reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2012 ;)

axarai - nie ganiaj jak szalony tylko spróbuj trochę powietrza łyknąć. :-p
awersja - do września jeszcze daleko, choć pewnie przeleci Ci to migiem, póki co nie myśl i ciesz się czasem spędzonym razem. :tak:


Ja idę na wychowawczy na rok, ale mam możliwość dorobienia coś tam w domu oficjalnie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja do pracy wracam od lipca, szkoda bo akurat na wakacje :-(. Nie wiem jak ja to przeżyje, nie wyobrażam sobie na obecną chwilę. Ach....
Poza tym mojemu dzieciu coś się stało, budzi się w nocy co chwilę, tzn. co 2 godziny. Tylko po kąpaniu przesypia spokojnie 3 godziny, potem śpi bardzo niespokojnie, budzi się z płaczem. Próbuję mu dać smoka, ale nie mam o nim mowy, nie chwyci go za nic w świecie. I kończy się na cycku, przy którym zasypia. Za chwilę od nowa i tak kilka razy w nocy. Nie wiem co to, zęby? Ale w dzień jest spokojny i radosny. Czy brak mu mamy przez to ograniczenie cycowania w dzień? Czy skok? Hm... ale chyba minie, nie? Tylko jak znów się przyzwyczai do cycania i tak będzie się już budził, bo mu się spodoba?
 
Witam, u mnie wiosna, chociaż śnieg jeszcze leży i to po kolana...
Czytam Was codziennie, ale jakos nastroju brak do pisania...

Axa witamy na polskiej ziemi!

Awersja niestety w naszym pięknym kraju tak wygląda polityka prorodzinna...ciesz się czasem spędzonym z Antosią... u nas polikwidowali przedszkola bo "nie ma" dzieci, a teraz trudno dziecko zapisać bo dzieci za dużo:sorry2: bądź tu mądry człowieku... żłobków nie ma wcale...

Dużo zdrówka dla chorych i słoneczka dla wszystkich :tak: Miłego dnia!
 
anmika - u nas identyczna sytuacja z tym budzeniem w nocy, do tego płacze z zamkniętymi oczami, ewidentnie chce spać, a coś jej przeszkadza i nie wiem czy to nadmiar wrażeń czy zęby, bo jak chciałam jej wymasować dziąsła to sobie nie dała. Za to mymlanie cyca działa od razu, na 2h. :sorry2: Chodź dzisiaj były pobudki 23 i 2 i 5, ale z wtorku na środę obudziłam się nieprzytomna, bo z zegarkiem w ręce co 2h. :oo2:


bebe85 - u nas to samo, tyle, że urząd miasta do jasnej ciasnej chyba ma rejestr dzieci zamieszkałych na terenie gminy, więc kurczę powinno być tyle miejsc ile dzieci. Żłobków u nas też nie ma, ale można zaprowadzić takie 2-letnie dziecko do tego przedszkola prywatnego.


Idę na śniadanie w końcu, ale przynajmniej chatka ogarnięta.


Acha pisałyście jeszcze o tym odkurzaniu i sierści. Ja mam odkurzacz na wodę i plus jest taki, że nic nie fruwa, bo wszystko zostaje w środku, cały brud w kąpieli wodnej. :-p Polecam. :tak: Mop i sierść bez odkurzania kojarzy mi się z czymś obleśnym. :-p
 
Lilijanna u nas jest całkowicie tak samo, też oczy zamnkięte i płacz. Próba włożenia smoczka (i nie dania cyca) kończy się strasznym płaczem i wrzaskiem, jakby wielka krzywda dziecku się dała. I tak jak piszesz dziąseł też nie pozwoli sobie wysmarować, czy pomasować - buzia zamknięta szczelnie i tylko na cyca się otwiera. :-)
Oj te nasze mądralińskie dzieciaczki, o co im chodzi?
 
cześć laski :)

u nas ok, Oliwek świruje glizdkowanie także nawet na sekundę go z oczu nie mogę spuścić. ostatnio zwiał pod szafę :p

usg brzuszka bardzo dobrze wyszło. jeszcze tylko konsultacja tych wyników, usg główki, szczepienie, neurolog i mam nadzieję, że spokój.

