reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2012 ;)

Fasolka35 - tak pisałaś o swoich obserwacjach dupka-mandarynka, że normalnie dając Weronice mandarynkę już myślałam, że tyłek trzeba oglądać no i faktycznie, od siku nic nie ma, ale jak walnie kupsko i dosłownie chwilę by w tym pochodziła to tyłek obszczypany, Adrianna też wysypana. Trzymam kciuki za wyniki i konsultację.

Future - zdrówka, mam dwóch prywatnych lekarzy, starszą babkę i faceta w średnim wieku, każde z nich mi powtarza, że jak jest kaszel taki o jakim piszesz, nie ma bata by było się czystym osłuchowo, może nie być zapalenia, ale na oskrzelach/płucach zawsze coś jest i to słychać. Adrianna też miała zapalenie i nasz pan dr z przychodni mówi czysta, a że ja wiedziałam, że czysta nie jest, bo TEN kaszel doskonale pamiętam, gdy Adrianna miała 8 m-cy i wylądowałyśmy w szpitalu, bo też była czysta, pojechałam prywatnie i antybiotyk i zapalenie oskrzeli, no i mi mówi, że to nie jest zapalenie od dziś, że 3-4 dni ma spokojnie. Tyle to sama wiedziałam, sama mogłam leczenie ustawić, bo dostała te same leki co w szpitalu jak byłyśmy, ale w końcu nie ja kurde jestem lekarzem i nie ja diagnozuję i nie ja wypisuję recepty. :blink: Weronika zapalenia nie miała, ale czysta osłuchowo nie była.

Verita - ja sprawdzam póki co Weronikę z jedzeniem przed snem, Adrianna np. nie potrzebowała i kolacji i potem mleka, więc dostawała albo jedno albo drugie i noce przesypiała całe i trwało to do niedawna, bo miesiąc temu jakoś odstawiłam jej mm dopiero i teraz jest tylko kolacja. Za 2 tygodnie odstawiam Weronice cyca, więc będziemy się testować.


A tak w ogóle dzisiaj wyczyściłam wszystkie kieliszki, nadchodzi dzień rozstania z cycem, jeszcze tylko karmię 2 tygodnie. :laugh2: Zerknęłam do barku, ale mi się tam uzbierało alkoholu przez te 4 lata. :-p Jestem ciekawa czy w ogóle będzie mi smakować. :laugh2:
 
reklama
z tym byciem czystym osłuchowo to jest ciekawa sprawa... mój Oli niby czysty zawsze a rzęzi mu jak stary kaszlak czy gruźlik conajmniej... ja najbardziej się boję szczekającego kaszlu i mokrego. teraz znowu dzieciaki chorują na krztusiec, zarówno szczepione i nieszczepione, zaczyna się od kaszlu własnie.

a tak w ogóle to u nas gil do pasa i kaszelek, bez temp, leczymy się. mam nadzieję, że to ząbki a nie choroba. a w poniedziałek mieliśmy iść z Izuś85 i Julcią do klubu mamy i taty - buuuuuuuuuuuuu :(

zdrówka chorowitkom!
 
A mój to ostatnio fisiuje z sokiem, zasmakował w takim z dodatkiem kiwi i nic innego pić nie chce.. no poza mlekiem ofc. Tak więc noce też gorsze bo zawsze mu dawałam wody a teraz on potrafi nawet 50razy wymówić MAMA by dostać sok a nie wode i wydudni wtedy 250ml i śpi. Walczyłam dziś z tym nocnym sokiem i co 10 min słyszałam serię MAMA.

Krystek przed snem zje kolacje a potem jeszcze butle 210 z kleikiem a i tak obudzić się musi.
 
U nas też z nocami jest tragedia. Dotychczas budziła się zazwyczaj na smoka tylko 5-8 razy :wściekła/y: a teraz Panienka zjada w kąpieli :no: kaszę wielozbożową na mleku z 150 ml wody, w łóżku wypija 200 ml mleka zanim zaśnie, o 1 chce znów mleko 200 ml i o 4 ponownie 200 ml mleka, nie liczę już pobudek na podanie smoka i popatrzenie na mamusię :eek: i kiedy ten dzieć noc prześpi się pytam???:confused:

W styczniu wracam do pracy i miło by było trochę więcej pospać w nocy a może jestem zbyt wymagająca.

Martusia byłyśmy dziś na zajęciach, było super, zdrowiejcie i widzimy się za tydzień koniecznie - zapisz się :)

Poza tym zdrowia życzę Wszystkim potrzebującym.
 
Hej mamuśki!
Ale mnie dawno nie było! nawet nie mogłam mojego ostatniego posta znaleźć:szok:. Ostatni tydzień miałam intensywny a w weekend mieliśmy wychodne na Andrzejki:happy2: i przyjechała babcia do pilnowania Gosi.

perell u nas tez wariacje na temat soku. normalnie Gosia pije wodę albo rozrabiany sok własnej roboty. Ale czasem kupuję jej coś extra i wtedy chleje tak długo aż zobaczy dno butelki a potem sika na potęgę.
A ze spaniem chyba mam super. Nie powinnam narzekać bo wstaję 2-3 razy w nocy wcisnąć smoka i dzieć śpi dalej aż do 7 rano. Żadn ego karmienia ani picia.
Kurczę w tv znowu powtórki! Zostaje lapek albo książka, albo wcześniejsze pójście spać:-D. Dobrej nocki!
 
Lilijanna dobre:-D jak sie na pijesz po takiej przerwie to niewiele bedzie ci trzeba haha;-) :-)


Ja zdycham przeziebienie mnie jakies dziadowskie złapało :dry: mam tylko nadzieje ze Patki nie zaraze ,u nas młoda dalej sie budzi 1-2 dwa razy w nocy ale teraz wystarczy smoka dac i spi dalej, generalnie to ona ma te noce mieszane troche takich ze przesypia cała pare ze sie budzi i tak w koło :-p .U nas słonko dzis piekne ale mrozo ;-),taka fajna pogoda na spacerek ale nie wiem czy dam rade słaba jestem :dry: .


AWERSJA co tam u Ciebie i Tosienki :-)
 
Ostatnia edycja:
fasolka
Po ośmiu dniach 40 stopniowej gorączki i sraczce takiej, że kilka razy dziennie dziecko miałam do kąpania a ciuchy do prania, wyszły na raz 2 czwórki u góry.
Jeny, jak przy każdym zębie tak będzie, to masakra.
 
reklama
Do góry