reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2011

ja piersi ma dużo większe i już przytyłam 2,5 kg. brzuch mam twardy i wzdęty.... mam bardzo duże parcie na jedzenie więc boję się że przytyje dużo... ciągle chodzę głodna;-(
 
reklama
czesc dziewczyny widze ze piszecie i was tak czytam,ja nie mam juz mdlosci ani zadnych problemow z wc. brzuch mi sie powiekszyl jakbym byla w 5 miesiacu,,oczywiscie nie jestem szczupla jestem dobrej budowy noi nadwage to ma i to duzo,ogolnie jest wszystko ok,, co tam u was kochane ????ja mam wizyte na 28 lutego dopiero mi zaloza karte ciazowo noi moze sie dowiem czy chlopczyk czy dziewczynka????ja za wizyte place 100 euro bo mieszkam we wloszech juz sa 12 lat,,,:-):tak:nie nazekam bo tyle sie staralam u dzieciatko wiec sie przygotowalam ze strony ekonomicznej,,noi jestem na zwolnieniu lekarskim ,,pracowalam w szpitalu klinice,,wiec tam kobiety w ciazy nie moga pracowac za duzo chorob zakaznych.
 
Witam Babeczki!

Jestem już po wizycie i wszystko w jak najlepszym porządku. Kropek ma 4, 12 cm długości i wg CRL ma 11 tyg. :-D:-):-D Fajnie, bo wygląda na USG jak Bałwanek Buli - same kuleczki: główka, brzuszek rączki i nóżki. Nawet nam przez moment zatańczył. Tetno 164. Tak się cieszę:-D To była dla mnie bardzo ważna wizyta:tak: Jeden kamyk z serca. Teraz za 2 tyg. na badanie NT... Trochę się pewnie będę niecierpliwić, ale mam nadzieję, że będzie OK :tak: Na razie do 16 tc Duphaston i normalne życie :laugh2:

Ja chodze do lekarza prywatnie. Za wizyte płacę 130 zł i mam mniej więcej 1 w miesiącu - pełne badanie +USG. Ostatnio jak miałam krwawienie, to lekarz mnie zbadał i zrobił USG nieodpłatnie, także fajna klinika. A za badania krwi zapłaciłam 85 zł: morfologia, mocz, toxo, Hbs, HCV, różyczka,WR, HIV, a za Coombsa 45 zł. Grupę krwi miałam oznaczaną w poprzedniej ciąży i nie pamiętam ile to kosztowało.

Pozdrawiam
 
Witam Babeczki!

Jestem już po wizycie i wszystko w jak najlepszym porządku. Kropek ma 4, 12 cm długości i wg CRL ma 11 tyg. :-D:-):-D Fajnie, bo wygląda na USG jak Bałwanek Buli - same kuleczki: główka, brzuszek rączki i nóżki. Nawet nam przez moment zatańczył. Tetno 164. Tak się cieszę:-D To była dla mnie bardzo ważna wizyta:tak: Jeden kamyk z serca. Teraz za 2 tyg. na badanie NT... Trochę się pewnie będę niecierpliwić, ale mam nadzieję, że będzie OK :tak: Na razie do 16 tc Duphaston i normalne życie :laugh2:

Ja chodze do lekarza prywatnie. Za wizyte płacę 130 zł i mam mniej więcej 1 w miesiącu - pełne badanie +USG. Ostatnio jak miałam krwawienie, to lekarz mnie zbadał i zrobił USG nieodpłatnie, także fajna klinika. A za badania krwi zapłaciłam 85 zł: morfologia, mocz, toxo, Hbs, HCV, różyczka,WR, HIV, a za Coombsa 45 zł. Grupę krwi miałam oznaczaną w poprzedniej ciąży i nie pamiętam ile to kosztowało.

Pozdrawiam

Super wiesci. A dzieciatko juz pokaźnych rozmiarów.

A to badanie NT to jest ta przezierność fałdu karkowego? Ile się za to płaci? Wszystkie ciężarne mają robione to badanie?
 
