reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

Witam wieczorkiem.
Przebrnęłam przez wszystkie posty coraz ich więcej.
Gratuluję udanych wizyt. Ja dziś jestem bardzo zmęczona i też mnie jakiś strach zaczyna ogarniać. Dziś moja córcia skończyła 15 lat i przerażenie ogarnęło, że już tak się zestarzałam hehe a tu przyjdzie maleństwo. To, że dam radę to na pewno bo pomoc będzie. Córcia już dzieli obowiązki. Tylko obawa, że za parę lat bardziej będzie to wyglądało jak jej dziecko a ja na babcie. Tym bardziej, że dwa tygodnie do tyłu urodziła koleżanka z córci klasy. Szok przecież to jeszcze dzieci.
A wam mamusie maluszków będzie pewnie łatwiej nad opieką macie wprawę na bieżąco nic nie zapomniałyście. Ale podobno instynkt to instynkt.
Miłego wieczorku.
 
reklama
Witam wieczornie, ja dzis mialam pracowity dzien, bo mamy nowego pracownika na moje miejsce i było przyuczanie, ale chłopak jest bardzo bystry i szybko sie uczy. był już u nas kilka dni na próbę, ale teraz upewniliśmy sie, ze jest naprawdę OK. Popołudnie więc miałam "drzemiące", bo padłam normalnie po pracy. Jutro więc mam wolne z racji wizytki u ginka- ocho... juz się troszkę trzęsę:zawstydzona/y: ale jednoczesnie staram sie negatywnie nie nakręcać, na wszelki wypadek trzymajcie kciuki. A może juz poznam płeć maluszka, jakoś mam przeczucie na chłopca../ no wszystko zobaczy się jutro. tak szybciutko przelecialam lekturę waszych postów, jejciu piszecie mamusie i piszecie:tak: gratuluję udanych wizytek!!! dobranoc papatki:-)
 
Hej Dziewczyny
gratuluję udanych wizyt...
Dorotko-teraz będzie już tylko lepiej

A u mnie jakiś głupi dzień, pokłóciłam się z M o byle co wiadomo, ale jednak, ruchów dalej nie czuję, a wy dziewczyny to w którym miejscu czujecie te kopniaczki?u góry brzuszka ,na dole ,po bokach?bo ja może czuję a nie wiem ,że to TO.

Jak patrzę na wasze brzuszki to jestem w szoku , moją ciąże bez trudu mogę ukryć pod luźniejszą bluzką. A czy kupujecie jakieś gazetki o tematyce ciążowej? Bo ja wpadłam wszał:-D

Ja tak wariowałam i kupowałam gazety w mojej pierwszej ciąży. Wydałam na nie fortunę:szok: Teraz mogę poprostu przejżeć je jeszcze raz, bo w terazniejszych jest dokładnie to samo - no może inaczej sformuowane :tak:
Co do niewidocznej ciąży to ciesz się ciesz... inne mogą tylko pozazdrościć :tak:;-)

Witam Dziewczyny
Dawno mnie nie bylo jakos czasu brak na bb, ale napisze ze dzisiejsza wizyta super. Widzielismy siusiaczka, wiec bedzie Iwo ;)
Wg usg 17 tydzien i wymiary BPD 3,7cm
AC 11,7 cm
FL 2,2 cm
Wg doktorki wszystkie wymiary dobre ;) Niestety mam jakies lekkie "zapalenie" i dostalam gynalgin i ecovag dowcipnie. Na uotce jest napisane ze nie mozna brac w ciazy. Doktorka powiedziala ze tak jest na ulotce, ale ze przepisuja od "zawsze" i ze niczemu nie szkodza te globulki. Czy ktoras z Was brala moze te leki?
Pozdrawiam

Woooooow gratulacje - kolejny przystojniaczek się nam szykuje :tak::-)


Dorotko Cieszę się że masz już to za sobą, myslę że najgorsze już minęło, teraz czekamy na dobre wieści i będziemy cieszyć się ponownie!!;-)
mnie normalnie aż brzuch rozbolal po przeczytaniu tego twojego opisu zabiegu... ach jakie to musialo być nieprzyjemne. Dobrze jednak że już po wszystkim!!:tak:


aga26ka kciukaski już zaciśnięte!!
 