ładna pogoda w końcu jest, dziś idziemy karmić kaki :D

Axa jak podróż Ci minęła? :)
Awersja jak kupa? była? może spróbuj jeszcze rozcieńczonego wodą soku pomarańczowego, położne radzą tak. a poza tym to wiesz już sama jakie sposoby. a co dałaś że się Tosia zakorkowała? marchewa?

buziaki
 
Poza tym mojemu dzieciu coś się stało, budzi się w nocy co chwilę, tzn. co 2 godziny. Tylko po kąpaniu przesypia spokojnie 3 godziny, potem śpi bardzo niespokojnie, budzi się z płaczem. Próbuję mu dać smoka, ale nie mam o nim mowy, nie chwyci go za nic w świecie. I kończy się na cycku, przy którym zasypia. Za chwilę od nowa i tak kilka razy w nocy. Nie wiem co to, zęby? Ale w dzień jest spokojny i radosny. Czy brak mu mamy przez to ograniczenie cycowania w dzień? Czy skok? Hm... ale chyba minie, nie? Tylko jak znów się przyzwyczai do cycania i tak będzie się już budził, bo mu się spodoba?

Lilijanna u nas jest całkowicie tak samo, też oczy zamnkięte i płacz. Próba włożenia smoczka (i nie dania cyca) kończy się strasznym płaczem i wrzaskiem, jakby wielka krzywda dziecku się dała. I tak jak piszesz dziąseł też nie pozwoli sobie wysmarować, czy pomasować - buzia zamknięta szczelnie i tylko na cyca się otwiera. :-)
Oj te nasze mądralińskie dzieciaczki, o co im chodzi?

Ja mam dokładnie to samo w nocy. W dodatku nie chce w ogóle spać mi w dzień. Jest marudny nie do wytrzymania. Dziś obudził się o 6:30 i teraz leży w wózku i łudzę się że zaśnie w co wątpię. Ja obstawiam zęby. Dziabary też nie chce otwierać, żeby mu żelem posmarować ;/

A! Liliana, ja też uważam, że mycie podłogi bez wcześniejszego odkurzania jest mega-obleśne.:szok: W ogóle to ja mam Włoso-fobię od zawsze... totalne obrzydzenie!:baffled: Nie można do mnie mówić o włosach ani mi ich pokazywać gdy jem bo "zwrotka" od razu! Możesz mi mówić o sekcji zwłok, albo pracy w oczyszczalni ścieków czy o wszystkim innym obrzydliwym - to mnie nie rusza, ale pomachaj mi garścią włosów przed nosem jak jem, to koniec. :baffled::baffled::baffled:
 
anmika - u nas identyczna sytuacja z tym budzeniem w nocy, do tego płacze z zamkniętymi oczami, ewidentnie chce spać, a coś jej przeszkadza i nie wiem czy to nadmiar wrażeń czy zęby, bo jak chciałam jej wymasować dziąsła to sobie nie dała. Za to mymlanie cyca działa od razu, na 2h. :sorry2: Chodź dzisiaj były pobudki 23 i 2 i 5, ale z wtorku na środę obudziłam się nieprzytomna, bo z zegarkiem w ręce co 2h. :oo2:


bebe85 - u nas to samo, tyle, że urząd miasta do jasnej ciasnej chyba ma rejestr dzieci zamieszkałych na terenie gminy, więc kurczę powinno być tyle miejsc ile dzieci. Żłobków u nas też nie ma, ale można zaprowadzić takie 2-letnie dziecko do tego przedszkola prywatnego.


Idę na śniadanie w końcu, ale przynajmniej chatka ogarnięta.


Acha pisałyście jeszcze o tym odkurzaniu i sierści. Ja mam odkurzacz na wodę i plus jest taki, że nic nie fruwa, bo wszystko zostaje w środku, cały brud w kąpieli wodnej. :-p Polecam. :tak: Mop i sierść bez odkurzania kojarzy mi się z czymś obleśnym. :-p

No moja mama nie ma takiego wynalazku i radzi sobie mopem, po prostu po użyciu go pierze.