Dzieki Kochana! tak, NT to badanie przezierności fałdu karkowego. Nie jest konieczne, ale ja chciałabym je zrobić dla własnego spokoju, żeby wiedzieć co nas czeka... w razie czego, choć mam ogromna nadzieję, że dzieciątko będzie zdrowe. Z wrażenia niestety nie zapytałam ile to będzie kosztowało, ale podejrzewam, że ok 200zł :-(
 
witam Was wieczornie,

minia - ja mam dużo większe cycki (co w moim przypadku prawdziwa udręka) i jak to mój mąż mówi takie "pełniejsze i nabrzmiałe", cokolwiek to znaczy, ale faktycznie twardsze jakieś się zrobiły... no i 4kilo na plus!

kate - jak to ze spółdzielni sie staracie o mieszkanie?? ja całe życie należałam do spółdzielni i w ogóle nie ma takiej opcji żeby "dostać" mieszkanie ze spółdzielni... lepiej normalnie bierzcie kredyt póki Ty jeszcze pracujesz i kupcie mieszkanko własne, na nikogo nie ma co liczyć!! z drugiej str wiem jak to łatwo o kredyt, myśmy się starali prawie rok, czekaliśmy na ciągłość zarobków, no i tak wyszło... ale w końcu mamy, i to jeszcze tylko z pensji S, bo ja nie pracowałam wcześniej na stałe, więc spoko, dacie radę!!

aniawos - ja nigdzie się niewybieram bo S w pracy bedzie, to mozesz mi podrzucić Igę, i tak w nocy nie sypiam, to nawet jak dziewuchy b.ędą harcować to ostatecznie przeżyję!!
lina - gratuluję kolejnej wizyty udanej!!

ja mega wkurzona dziś, siedziałam półtorej godz w pracy dłużej bo zastępstwa, jeszcze ostatnia mama odebrała dziecko 25min po czasie, bo korki (ja jakoś wracałam do rodziców 3min po niej przez pół miasta i dojechałam w 12min), normalnie wściekła byłam że szok! całe szczęście już w domku, a jutro S obiecał mi ze zabierze mnie na zakupy, bo miałam ciężki tydzień i pozwoliłam mu ostatnio się często z kolegami spotykać, to może go wyciągnę do jakiejś Castoramy po te cholerne firany, kwiatki z doniczkami itp, co by w końcu zacząć coś robić w mieszkaniu w kierunku wykończenia całkowitego!!
 
Witam.
Dopiero teraz bo miałam dzien wymiotny:baffled::no: i zaczynam sie bac bo w pierwszej ciąży jak tak wymiotowałam to potem miałam krwawienie i po dzidzi:-(.Jednak M twierdzi że z Veroniką też miewałam takie dni i nie ma co sie martwic.Na szczęscie w poniedziałek położna to powiem jej co i jak zobaczymy co powie.Jedyne co toleruje mój żołądek to chlebek z twarożkiem i herbatka ale ile można to samo jesc.Boję sie że te skurcze przy wymotach zaszkodzą fasolce:-(.
Co do cen to nic nie powiem bo ja za nic nie płace łącznie z lekami.
Spokojnej nocki dla Was i dla mnie:tak:.
 
Hej Dziewczynki :-)
Witam się z Wami po kolejnym "zemdlonym" dniu ;-)
Lina super, że wizyta udana :tak:
Dziuba udanych zakupów jutro :-)
 
reklama
witam się weekendowo,

tak mi się nie chce zwlec z łóżka że koniec świata, ale trzeba trochę posprzątać, obiad naszykować i ruszamy na podbój sklepów :-D S oczywiście z samego rana pojechał gdzieś tam w miasto bo sprzedaje samochód to żeby go uprzątnąć zanim przyjedzie pan po niego... no a ja oczywiście z całym ciamajdanem na głowie zostałam, ale opcja późniejszych zakupów tak napawa optymizmem że i nawet posprzątać mogę :-D

Motyl - musisz wierzyć że będzie dobrze, wiadomo że każda z nas miewa gorsze dni, ale wiemy przecież, że to przez te hormony, wiec nie przejmuj się i bądź dzielna!!

P.S. dziewczyny, może mi któraś wytłumaczyć po jaką cholerę znow spadł śnieg???? nawet słońce jak świeci to zimno jest!! ale dobrze chociaż że jest to słonko...
 
Do góry