buźkę tym kremikiem to zrobiła się cała czerwona i od razu ranki się porobiły na policzkach więc ekspresem odstawiłam. Dostałam na to maść diprogenta i jak policzki się zagoiły to teraz smaruję emolim kremem trójaktywnym

U nas Atoperal to samo, generalnie do du.....

Wcześniej używałam Mustelę, Emolium - średnio.
Teraz kupiłam Allerco - żel, balsam i emulsję i jest super, warto spróbować u nas zadziałało, ale to każde dziecko inaczej reaguje.
 
Dzis juz dzien troszke lepszy... mam namiary na bardzo fajnego lekarza, ktory niby trafia z lekami i diagnoza, duzo dzieci wyleczyl itd wiec mam nadzieje,że powie mi jak mam postepowac z Dawidem... troche km mamy i tez czeka sie troche na wizyte w poczekalni ale warto,wizyte mamy na 7.02

Martusia dziekuje :*:*:* sama wiesz jak to jest jak chodzi o zdrowko naszych dzieci...ile Ty juz lez wylalas, a ja tez teraz pekłam bo wygladal strasznie i jak sobie pomyslalam,że go to boli,piecze czy swedzi to nie moglam... z moim tez sie ostatnio kloce, i szczerze myslalam,że dziecko łaczy ludzi a nie oddala:-:)-( ja przez 9lat sie z nim tyle nie na klocilam jak teraz przez te 4 miesiace... 3maj sie kochana:*:* jestem z Toba :*

Future bardzo ładnie :* śliczne te Twoje oczeta:-D:-)

Merlin jestem pewna,że te kosmetyki nie sa dla Dawida,w szoku jestem przeciez sa do skory atopowej,suchej i wrazliwej. Dzis to ma taka skorupe na klatce piersiowej,że szok jeszcze taki suchy nie byl, takze odstawilam i przeszlam na parafine do wizyty lepiej juz niczym nie smaruje.... szkoda, bo kupilam cała serie procz szamponu wiec kasy poszlo no ale nie ma co smarowac...


Kurcze strasznie mi przykro ! a atoperal poleca każdy lekarz - wiesz co dogadajmy sie cenowo to ja odkupię od Ciebie i tak go kupuję więc i Ty nie będziesz stratna :tak: Dobrze ze jest jakiś lekarz bo jak przeczytałam wczoraj Twoja wiadomość to aż żeby zacisnęłam ze złości ale nie miałam już sił odpisać :-( Trzymam kciuki za ta wizytę no i zeby dał wam zlecenia a jakieś badania yhh Ja z dzisiejszej wizyty jestem zadowolona że zleciła nam badania



Ja dziś też po jazdach dziś mi parkowanie i jazda szła o niebo lepiej, Krzyś był z tatusiem pięknie zjadł jabłuszko z kaszką (pokazałam dla męża ten filmik jak karmić i był wniebowzięty jak ładnie im to poszło :tak:) I w ogóle nie płakał. Dobrze ze da sie go zostawić.
Przyszedł wózek ekspresowo - oczywiście jest trochę kosmetycznie uszkodzony szkoda ze sklep o tym nie poinformował. ja to mam takie durne szczęście... będę z nimi negocjować jakiś rabat
 
przy okazji porzadkow znalazlam skierowanie do poradni rehabilitacyjnej... wazne jeszcze 2 tyg wiec w pon jade zapisac malucha. a gdzie bylo? wpadlo za komode... nosz kuźwa. a pediatra nie chciala 2 wystawić...
 
Ja ciągnę ostatkiem sił... dzisiejsza noc najgorsza :-( wstawałam chyba ze 1000 razy :-:)-( Dobrze, że D. miał na 2pm do roboty i dał mi rano pospać. :happy2:
Ja Ci życzę przespanej nocki i to od razu. A jak D. idzie na 2pm to nie mógłby Cię odciążyć? Bo jednak przespana noc to co innego jak odespany poranek.

Dzis to ma taka skorupe na klatce piersiowej,że szok jeszcze taki suchy nie byl, takze odstawilam i przeszlam na parafine do wizyty lepiej juz niczym nie smaruje.... szkoda, bo kupilam cała serie procz szamponu wiec kasy poszlo no ale nie ma co smarowac...
Na taką skorupę parafina nie powinna zaszkodzić, jak Weronikę uczuliła czekolada, to też kazali parafiną, bo to sprawia, że ta skorupa się nie ciągnie i nie "pęka" przy ruchach Maluszka.
upiekłam tą waszą babkę, ale nie wiem co zrobiłam nie tak :no: składniki dokładnie takie jak w przepisie dałam, piekłam 1h w 180stopniach na termoobiegu w foremce silikonowej z kominkiem i po tej 1h ciasto w środku było jeszcze surowe :no::-( musiałam dopiekać :no:
Najsmaczniejsza babka to taka z zakalcem. A tak btw ciasta się piecze zawsze od dołu, a pod koniec pieczenia góra też. Termoobieg jest głównie do mięsa. ;-)

byłam dziś na spacerze i jak ten odcinek pokonuje w niecałą godzinę to dziś ponad 1,5h
Ty się dowiedz, bo z mojej wiedzy wynika, że z półpaścem nie wolno wychodzić na dwór, bo może dojść do częściowego paraliżu. Półpaśca nie wolno przeziębić.