Mi lekarka powiedziala, ze prawdziwe ruchy dzidzi to te odczuwalne w okolicach pepka - w dol badz w gore pepka - narazie czekam tez:-)
 
Co do krwi pępowinowej to w pierwszej ciąży się na nią napaliłam ale koszty pobrania+utrzymania są ogromne.
Teraz trochę poczytałam i wydaje m się że zbyt dużo w tym wszystkim "ale" i "w przyszłości" i ten stan od 7 lat się prawie nie zmienił.W Wa-wie można oddać charytatywnie ale jeśli nasza krew będzie potrzebna to ja wezmą i dla naszej dzidzi nie zostanie.
Tak czy siak- to nie boli a może nauka zyska.
Z pieluszek klasycznych takich "tetrowych" ale bardziej exclluziw to polecam bambusowe i muślinowe- miększe naturalnie antybakteryjneO wielorazowych już nie będe pisać :p
dorotka
Trzymam kciuki za wyniki a o okropnościach badań tak jak o porodzie zapomnisz :)
onionek normy htc dla ciężarnych są troszeczkę niższe niż zwykle. czasem też warto zrobić badanie z rozmazem bo komputerowe dużo pomyłek mają - mnie ostatnio aż do poradni hematologicznej wysłać chcieli takie wyniki miałam. Zrobiłam jeszcze raz z rozmazem i okazało się że poprzednio błąd był.
Przy małej ilości hemoglobiny jakby się pogłębiała przede wszystkim trzeba wyeliminować kawę i wszelką herbatę, jeść produkty bogate w wit c bo ona umożliwia wchłanianie żelaza.
Zamieszczę mały wykazik- może się komuś przyda. Bez produktów mięsnych, bo nimi się nie interesuje. Ja ich nie jem i anemii w ciąży nie mam.:p
Żelazo
Zapotrzebowanie ok.18 [mg]
kobiety w ciąży ok.26[mg]
[mg/100g]

drożdże piwne – 18
pestki dyni - 15
otręby pszenne 14,9
grzyby suszone 11,5
kakao – 10,7
pokrzywa - 10,0
zarodki pszenne 9,0
soja (sucha) 8,0
morele suszone – 7,8
żółtko jaja – 7,2
fasola biała(sucha) 6,9
siemię lniane - 5,7
zielona pietruszka 5,0
szczaw 4,9
kasza jaglana 4,8
groch żółty(suchy) 4,7
pieczywo chrupkie(żytnie) 4,0
śliwki suszone, mąka pszenna, płatki owsiane 3,9
płatki jęczmienne - 3,6
orzechy laskowe, płatki pszenne - 3,4
szpinak, rodzynki, figi 3,3
botwina 3,2
soczewica (kiełki) - 2,9
płatki żytnie - 2,7
papryka słodka 2,6
śliwki suszone 2,5
chleb żytni(pumpernikiel) 2,4
jajka 2,2
chleb i bułki(graham), chleb żytni(ciemny) 2,2
marchew - 2,1
soczewica czerwona 2,06
daktyle - 2,0
groszek zielony – 1,9
fasola szparagowa, groch - 1,35
sałata - 1,1
kiełki pszeniczne - 1,0
maliny, jeżyny, porzeczki, miód pszczeli – 0,9
kasza jęczmienna pęczak
winogrona, brzoskwinie, brokuły gotowane, kiełki mung, ryż, płatki kukurydziane – 0,8
fasola mung (kiełki) - 0,7
kasza gryczana, jęczmienna perłowa 0,65
pomidory, cebula, kapusta, sałata, selery, banany, borówki – 0,6
ogórek - 0,5
kuskus 0,38
granaty - 0,3
kasza manna 0,16
mleko – 0,05 miligrama

Źródła:
Wortal Jedz Dobrze
http://portalwiedzy.onet....lazo,haslo.html


Ja czekam na małża. Nadal. Nożżżż...
 
Ostatnia edycja:
Witam :)

Moje dziecie juz tak się rozfikało że jak się położę to fika i fika :) I to już nie są delikatne kopniaczki, nie sposób pomylić.

