reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

Saraa z pampersow kupa mi wylatywala,tzn jak mala byla malusia tak od razu po urodzeniu to zakupcone plecy miala
hugissy mi przeciekaly,bardzo mi nie podeszly
wierna jestem pieluchom z biedronki -dada,dla mnie rewelacja i cena przystepna(pampersy 45 zl-50,dada29,90)
moja kolezanka jak tylko zaczelam kupowac je to sie smaial ze mnie ze z biedronki,a potem sama zaczela ich uzywac
 
reklama
Co do zakupu maleńkich ubranek w rozm. 56 to ja jestem za tym żeby pod koniec ciąży kiedy już orientacyjnie wie się jak duże będzie dziecko to można kilka ciuszków w takim rozmiarze nabyć. Moj Hubi miał 3360 i 56 dł. i ja na początku uzywałam maleńkich ubranek. Zwłaszcza body.. kupiłam 3 szt. w tym rozmiarze bo nienawidzilam ubierać mu za dużych. Cały pierwszy miesiąc w nich chodził, przepierałam je codziennie w mydełku i było fajnie ;)
Teraz takie maleńkie ciuszki można kupić w lumpie, gdyż ich stan jest zazwyczaj jak nowy a kosztują śmieszne pieniądze. 2,3,4,5 zł. sztuka a naprawdę się przydaje na samym początku jeśli dzidzia oczywiście jest mała. Także ja parę ciuszkow noi te bodziaki miałam kupione miesiąc przed porodem i nie żałowałam zakupu ani przez chwilę.
Ja również uwielbiałam pajace i body. Pozatym spodenki z gumeczką w pasie noi bluzeczki... Nienawidzę śpiochów i nigdy ich nie uzywałam!!
Na wyjście można ubrać oczywiście ogrodniczki lub jakieś małe słodkie jeansy no ale w naszym przypadku konieczny będzie kombinezon bo nim się obejrzymy będzie już zimno.
Co do pieluch to myślę że warto mieć kilka bo się przydają przy karmieniu, kompaniu i przewijaniu. Ja z Hubertem do pół roczku używałam je na przemian z pampersami, no ale teraz jednak z tego zrezygnuję. Ten smrodzik nie nalezy do najmilszych a piepluchy i tak trzeba prac osobno, więc nim się nazbiera automat to trochę potrwa.
Aha - napewno zakupię pampersy z biedronki DADA - bo są świetne tak jak pisze Dorotka.
 
Witam drogie mamy!
od wczoraj w domku, lekarze trzymali mnie ostro w niepewnosci, ale ostatecznie wypuścili mnie. Wczoraj wieczorem miałam dziwne kłucia i bałam sie, żeszew puszcza..teraz to już chyba ten strach zostanie mi do końca...
Co do pieluch:
jak było noworodkiem i używał najmniejszego rozmiaru, często wylatywała nam kupka niezależnie już od firmy pieluszki. Ale pampersy mają siateczkę, która moim zdaniem jest bez sensu, bo siatka się przykleja do pupy jak musi chwilę odczekać. używałam tanich a odparzony nigdy nie był.
Potem przeszłam na pampki, bo jednak są miękkie, przewiewne i nie ograniczają ruchów. Teraz używam dady biedronkowej na zmianę z pampkami na noc i na spacerki. Dada często małego jednak odparza i nie jest tak chłonna, do tego kartonowa. ale niestety...pampki swoje kosztują:baffled:
ciuszki pokupowałam jeszcze w 6 m-cu bo były super promocje i kupiłam mu kilka worów na dwa lata. |Na szczęście trafiłam rozmiarowo! rozmiar 55 dosłownie kilka sztuk...a potem i tak suzkałam 45...........
 
Ostatnia edycja:
cze dziewczyny!!
Niedawno wrocilam z miasta polazilam i poogladalam...juz mnei dopada mania ogladania ciuszkow dla dzidzisua he,jagbym znala plec juz bym pewnei nakupowala:))
ale i tak sie nei powstrzymalam i kupilam po przecenie sliczne body cieplutkie i dl achlopca i dla dziewczynki beda pasowac:))
we wtorek ide na usg to bedzie 12 tydz dobrze by bylo dowiedziec sie jaka plec ale to pewnei bedzie za wczesnie...
tez ogladalam wozki i lozeczka...narazie wozek nie wpadl mi zaden w oko ale mam jeszcze czas!!
MILEGO POPOLUDNIA!!

 
czesc mamusie:)
heh a ja juz zglupialam ...wg suwaczka czyli miesiaczki wychodzi mi 12t2d ciazy..wg usg 12t6d a wg kalkulatorow w necie 13 t..hmm..
wow wlasnie sloneczko sie przebilo przez chmury:)
 
Hej dziewczyny:)

Co do zakupow dla maluszka,to z doswiadczenia wiem ze na sam poczatek potrzebne jest dokladnnie z kilka sztuk,tych dla noworodka(moj Beniaminek mial 2,91 kg i 51 cm wiec sie przydaly),ale juz po dwoch tyg z nich wyrosl.Na poczatek jestem za body,kaftanikami,spiochami,pajacykmi-fajnie tak na wyjscie wystroic maluszka ale fakt nie jest to zawygodne wiec po domu pajacyki.Ile? sporo bo zmienia sie conajmniej kilka razy dziennie,ale uwielbialam kiedy Besiu sie urodzil ze w prezentach dostawalismy ciuszki we wszystkich rozmiarach(do 1 roku).Wiec ciagle cos bylo a ja dokupywalam skarpeteczki,rajtuzki,body itp.
Owszem roczniak w pajacyku na wyjsciu moze nie,ale uwielbiam nawet do 2 latek te pajacyki zamiast pizamki-nie martwilam sie tak bardzo ze zmarznie,plecki ,stopki zakryte.

Co do pieluch to tak jak Dorotka pisala troche jest potrzebnych do wycierania,odbijaniaitd,a tak to pampersy-ja nie mialam problemu z pieluszkami bo Besiek nie byl uczulony na zadne,ale bardzo lubilam Pampersa i Huggisy
 
Małgosiu, a dzidziuś urodzi się pewnie jeszcze innego dnia niż teoretyczne obliczenia :-)
Ja miałam ostatnią miesiączkę 13 grudnia i stąd data planowanych narodzin- 19-20 wrzesień- tutaj też mi różnie liczą. Najprościej - od daty miesiączki odejmij 3 miesiące i dodaj 7 dni . Wyjdzie data porodu.
 
No ja dziś gołąbki miałam na obiad a małż gofry se zażyczył :)
Teraz robię gulasz na jutro i placek z wiśniami dla mężą - w pracy biedny jest bo mają nadgodziny i sama z dziećmi siedzę w domku :(
 
reklama
Do góry