reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

Gaja, tak jak wyżej. Masz prawo w ciąży do wyjść na obowiązkowe wizyty lekarskie. Czy to będą wolne godziny czy cały dzień zależne jest od ustaleń z zakładem pracy.
 
reklama
Gaja, tak jak wyżej. Masz prawo w ciąży do wyjść na obowiązkowe wizyty lekarskie. Czy to będą wolne godziny czy cały dzień zależne jest od ustaleń z zakładem pracy.

zastanawiam się czy dotyczy to tylo kobiet zatrudnionych na umowę o pracę czy stażystki też... nie orientujecie się??
 
super bluzeczka, ale trzeba do niej mieć biust, a ja to płaska jestem :-(
Ja tez nie mam za bardzo czym się pochwalic i dlatego często pod tego typu bluzki zakładam podkoszulek albo bokserkę najczęściej białą...przez to dekolt się zmniejsza, mi jest cieplej, a efekt też fajny :tak:
Ja mam ochotę na ta w atramentowym kolorze. Ja tez biustu mam tzn. miałam mało - teraz to się zmieniło co bardzo mnie cieszy. Będę wystawiać te cyce i chwalić się dopóki jeszcze mam, bo potem to znów zanikną :-(
Moje moze ciut się zwiększyły ale za to mam takie widoczne żyły na piersiach i dekolcie,że nawet teraz nie będę ich eksponować...:-(
 
Mycha super ta bluzka na allegro - zwlaszcza ta w kolorze atramentu mi sie widzi :-)

Hausfrau - ja tez jakis czas temu idac na tygodniowe zwolnienie musialam u mojego lekarza ( do ktorego chodze prywatnie ) zaplacic 20 pln :-)

Poza tym pod kątem jedzeniowym dzien sponsoruje zupa ogrokowa i duzo ilosc ciastek w czekoladzie :-)


Pozdrowionka
 
hej witajcie:) juz czuje sie lepiej, katar i przeziebienie powoli ustepuje na szczescie, ale dopiero dzis mogłam odpocząc i wylezec sie w łozku, bo corka w przedszkolu, wiec caly dzionek luzu dla siebie, staram sie duzo odpoczywac. Przez weekend nie dało rady, bo maz w pracy i dom na mojej głowie.
A tak z innej beczki : myslicie juz nad wyborem rodziców chrzestnych dla maluszków? bo my juz powoli sie rozgladamy po rodzince, pewne typy mamy na "oku".
 
Hausfrau - ja tez jakis czas temu idac na tygodniowe zwolnienie musialam u mojego lekarza ( do ktorego chodze prywatnie ) zaplacic 20 pln :-)


Pozdrowionka
Ale tu w Niemczech nie placi sie za zwolnienie. Zaplacic trzeba tylko za zaswiadczenie o ciazy, poniewaz sa to dokumenty wykorzystywane pozniej w sprawach sadowych np jak probuja cie zwolnic z pracy. I kazdy gabinet pobiera sobie oplate za wydanie takiego dokumentu.
 
A to z Kodeksu Pracy wygrzebałam

Art. 185. § 1. Stan ciąży powinien być stwierdzony świadectwem lekarskim.

§ 2. Pracodawca jest obowiązany udzielać pracownicy ciężarnej zwolnień od pracy na zalecone przez lekarza badania lekarskie przeprowadzane w związku z ciążą, jeżeli badania te nie mogą być przeprowadzone poza godzinami pracy. Za czas nieobecności w pracy z tego powodu pracownica zachowuje prawo do wynagrodzenia.

Czyli nie określono czy to będzie cały wolny dzien czy tez wybrane godziny.
 
reklama
Ja też kupiłam wczoraj spodnie ze skarpetą w H&M, już dzisiaj mam ubrane, rewelacyjnie wygodne! Teraz ponoszę a na lato może coś lżejszego sobie kupię, choć one są z bardzo cienkiego materiału i są podwijane, także później będę mogła nosić jako rybaczki.
A ja czuję w brzuszku jakby mi mrówki chodziły co jakiś czas, myślę że to maleństwo sobie podskakuje ;)

A tak ci brzusio urosl czy zeby bylo wygodnie?
 
Do góry