Misiakaa gratuluję chłopczyka :)

Ja to nadal nie umówiona na wizytę , jutro postaram się dodzwonić. No i jutro też skoczę znów na połó bodziaków dla maleństwa :)

Póki co szykowac do roboty się trza, wczoraj wyszłam po godzinach i ledwo do domu weszłam już szef wydzwaniał - szczerze? - mam tego dosyć. Mam ochote mu artykuł o prawach kobiety w ciąży wydrukować i na fotel w biurze położyć.
 
witam,
gaja to faktycznie ty idź dziewczyno na to zwolnienie bo w takim stanie jak jesteś to długo nie pociągniesz...
dorotko straszna ta amniopunkcja musiała byc, no ale masz już za sobą, teraz czekac na pozytywne wyniki i wszystko będzie OK!!
wszystkim mamusiom gratuluję udanych wizyt i rozpoznania płci :-)

ja w natłochu katastroficznych informacji weekendowych w końcu zebrałam się do uporządkowaniu ciuszków po moim synusiu i okazało się że te najmniejsze, mnóstwo tego jest, bodziaków, śpiochów, komplecików, pajaców, czapeczki, rękawiczki, skarpetki takie tyci, tyci. Także wyprawkę do szpitala mam już zrobioną ;-) Komplet pościeli z rożkiem i ochraniaczami do łóżeczka też są, poszewki na podusie, kocyki i co tylko. Tyle tego :szok: W każdym bądź razie zamówiłam materacyk do drugiego łóżeczka turystycznego (ku poleceniu moich koleżanek z BB ;-)) i jestem gotowa do porodu. No ale oczywiście spieszyc się maluszek nie ma co, bo do września jeszcze ponad 4 m-ce!!!!
Ale się rozpisałam....
 
Ja dzis bylam na przed ostatniej przymiarce sukni slubnej i powiem wam ,ze jak juz dzis ja zalozylam to zaczelam sie stresowac jak to bedzie, czy wszystko bedzie tak jak zaplanowalismy i wogole :) A co do bolow glowy to ja tez mialam do czasu az nie zaczelam pic duzo sokow i wody no i wychodzic na spacery przynajmniej po 2h relaksu. Ja uciekam przygotowywac sie na jutrzejsza rozmowe z dziekanem i poszykowac ostatnie papiery do slubu bo jutro musimy je dowiez. Milego wieczoru :)

to byly jedne z najpiekniejszych chwil ,te ostatnie przygotowania i czekannie na ten dzien
na tyle super ze oboje z malzem na tydzien po slubie stwierdzilismy ze moglibysmy ten dzien jeszcze raz przezyc
ciesz sie Korba,potem tylko wspomnienia zostaja
a stresu jak najmniej zycze

I czy w ciąży można stosować znieczulenie. Muszę podleczyć ósemkę i zastanawiam się jak to zrobić? A i jeszcze, czy można lakierować odsłonięte szyjki zębowe? Dzięki za odpowiedź!
?

njabezpieczniej jest w 2 trymestrze ciazy,jest juz po organogenezie i wtedy mozna uz znieczulac
ja nie polecam w 1 trymestrze
ja swoje pacjentki znieczulam i sama jako pacjentka siedzialam na fotelu i bylam znieczulana


gratki udanej wizyty i zdrowego maleństwa :) ja miałam małego grzybka ale powiem Ci nie pamietam jakie brałam dowcipki,najpierw czopki za 30zł które mi nie pomogły a potem dał mi tabletki tez dowcipne za 2.50 :szok: i z grzybka ani śladu :tak: i na moich też pisało że nie brać w ciąży ehehhe no ale lekarz przecież wie co robi :tak::tak:

gratuluje udanej wizyty
a co do dowciapkow to bralam i w tamtej ciazy i teraz
a na ulotce zawsze bedzie napisane ze w ciazy nie

dzien dobry
jak ja ten dzien w domu przezyje to nie wiem i leszcze polegiwanie

Gaja idz juz po to zwolnienie
 
Witam porannie .jakos od kilku dni power zupelnie mnie opuscil,przyjechalo do nas dwoch kolegow z Polski i pomagaja M. w budowie.Na dobry lad to przez pol dnia latam z mopem i szoruje podlogi a nastepna polowe stoje przy garach bo 3 doroslych chlopow ma apetyt jak armia wojska i sa wiecznie glodni .

Dorotka ,dzielna jestes !!! ciesze sie ze amino masz juz za soba.... licze na to ze wyniki beda zaskakujaco dobre ,ba nawet wspaniale !!! Tego Ci zycze z caaalego serducha i nadal trzymam kciuki !!!!

Misiaaka- gratuleczki !!!!sporo juz tych przystojniakow na forum.

Dziewczyny od 2-3 dni zazwyczaj wieczorem mam takie tepe bole w dole brzucha, jakby fasolka probowala sie dolem przeciskac.Podejrzewam ze to z powodu calych dni na nogach ..... czy ktoras z was tak ma/miala ???

Zycze milego dzionka i udanych wizyt !!!
 
reklama
Do góry