Ja do pracy wracam od lipca, szkoda bo akurat na wakacje :-(. Nie wiem jak ja to przeżyje, nie wyobrażam sobie na obecną chwilę. Ach....
Poza tym mojemu dzieciu coś się stało, budzi się w nocy co chwilę, tzn. co 2 godziny. Tylko po kąpaniu przesypia spokojnie 3 godziny, potem śpi bardzo niespokojnie, budzi się z płaczem. Próbuję mu dać smoka, ale nie mam o nim mowy, nie chwyci go za nic w świecie. I kończy się na cycku, przy którym zasypia. Za chwilę od nowa i tak kilka razy w nocy. Nie wiem co to, zęby? Ale w dzień jest spokojny i radosny. Czy brak mu mamy przez to ograniczenie cycowania w dzień? Czy skok? Hm... ale chyba minie, nie? Tylko jak znów się przyzwyczai do cycania i tak będzie się już budził, bo mu się spodoba?


Moja na MM ale miała kilka tygodni temu to samo. W nocy się budziła mleka nie chciała, smoka to już dawno nie ciumka wiec tylko lulanie i spanie ze mną pomagało. Myślałam że zęby bo też smarowałam dziąsła jak się udało :) ale dziecko się po paru dniach uspokoiło, teraz śpi sama w łóżeczko bez krzyków i płaczu w nocy i normalnie je a zębów nie ma :/



Ja mam dokładnie to samo w nocy. W dodatku nie chce w ogóle spać mi w dzień. Jest marudny nie do wytrzymania. Dziś obudził się o 6:30 i teraz leży w wózku i łudzę się że zaśnie w co wątpię. Ja obstawiam zęby. Dziabary też nie chce otwierać, żeby mu żelem posmarować ;/

A! Liliana, ja też uważam, że mycie podłogi bez wcześniejszego odkurzania jest mega-obleśne.:szok: W ogóle to ja mam Włoso-fobię od zawsze... totalne obrzydzenie!:baffled: Nie można do mnie mówić o włosach ani mi ich pokazywać gdy jem bo "zwrotka" od razu! Możesz mi mówić o sekcji zwłok, albo pracy w oczyszczalni ścieków czy o wszystkim innym obrzydliwym - to mnie nie rusza, ale pomachaj mi garścią włosów przed nosem jak jem, to koniec. :baffled::baffled::baffled:

Mamuska moja odkurza 2 razy w tyg potem myje mopem. W między czasie zmywa samym mopem i później mop do pralki i wychodzi czyściutki.



Wszystkiego najlepszego dla imnages.jpgAdolinki ,immages.jpg Patusi
i
indemks.jpg Hubercika którzy kończą dzisiaj 7 miesięcy :)
 

Załączniki

  • imnages.jpg
    imnages.jpg
    3,1 KB · Wyświetleń: 70
  • immages.jpg
    immages.jpg
    1,7 KB · Wyświetleń: 86
  • indemks.jpg
    indemks.jpg
    1,7 KB · Wyświetleń: 64
W sklepie internetowym c&a obniżki na rzeczy sezonowe nawet do 50 % ;-)

Mój bąbel też się budził co 2h w nocy ale to przetrwałam i budzi się tak jak wcześniej czyli 3 razy ;-)

Zamówiłam mu piłkę interaktywną a on bardziej niż nią zainteresował się kartonem.. i tak ma do teraz. Karton fajny, zabawka już mniej. Chyba mi rośnie oszczędne dziecko. Na dzień dziecka dostanie zestaw kartoników haha ;-)

We wtorek w trójmieście ma być 16 stopni !! Szkoda że ma padać deszcz. Ale to już jakiś postęp.. ważne że nie śnieg i schowam w końcu zimowe buty daleeeeko w szafie ;-)
 
reklama
Do góry