Zrobiłam dzisiaj rewolucję w kuchni. Pragnie mi się nowa kuchnia, ale jeszcze nie teraz, więc pozmieniałam sobie zawartość szafek, wszystko pomerdałam, na swoim miejscu zostały sztućce i kosz na śmieci. Miałam się śmiać z A. jak będzie się mylił, ale póki co sama się mylę. :dry:
 
Półpasiec to odmiana ospy rzekomo, też miałam w liceum i jakoś nie bolało, a rzekomo powinno.


Wiecie co, 2latki są jednak bystre. :tak: Adrianna stwierdziła, że skoro Weronika pełza tu i ówdzie to niech to pełzanie ma sens i pełza ze szmatą. Przytargała Jej kuchenny ręcznik i Weronika poleruje drewno. :-p


FutereMummy - pokaż się. Zadowolona?

buhahhaha dobre

Lili uśmiałam się :-D bystrą masz córę :-):-):tak:

Ja ciągnę ostatkiem sił... dzisiejsza noc najgorsza :-( wstawałam chyba ze 1000 razy :-:)-( Dobrze, że D. miał na 2pm do roboty i dał mi rano pospać. :happy2:

anusienka 2pm?? :szok: Polish please :-D

juz chyba wiem co dolega Oliwierkowi: zabki. bo zaczal sie drzec ni z tego ni z owego i nic nie pomagalo go uspokoic wiec pobieglam do kuchni do lodowki do Camilie wpuscilam i za chwile dziecko znow radosne rozgadane. poza tym nauczyl sie trzymac za nozki ;)

Future moje Ty slicznosci :*
Maluszku widzisz bywa roznie... jednych oddala innych laczy. na to nie ma reguly. u nas tez bylo bardzo ciezko, juz sie prawie rozstalismy ale poprostu musielismy porozmawiac szczerze, poustalac zasady.
Stokrotko pierwszy raz i Oli sie krzywil identycznie :p

w ogole Oli dzis znow ma 37. i chyba od zabkow bo przeciez bylismy u lekarki i bylo dobrze zdrowy byl. ale jak sie utrzyma taki stan do poniedzialku idziemy znowu. zwariowac mozna.

martusia jak jest poniżej 37,5 to ja to uznaje za normalne

Doloress Lilijanna ma racje w lozku z polpascem trzeba lezec!!!!! Bo groza powazne konsekwencje!
 
reklama
Dziewczyna,Izus no wlasnie idetycznie bylo u nas, nasmarowalam po kapieli a rano za glowe sie zlapalam tak jak pisalam. Caly czerowny plamy,na rekach nie mial nic a pojawily sie tez plamy. A potem to normalnie taki suchy,że szok skorupa...

Merlin kochana no widzisz,nie kazdemu sluzy,kto mogl wiedziec ja juz wszystko probuje takze mimo wszystko dziekuje za pomoc,wskazowki:* uzywalam raz pianki, i dwa razy balsamu tam gdzie byl "brzydki" a krem i emulsje w ogole nie... takze jak Ci pasuje to faktycznie mozna sie dogadac bede wdzieczna... a jak u Was?mowisz,ze dala Was juz na badania jakies? oo to fajnie moze tez wiecej sie dowiecie

Marlena no wlasnie nie karmilas piersia,dostawal specjalne mleko a dalej wysypany..dlatego uwazam,ze nie mam co uwazac tak na te jedzenie oczywiscie omijac alergeny typu czekolada,owoce cytrusowe itd nabial ale nie,że ja juz wisiowalam...ze pewnego dnia chyba pilabym sama wode:-Di wmowila sobie,ze woda tez mu szkodzi...

Doloress dziekuje Ci :*:* a Tobie tez zycze duzooo zdrowka, i wytrwania z tym chorobstwem :* podolas to wiem, tak ładnie wywalczylas kp,że to bedzie pikus dla Ciebie :)

a ta AXA zwariowala!!! gdzie ta kobieta?????? nie kocha nas!!!!
 
Do góry